Archiv blogu pro rok 2016

Legislativa, o advokátních kancelářích, aktuálně

Starobní důchod nelze v exekuci postihnout dvakrát

Věřitel vymáhal vůči dlužníkovi svoji pohledávku v rámci exekučního řízení. V tomto byl vydán jednak exekuční příkaz, který postihoval starobní důchod vyplácený dlužníkovi – byly prováděny srážky z dávek poskytovaných Českou správou sociálního zabezpečení. Dále byl vydán exekuční příkaz postihující bankovní účet dlužníka. 

Otázka na právníka, 19 Dec, 2016

Myslíte si, že je chytré vytvářet smlouvy bez právníka?

Jedním ze základních znaků smlouvy je označení stran smlouvy. Pojďme se podívat na to, jaké následky má, když je označení stran nepřesné nebo se dokonce zjistí, že strana, která je označena za stranu smlouvy, neexistuje. Kdy se bude jednat o absolutní neplatnost smlouvy?

Otázka na právníka, 15 Dec, 2016

Odpovědnost za škodu při pádu na zmrzlém chodníku

Sezona zmrzlých chodníků se blíží. Jak se soudy dívají na náhradu škody poškozených a závady ve schůdnosti chodníků? Kdo odpovídá za škodu při pádu na zmrzlém chodníku?  

Otázka na právníka, 9 Dec, 2016

Jak podat exekuční návrh nebo přihlášku pohledávky do exekučního řízení?

Máte exekuční titul, kterým je například rozsudek, rozhodčí nález, apod. a chcete podat exekuční návrh? Potřebujete podat přihlášku pohledávky do exekučního řízení zahájeného na návrh 3. osoby? Tento článek si klade za cíl Vás upozornit na základní zásadu takového úkonu. 

Otázka na právníka, 9 Dec, 2016

Dopravní podnik nesupěl v exekučním řízení vedeném proti slepci

Pražský dopravní podnik vymáhal pokutu udělenou revizorem osobě, která je od svého děství slepá, neoprávněně. Jak celý spor probíhal? Slepec ztratil v rozhodné době rodný list, který byl následně zneužit, když další osoba byla v přepravě zastavena revizorem, nepředložila přepravní lístek a na místo svého dokladu totožnosti předložila rodný list slepce. Tomu byly následně doručovány listiny v rámci řízení, ve kterém byla žalována pohledávka pro nezaplacení pokuty. 

Otázka na právníka, 6 Dec, 2016

Jak se může změnit Váš zaměstnavatel?

Dnes se podíváme na jeden ze způsobů, jakým se může změnit Váš zaměstnavatel. Zaměstnanec byl zaměstnán v kavárně nacházející se v jednom obchodním centru. Jednoho dne se však dozvěděl o tom, že společnosti, která ho zaměstnávala, byla vypovězena smlouva o nájmu nebytových prostor, tudíž už v těchto prostorech podnikat nemohla, kavárnu také vyklidila. Co se však nestalo, ty samé prostory si pronajala jiná společnost, která začala provozovat také kavárnu. 

Otázka na právníka, 29 Nov, 2016

Nevybrali jste si poštovní schránku s výpovědí z nájmu bytu?

Nepřevzali jste si výpověď z nájmu bytu a teď jste obdrželi žalobu na jeho vyklizení. Jaké jsou Vaše šance v soudním procesu? Uspějete, když budete tvrdit, že jste nikdy žádnou výpověď z nájmu neviděli? Pojďme se na celou věc podívat z blízka.

Otázka na právníka, 23 Nov, 2016

Otázka na právníka získala 4. místo v soutěži Pro Bono & CSR 2016

Začátkem listopadu 2016 byly vydavatelstvím Economia vyhlášeny výsledky právnického ocenění Pro Bono & CSR. Jedná se o projekt, který zviditelňuje výjimečné právnické projekty, samostatné právníky či týmy právníků anebo advokátní kanceláře, kteří pomáhají i jinak – například ad-hoc poradenstvím zdarma. Projekty posuzovala odborná porota, v níž zasedli mimo jiné i ministr spravedlnosti Robert Pelikán, předsedové Nejvyššího a Nejvyššího správního soudu anebo zástupci notářů, soudců, atd.

Otázka na právníka, 16 Nov, 2016

V jaké době může zaměstnavatel okamžitě zrušit pracovní poměr?

Okamžité zrušení pracovního poměru je jednou z možností, jak může být ukončen předčasně pracovní poměr. Zaměstnavatel může např. okamžitě zrušit pracovní poměr v případě, že zaměstnanec poruší povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahující se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem. Soudy řešily následující případ.

Otázka na právníka, 10 Nov, 2016

Zahlazení odsouzení a jeho podmínky

Předně je nutné si osvětlit, co to vůbec zahlazení odsouzení znamená. Zahlazení odsouzení znamená trestní bezúhonnost. Na takovou osobu se hledí jako by odsouzena nebyla.

Otázka na právníka, 3 Nov, 2016
PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít