Otázka na právníka získala 4. místo v soutěži Pro Bono & CSR 2016

Blog s články z právní oblasti
Ilustrační obrázek pro článek Otázka na právníka získala 4. místo v soutěži Pro Bono & CSR 2016
autor: Otázka na právníka, 16 Nov, 2016
Otázka na právníka získala 4. místo v soutěži Pro Bono & CSR 2016

Začátkem listopadu 2016 byly vydavatelstvím Economia vyhlášeny výsledky právnického ocenění Pro Bono & CSR. Jedná se o projekt, který zviditelňuje výjimečné právnické projekty, samostatné právníky či týmy právníků anebo advokátní kanceláře, kteří pomáhají i jinak – například ad-hoc poradenstvím zdarma. Projekty posuzovala odborná porota, v níž zasedli mimo jiné i ministr spravedlnosti Robert Pelikán, předsedové Nejvyššího a Nejvyššího správního soudu anebo zástupci notářů, soudců, atd.

Úspěch Otázky na právníka


Náš projekt Otázka na právníka, který pochází z původního projektu poradny vedené na Právním servisu 24 a který byl kvůli její oblíbenosti vyčleněn jako samostatný projekt a otevřen všem advokátům, se dostal do užší nominace jako jeden z 11. nominovaných projektů

obsadil výborné 4. místo! 

Multifunkční nástroj pro uživatele a advokáty


Jedná se o řešení, které umožňuje uživatelům on-line zdarma získat právní názor advokáta, mimo další funkce portálu. Český internet je projektem Otázka na právníka bohatší o řešení, které umožňuje podnikatelům, firmám i občanům získat snadný přístup neboli seznámení se s advokáty přes snadné funkce jako poptávání základních právních informací, poptávání on-line konzultací nebo poptávání právních služeb, čímž dává přidanou hodnotu advokátům, kteří tak mohou prezentovat a zviditelnit své specializace, dovednosti a praxi. 


Digitalizace advokátů?


Tento nový online projekt zaměřující se na advokáty a právní informace, který u nás doposud chyběl, znamená digitalizaci právního oboru advokátů. Portál totiž vytváří efektivní komunikační platformu mezi dvěma skupinami registrovaných uživatelů, jimiž jsou na jedné straně občané či podnikající fyzické a právnické osoby poptávající právní radu nebo právní službu a na straně druhé advokáti, kteří zde mohou prezentovat své poradenské služby. Projekt tak usnadňuje firmám, podnikatelům i občanům přístup k českým advokátům. Projekt je unikátní v tom, že je nastaven s jasnou specializací na právní služby a vytváří nástroj pro advokáty, se kterým mohou pracovat. Uživatel může získat právní názor na svůj dotaz zdarma, a tím učinit první krok k seznámení se s advokátem. Na základě těchto nebo jiných kritérií si pak může vybrat advokáta pro případné placené služby. Řešení nenahrazuje placené právní služby těmi zdarma, jeho účelem je zefektivnění a usnadnění prvního kontaktu s advokáty. Více informací na https://www.otazkanapravnika.eu/  

Autor článku

Otázka na právníka

Inovativní nástroj pro advokáty a uživatele k řešení právních záležitostí on-line. Usnadňuje a zefektivňuje kontakt a komunikaci uživatelů (občanů, podnikatelů a firem) s advokáty a AK.

Další podobné články

Může si obec sama pro sebe stanovit pravidla, kdy může porušovat noční klid?

Všichni to znají, noční klid platí od 22:00 do 6:00. Obec však může obecně závaznou vyhláškou…
Otázka na právníka, 29 Jun, 2016

Může si v České republice registrovaný partner osvojit dítě?

Před Ústavní soud České republiky se dostalo ožehavé téma osvojení dítěte osobou, která žije v …
Otázka na právníka, 6 Jul, 2016

Máte nárok na vrácení plné ceny zájezdu při úpadku cestovní kanceláře?

 Ústavní soud v nálezu ze dne 14. června 2016 potvrdil, že nelze použít omezení…
Otázka na právníka, 14 Jul, 2016

Ústavní stížnost fyzické osoby

Ústavní soud ČR v minulém týdnu zamítl ústavní stížnost Romana Janouška. Pojďme se krátce…
Otázka na právníka, 12 Jul, 2016

Vyhledat další články

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít