Novinky

Povinnost jmenovat pověřence pro ochranu osobních údajů

Ne všechny městské a krajské organizace mají povinnost jmenovat pověřence pro ochranu osobních údajů. Povinnost jmenovat pověřence pro ochranu osobních údajů nepatří mezi povinnosti, které by obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) ukládalo všem správcům a zpracovatelům osobních údajů bez rozdílu. Tato povinnost rovněž není uložena všem organizacím zřizovanými městy či kraji. Tuto povinnost mají jenom některé subjekty.

Otázka na právníka, 7 Nov, 2018

Co je dědická smlouva a jaké jsou její výhody a nevýhody?

Díky novému občanskému zákoníku se do našeho právního řádu navrátilo několik institutů, jedním z nich je i dědická smlouva. Jde o smlouvu, kterou pro případ své smrti rozhoduje zůstavitel o svém majetku.

Otázka na právníka, 11 Jan, 2017

Legal concierge? Proč ne. Váš právní rádce při podnikání nebo expanzi do zahraničí

„Legal concierge“ je novinkou na našem trhu, která je výsledkem globalizace a faktu, že i naše firmy a podnikatelé často expandují do zahraničí. Tuto službu oceníte, ať už vytváříte zahraniční pobočky nebo se zaměřujete na smluvní transakce. Legal concierge mluví plynně anglicky a je schopný pomoci vyřešit vaše osobní i firemní záležitosti v zahraničí prostřednictvím oprávněných právních zástupců v dané zemi. Dále mu je možné svěřit dohled nad vašimi záležitostmi v zahraničí. Služba Legal concierge vám usnadní právní stránku podnikání a obchodování v zahraničí.

I toto je služba Právního Servisu 24. 
Otázka na právníka, 6 Jan, 2015

Shift (happens) happened

Miriam Bachyncová, zakladatelka portálu PrávníServis24, vyměnila po skoro dekádě korporátní prostředí za prostředí podnikatelské, až startupové , v oblasti práva. Zajímalo nás, co jí k tomu vedlo, a co od toho očekává. 

Otázka na právníka, 18 Dec, 2014

Máte nárok na vrácení plné ceny zájezdu při úpadku cestovní kanceláře?

 Ústavní soud v nálezu ze dne 14. června 2016 potvrdil, že nelze použít omezení pojistného plnění (vyplývajícího ať již z § 28 odst. 1 a 3 zákona č. 37/2004 Sb., či   pojistných   podmínek   pojišťovny),   neboť   soukromoprávní   ujednání   dvou podnikatelských  subjektů  nemůže  vést  k  vyloučení  nebo  omezení  zákonných  nároků spotřebitele,  který  navíc  na  toto  soukromoprávní  ujednání  nemá  jakýkoliv  vliv.
Otázka na právníka, 14 Jul, 2016
Jste advokát?
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít