Právní poradna online

Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

Změna pracovní pozice z důvodu částečné ztráty sluchu

Lékař mě zjistil část ztrátu sluchu a nařídil změnu pracovní pozice na pozici bez nebezbečí hluku.V zaměstnání mě naznačili že bych si měl najít nové zaměstnání.Má na to firma právo mě takhle vyštvat a jestli ne,za jakých podmínek (finančních atd.) mě mohou nabídnout novou pozici? Děkuji za odpověď.

Petr, 26. 1. 2020, 3x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, zákoník práce jasně říká, kdy může zaměstnavatel dát zaměstnanci výpověď. Jeden z těchto případů je i pozbytí zdravotní způsobilosti k vykonávané práci. Zákon přímo říká: (§ 52 písm. e…

Změna pracovní doby

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Požádala jsem zaměstnavatele o změnu prácovní doby kvůli zájmových kroužků mého dítěte, ale nebylo mi vyhověno. Přitom bych vůbec neomezila provoz. Můžete mi poradit co s tím dělat. Dceři je 6 let a nechci, aby musela přestat dělat to co jí baví. Děkuji za odpověď

Alena, 12. 1. 2020, 38x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, jste v opravdu těžké pozici, nicméně, zaměstnavatel má právo, nikoliv povinnost vyhovět Vaší žádosti o změnu pracovní doby. Je to zcela v jeho režii. Pokud tedy nemůžete skloubit osobní…

ukončení pracovního poměru na dobu určitou

Dobrý den, dne 2.12.2019 mi končí pracovní smlouva na 1 rok. Dnes mi zaměstnavatel sdělil, že mi smlouvu neprodlouží a poměr ukončí k tomuto datu. Má zaměstnavatel právo na to, mě dne 2.12. nutit dojít do zaměstnání a částečně ještě pracovat a vyřídit nutnou administrativu?

Radek, 27. 11. 2019, 118x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, dokud Váš pracovní poměr trvá, tak Vám zaměstnavatel má právo přidělovat práci v souladu s pracovní smlouvou, a Vy jako zaměstnanec máte povinnost plnit pracovní úkoly. Váš pracovní…

Oznámení těhotenství

Dobrý den,právě jsem nastoupila do nového zaměstn. a zjistila jsem,že jsem těhotná.Je mou povinností tento fakt oznámit?Až mi skončí 1.trimestr,tak stále budu ve zkuš. době,smlouvu jsem dostala na neurčito. Můžu to zatajit?Chci se vyvarovat tomu,že mě pak spol. může zažalovat za zatajení informace.

Nela, 13. 11. 2019, 114x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, vaše situace není jednoduchá. V první řadě je nutné vyjasnit právní stav věci. Zkušební doba při zahájení pracovního poměru slouží zejména k tomu, že obě strany během jejího trvání…

Svátky a víkendy

Dobrý den,v neděli 17.11.2019 je státní svátek,vychází mi pracovní den a bylo mi řečeno,že dle kalendáře se nejedná o placený svátek,má zaměstnavatel pravdu? děkuji

Petr, 5. 11. 2019, 121x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, zaměstnavatel v tomto případě pravdu nemá. Den 17.11.2019 je svátek jako každý jiný a proto, pokud máte povinnost jít do práce, náleží Vám 100 % vašeho průměrného denního výdělku. Takže…

Nemocenská a ukončení pracovního poměru na dobu určitou

Dobrý den, od května 2018 jsem zaměstnán, mám smlouvu na dobu určitou a to do 31.12.2019, v pracovní neschopnosti jsem od 4.1.2019 ale zaměstnavatel mě už smlouvu neprodlouží, a prý se mám hlásit na PÚ a lístek na peníze prý posílat tam. A aby toho nebylo málo, tak mě tou dobou končí i podpůrčí doba

Petr, 1. 11. 2019, 201x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, v případě, že máte sjednaný pracovní na dobu určitou, tak tento končí uplynutím sjednané doby. Zaměstnavatel, pokud vyslovil, že nemá zájem na prodloužením pracovního poměru, resp.…

Nevyplacená mzda + podaný návrh na insolvenci firmy

Zaměstnavatel mi dluží kolem 100 000,- Kč (3 nevyplacené mzdy, 2 mzdy jako zákonná náhrada). Na firmu je již podán návrh na insolvenci. Při podání žádosti o uspokojení mzdových nároků na ÚP dostanu pouze 3 minimální mzdy (30 000,-Kč), protože firma s úřady nespolupracuje. Jak lze jinak mzdu vymáhat?

Žaneta, 23. 10. 2019, 143x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud je na zaměstnavatele již podán insolvenční návrh, tak zřejmě bude rozhodnuto o způsobu řešení jeho úpadku. Vy se zde dostáváte do pozice věřitele Vašeho zaměstnavatele. Máte tedy…

Proplacení času stráveného na cestě

Pokud bude mít zaměstnanec v pracovní smlouvě místo výkonu ČR a bude dojíždět ze sídla firmy (nebo z domova) na stavby zaměstnavatele, počítá se tento čas do pracovní doby? A má být tento přesun zaměstnanci proplacen nebo je to na rozhodnutí zaměstnavatele?

Filip, 13. 8. 2019, 229x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, obecně Vás zaměstnavatel může poslat k výkonu práce mimo sjednané místo v pracovní smlouvě. Cesta se do pracovní doby nezapočítává, avšak máte nárok na náhradu cestovného a také stravného…

Otázka Na právníka

Dobrý den, obecně Vás zaměstnavatel může poslat k výkonu práce mimo sjednané místo v pracovní smlouvě. Cesta se do pracovní doby nezapočítává, avšak máte nárok na náhradu cestovného a také stravného…

Výpověď z práce v těhotenství

Dobrý den,v práci mi hrozí výpověď z organ.důvodů (zrušení jen mého prac. místa v rámci oddělení).Plánujeme s manželem rodinu.Pokud bych byla těhotná,nemohu dostat výpověď?A kdybych to zjistila až po obdržení výpovědi,tak stále platí ochranná lhůta?A kdyby mě dali v práci na překážky,tak také?Děkuji

Veronika, 6. 8. 2019, 203x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, ze zákoníku práce přímo vyplývá, že zaměstnavatel nemůže dát výpověď zaměstnankyni, když je těhotná nebo v případě, když čerpá mateřskou či rodičovskou dovolenou. Tento zákaz platí od…

Brigáda

Dobrý den, nedávno jsem odpověděl na nabídku na brigádu. Pán mi slíbil, že mě vezme a zeptal se mě, zda na 100 % přijdu, odpověděl jsem mu, že ano. Podotýkám, že s ním nemám jinak podepsanou žádnou smlouvu ani nic jiného, jen tento souhlas přes facebook. Může mi udělit sankci když nepřijdu? (18 let)

Adam, 16. 7. 2019, 265x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud nemáte uzavřenou žádnou pracovní smlouvu (ani žádnou dohodu o provedení práce či obdobný typ dohody) a potvrzení jste dal pouze písemně prostřednictvím facebooku, tak by Vám nic…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít