Právní poradna online

Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

vstup k nemovitosti přes cizí pozemek

Dobrý den.Odkoupila jsem v roce 2018 byt do vlastnictví od SBD podíl je 47/1000.Před pár dny jsem se dozvěděla,že město odprodalo pozemek jenž tvoří komletní okolí kolem tohoto domu fyzické osobě.V současné době všichni obyvatelé vstupují do domu přes cizý pozemek.Není tento prodej protiprávní?

Andrea, 26. 1. 2020, 16x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud pozemek u domu byl pozemek v soukromém vlastnictví města, je převod zcela na jeho rozhodnutí. Není tedy prodej protiprávní. Hezký den

Vlastnictví nemovitosti

Otec mě a sestře daroval před pár lety 1/3 baráku, nyní hrozí že si vše veme z5 kvůli neshodám v rodině které nechci jmenovat. Je to možné udělat nebo jen vyhrožuje aby jsme přistoupili na jeho podmínky? S Barákem nesmíme samozřejmě nic dělat do jeho smrti ale v kastastru už jsme jako vlastníci.

Tomáš, 20. 1. 2020, 42x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, jediná možnost, jak by otec mohl získat dům zpět, je odvolání daru pro nevděk. Pro to byste však musely splňovat tyto podmínky dle § 2072, občanského zákoníku: "Ublížil-li obdarovaný…

Darovací smlouva na nemovitost ze SJM

Rád bych daroval manželce svou část nemovitosti ze SJM a toto prý nejde provést napřímo, pouze přes prostředníka, např. našeho syna. Jde celý tento proces udělat v jedné darovací smlouvě anebo musí být smlouvy 2 (1. ze SJM na syna a 2. ze syna na manželku) a tudíž i 2x změna v katastru?

Jan, 27. 12. 2019, 87x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, je pravda, že ze SJM nemůžete manželce darovat nemovitost, neboť pokud je ve společném jmění, tak jste oba vlastníky oba celé nemovitosti. Jedním převodem by toto udělat nešlo. Musím Vás…

daň z nabytí nemovitosti

Dobrý den, v 9/2019 jsme koupili byt. jednotku v rodin. domě - stáří 50 let. V roce 2018 byl dům rozdělen na 2 jednotky. Jedná se o první koupi v rámci domu.Musíme platit daň? Počítalo by se do stavebních úprav zazdění dveří, které 2 byty spojovaly? Existují výjimky, které bychom mohli využít?

Monika, 22. 12. 2019, 67x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud jste na straně kupující, od daně osvobození nejste. Jedná se o daň z nabytí nemovité věci, které je nutné platit. Zazdění dveří je stavební úprava. Hezký den

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud jste na straně kupující, od daně osvobození nejste. Jedná se o daň z nabytí nemovité věci, které je nutné platit. Zazdění dveří je stavební úprava. Hezký den

Podílové spoluvlastnictví nemovitosti

Jsem spoluvlastnik v domě s 4 byty já vlastním 3 byty v baráku. Chci si z půdního prostoru vybudovat pudni být z mého podílu. Bohužel schodiště nevede až k půdním prostoru takže musím schodiště prodloužit k půdě . A potřebuji povolení od spoluvlastnika. Ale on s tím nesouhlasí. Jak to mužů resit ?

Monika, 1. 11. 2019, 142x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud se Vaše informace ohledně poměru spoluvlastnického podílu nachází na faktu, že jste 3/4 spoluvlastník, Vaše situace by nemusela být bezvýchodná. Jde o to, že dle Vašich informací…

prodej zděděné nemovitosti

v červnu 2018 zdědili 4 bratři byt po otci, byt dali do prodeje, nyní se našel vážný zájemce o koupi. Bohužel 1 z bratrů v srpnu 2019 zemřel, zanechla po sobě ženu a nezletiou dceru a dosud neproběhlo dědidcké řízení. Lze i za těchto podmínek prodešj bytu dokončit? Vdova po zesnulém s ním souhlasí.

Jana, 21. 9. 2019, 177x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, Vaše situace není jednoduchá, ale řešitelná. Váš popis je sice krátký, ale docela jasný k pochopení o co jde. Určitě bych Vás odkázala v tomto na právní pomoc osobně u právníka, neboť…

Kauce

Dobrý den. Při osobní prohlídce nemovitosti jsme se domluvili o vratné kauci ve výši 2x nájemné. V již podepsané smlouvě není žádné kauci zmínka. Mohou jí po mě chtít když je smlouva podepsána a není tam o kauci nic uvedeno? Předem děkuji za odpověď.

Pavel, 21. 9. 2019, 166x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud kauce není nijak uvedená ve smlouvě, tak bych Vám doporučila tuto kauci pronajímateli neplatit. Kauce musí být ve smlouvě výslovně uvedená, pokud tomu tak není, vystavujete se…

Převod nemovitosti na území jiného státu

Dobrý den,jsem vlastníkem pozemku na Slovensku.Jak mám postupovat při převodu na syna a dceru?musím toto provést na slovenském úřadě,nebo mohu na našem území?Děkuji za odpověď!

Zuzana, 7. 9. 2019, 180x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud chcete převést nemovitost na území Slovenského státu, musí vše proběhnout na úřadech Slovenska. Převod nemovitosti se tam řídí jejich platnými zákonnými předpisy. I nemovitost jako…

Rozdělení pozůstalosti

Mí rodiče už 7 let před svou smrtí zařídili přepsání nemovitostí na mě a mého bratra. Mě darovali byt ve městě a bratrovi chalupu na venkově. Po jejich smrti si bratr z mého bytu odnesl spoustu věcí po rodičích, ale neumožnil mi to samé na chalupě. Můžu chtít, aby věci z mého bytu vrátil ?

Pavla, 30. 7. 2019, 354x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, tady je důležité si ujasnit, co přesně Vám rodiče darovali již před svou smrtí. Z Vašeho stručného popisu věci vyplývá, že darování se týkalo nemovitých věcí, tzn. že věci, které si…

Rozvod a vlastnictví bytu

Dobrý den, před uzavřením manželství jsem se stala členem bytového družstva, převod družstevního bytu do osobního vlastnictví ale nastal až za trvání manželství. Je tento byt součástí SJM? Manžel nebyl členem družstva, není uveden ve smlouvě ani v katastru nemovitostí. Děkuji za odpověď.

Dana, 3. 7. 2019, 328x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud jste byt do osobního vlastnictví nabyla za dobu trvání manželství, potom se jedná o SJM a je třeba toto vypořádat. Při vypořádání však lze přihlédnout k tomu, jak jste byt nabyla,…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít