Darování nemovitosti

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Darování nemovitosti

Dobrý den, jak je to prosím v případě darování nemovitosti, když majitelé jsou dva (manželé, z nichž každý vlastní 1/2) a nemovitost by se darovala sourozenci jednoho z majitelů? Je poté nutné platit daň z příjmu? Děkuji.

Dominika, 20. 11. 2021, 29x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, daň z příjmů by se platila pouze za 1/2 nemovitosti, kterou vlastní manžel, o jehož sourozence se nejedná. Dani by se dalo předejít, pokud by obdarovaný žil s dárce ve společné domácnosti, tak jak je to uvedeno v § 10 odst. 3, písm. c), bod 2 zákona o dani z příjmů, který zní: Osvobozeny jsou bezúplatné příjmy od osoby, se kterou poplatník žil nejméně po dobu jednoho roku bezprostředně před získáním bezúplatného příjmu ve společně hospodařící domácnosti. Pokud byste prokázali před finančním úřadem tuto skutečnost, např. četným prohlášením atp., daň z příjmů by obdarovaný platit nemusel ani v případě druhého z manželů. Hezký den

Další otázky, z kategorie Nemovitosti

Smlouva o pronajmu a vratné kauci

06/2015 nastěhováni do bytu, 11000 nájem, 11000 vratná kauce, 3 měs výpovědní lhůta. Do 28/02/2017…

Markéta, 30. 1. 2017, 2786x zobrazení

Byl by problém prodat svůj podíl na nemovitosti za nižší cenu, než je její hodnota?

Řeší se příliš nízká cena v kupní smlouvě? S přítelem jsme koupili napůl před 5 lety chatu za 320…

Jana, 22. 2. 2019, 890x zobrazení

Ochrana majetku

Dobrý den, nastěhovali jsme se do rodinného domu, který z 2/3 patří mojí babičce a z 1/3 mé matce.…

Anonym, 27. 8. 2015, 2722x zobrazení

Nemovitost

Dobrý den,vlastním nemovitost na které bylo věcné břemeno moje matka.Udělaly jsme proto mezi sebou…

Marie, 1. 3. 2017, 1926x zobrazení

Práva nájemníka a majitele bytu

Mám dotaz, může se stát, že majitel bytu nemůže vystěhovat nájemníka? Tchýně bydlí v podnájme s…

Anonym, 23. 11. 2015, 2631x zobrazení

vstup k nemovitosti přes cizí pozemek

Dobrý den.Odkoupila jsem v roce 2018 byt do vlastnictví od SBD podíl je 47/1000.Před pár dny jsem…

Andrea, 26. 1. 2020, 900x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít