Nezodpovězené otázky

Právní poradna
Právní poradna online
Poptávka právní služby
Telefonická konzultace s advokátem

Neprimerena cena nahradnich dilu

Dobry den, automechanik pri oprave auta natahl ceny dilu a to na kazdem dile o 100% Kdyz dam priklad, tak dil Ridici paka, zaveseni kol s kodem polozky 1160500018 od vyrobce MEYLE ktery na netu je bezne k dostani za 1249,- nauctoval za 2131,- A to je stejny u vsech dilu, co s tim?

Pavel, 22. 6. 2018, 0x zobrazení

Dědictví

Dobrý den, prosím o radu na otázku "kdo je dědicem majetku bývalého manžela mé paní, který nabyl ve svazku s ní. Znovu se oženil a jeho podíl na domě činí 1/4, kterou zatím nepřepsal na jeho 2 děti s mou paní. Bude mít nárok na část dědictví i jeho současná žena ikdyž majetek nenabyl ve svazku s ní?

Josef, 22. 6. 2018, 0x zobrazení

Jsem povinna platit poplatek za delší studium?

Dobrý den, studuji 2 roky magistra. Škola mi vyměřila poplatek za překročení standardní doby studia. Ke 2 letům na magistru mi přičetli 1 rok bakaláře, kterého jsem začala v ČR, ale dokončila v zahraničí. Odvolala jsem se, ale nechtějí uznat moje řádné ukončení bakaláře kvůli tomu, že nebylo v ČR..

Anna, 22. 6. 2018, 0x zobrazení

Zrušený převod energií znamenal fakturu na LED žárovky za nesmyslně vysokou cenu.

Přišla mi FA za LED žárovky v ceně 1815 Kč za 3 KS. Smlouva o převodu nenabyla účinnosti, firma smlouvu sjednávající žádá úhradu věci, prezentované jako dárek. Při podpisu smlouvy o převodu energií, byla zároveň jako formalita podepsaná Kupní Smlouva na LED žárovky za zvýhodněnou cenu, Mám uhradit?

Roman, 21. 6. 2018, 0x zobrazení

Nevrácené peníze

Dobrý den,hotel v Paříži si před nedávnem strhl z mého účtu zálohu za ubytování a posléze plnou částku za ubytování,ačkoli byla domluva jiná. Dnes,16 dní po ukončení ubytování,mi stále zálohu nevrátili a ani neodpovídají na e-maily,hovory. Prosím, co bych měla dělat? Mockrát děkuji za odpověď.

Lucie, 21. 6. 2018, 0x zobrazení

je mozne oddluzeni?

Dobry den, pritel ma na sebe dve exekuce v celkove castce cca 600.000,-(od r. 2011),pracuje v zahranici posledni 3roky, je Slovak, ktery zil v CR a dluhy vznikly v CR. Splnuje podminky oddluzeni nebo bez sance?jestli se o to pokouset. Predem moc dekuji za odpoved

Lucie, 21. 6. 2018, 0x zobrazení

Kupní smlouva - auto

Dobrý den, jsem prodávající vozu. Kupující podal kupní smlouvu, kde je řečeno, pokud se vyskytnou závady na voze po dobu 30 dní ode dne koupě, musí prodávající závady bezplatně odstranit. Nevystavuji se tímto vyššímu riziku, než ve standardní kupní smlouvě? Budu nucen hradit i běžné opotřebení? Děku

Martin, 21. 6. 2018, 0x zobrazení

Práce

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak to je, když bych měla práci na 4h., kde by ta mě platili socialni a zdravotni poj., a chtěla ještě mezitim na brigádu, kde oni by už za mě nic neplatili, zda mam zajit na úřad (jaký) a zda mam platit třeba nějakou daň, nebo zda jít na ŽL, nebo ja postupovat?

Eva, 21. 6. 2018, 0x zobrazení

Zúžení SJM

Dobrý den, moje žena by chtěla zúžit SJM o osobní účet, kam ji chodí důchod /máme i společný účet, kam chodí moje příjmy/, a dále o účty, kam ji platím důchodové připojištění a stavební spoření. Lze to vyjmout z SJM? Mám dvě děti z tohoto manželství a jedno díte z předchozího manželství.

Jaromír, 21. 6. 2018, 0x zobrazení

Výpověď nájemní smlouvy a následná smrt

Otec se několik měsíců léčil mimo svůj byt, kde byl v nájmu. 3 dny před svou smrtí sepsal výpověď nájemní smlouvy. Může být tato žádost o výpověď uznána jako platná, nebo musíme jako pozůstalí jeho nájem ukončit my?

Luboš, 20. 6. 2018, 0x zobrazení
Jste advokát?
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít