Nezodpovězené otázky

Právní poradna
Právní poradnaonline
Získat nabídku
právní služby
Telefonická právní poradna
Právní poradnaonline
Získat nabídku
právní služby
Telefonická právní poradna

Krácení dovolené

Manželka byla v pracovní neschopnosti v uplynulém roce od 1.1. - 17.2. a poté od 1.10 do 31.12 2018. Dle našich propočtů tedy zameškala celkem 97 pracovních dnů. Zaměstnavatel tvrdí, že se musí započítat i státní svátky mezi zameškané směny a tak krátil manželce dovolenou. Na čí straně je pravda?

Ladislav, 22. 3. 2019, 3x zobrazení

Vypořádání dědictví

Dobrý den, s manželem a dětmi bydlíme u rodičů manžela, kde jsme zrekonstruovali a rozšířili první patro domu a přidali podkroví. Stalo nás to přes milion. Manžel má bratra, kterého bychom rádi vyplatili a v domě zůstali. Jak to udělat, abychom nepřišli o ten milion? Nechávat si např. účtenky?

Danča, 22. 3. 2019, 2x zobrazení

prodej pole a RD

Dobrý večer, chci se Vás zeptat. Vlastním nemovitiost 2 roky kterou jsem dostal darovací smlouvou od rodičů mohu jí prodat ? Děkuji za odpověd

Zbyněk, 21. 3. 2019, 3x zobrazení

Odsouzení na základě křivé výpovědi u soudu

Dobrý den, byl jsem odsouzen na základě křivé výpovědi na kterou mám důkazy, jak se mám bránit?

Lukáš, 21. 3. 2019, 3x zobrazení

Zákaz vjezdu, Povoleni jen na povolenku obce

Dobrý den, za jakých podmínek může obec dát na veřejnou komunikaci zákaz vjezdu a dávat povolení za úplatu, nebo podle bydliště? Hrusice dlouhou dobu dávali povolení prújezdu zdarma místním a za 500Kč ročně ostatním, nyni odmítli ostatním vydávat ůplně. Mají na to právo a kam se případně obrátit?

Jan, 21. 3. 2019, 3x zobrazení

Smlouva z roku 2010

Dobrý den. V roce 2010 jsem měl u společnosti 2signals poskytující Inter. Příp. smlouvu s vazanosti na 12 mesicu.Nedavno mi došel dopis kde po mě vyžadují 43000 Kč. Za roky 2011-2019. Zaslali mi i za každý rok faktury i kopii orig. smlouvy. Po celou dobu se nikdo neozval až teď skoro po 8 letech.

Petr, 20. 3. 2019, 3x zobrazení

Petice na vylouceni ze skolky

Dobrý den, Je možné se nějak bránit proti petici kterou chtějí sepsat ostatní rodiče 4letych děti který si neustále stěžují ze můj kluk jim ublizuje, když se pak učitelka zeptá dotycneho čím ublizuje moje dítě nebo co jim dělá tak dítě pokrci rameny a řekne ze nevy, je vidět ze si vymysli. Děkuji

Jiri, 20. 3. 2019, 3x zobrazení

Zmařená koupě nemovitosti

Dobrý den, na základě inzerce jsem si vyhlédla ke koupi rekreační chatu. S majitelkou jsme se viděli na prohlídce dané nemovitosti, další komunikace probíhala po internetu nebo telefonicky. Dostali jsme se až k vypracování rezervační smlouvy, jejíž návrh mi poslala, já ho schválila a pak jsme začal

Soňa, 19. 3. 2019, 3x zobrazení

Dotaz ohledne evidence obyvatel

chtel sem se zeptat jesli je podle zakona normalni kdyz si clovek koupi barak na vesnici od soukromnika a zije tam ale nenahlasi si tam tedy v miste bydliste trvaly pobyt, ktery ma jinde, tudiz tak neni hlaseny v evidenci na radnici ve vsi kde zije ? JE to neco protizakonneho?

Tomáš, 19. 3. 2019, 2x zobrazení

Pracovní doba učně

Dcera je v prvním ročníku učňovského oboru Kuchař. Střídá týden školu a týden praxi. V týdnu kdy má praxi, ji mistrová píše směny tak, že začíná odpolední v neděli a končí ve čtvrtek. Je ubytování na intru. Má mistrová právo psát učňům praxí na neděli? Díky

Markéta, 17. 3. 2019, 3x zobrazení
PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít