Právní poradna online

Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

Prohlášení nezvěstného manžela za mrtvého

Dobrý den, manžel byl 31.3.2016 přihlášen za nezvěstného... mohu žádat dřív než za 5 let o přihlášení za mrtvého? jsem na 2 děti sama a je to finančně náročné...i když druhý syn má už 20 let a pracuje přijde o nárok na sirotčí důchod,nebo mohu žádat zpětně?moc Vám děkuji za odpověď ☺️ Martina Kolína

Martina, 18. 11. 2019, 40x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, v obecné rovině musím konstatovat, že pokud byl manžel prohlášen za nezvěstného, a nestalo se tak v důsledku události, ve které mohlo být ohroženo více osob, tak lze člověka, který byl…

Utratil peníze z prodeje RD který byl v SJM

Dobrý den,prodali jsme RD, který byl ve SJM. Peníze jsem bohužel nechala poslat na manželův osobní účet. Dnes po třech letech od prodeje jsem zjistila, že peníze na účtě nejsou. V případě rozvodu mám nárok požadovat zpětně vypořádání i z tohoto prodeje?

Jarmila, 13. 11. 2019, 57x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, ve Vašem případě je několik důležitých právních momentů, které je třeba zmínit. Na peníze byste v zásadě měla nárok mít, avšak! Musela byste prokázat, že jste o jejich útratě nevěděla.…

Snížení alimentů

Dobrý den, Mám otázku manžel platí na dceru alimenty byli posuzovány v době kdy byl práce schopný, ale situace se změnila. Manžel je v invalidním důchodu a já na rodičovske dovolené. Platíme 3000,- na 14 letou dceru. Máme byt na hypotéku. Myslíte že máme nárok na snížení. Manžel bere 6700,-

Nikol, 21. 9. 2019, 101x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, samozřejmě. Ve Vaší situaci (pokud opravdu odpovídá popisu) by Váš manžel mohl mít nárok na snížení výživného. Nicméně s tímto se manžel bude muset obrátit na soud, který původně…

Odstupné

Dostala jsem výpověď dohodou ze zdravotních důvodů, ale na odstupné prý nemám nárok. Na či straně je pravda. Děkuji za odpověď Konečná

Dana, 3. 9. 2019, 194x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pravda je na straně Vaší. Jde o situaci, kdy je pracovní poměr ukončen dohodou z důvodů uvedených v § 52 písm. d), zákoníku práce. A podle znění ustanovení § 67 odst. 2, zákoníku práce…

vypořádání

Rozvedená, 49 let, děti 15,12,9 let vyp manž ne vše na rodiče manžela. V 9 letech jsem zděd podíl po otci na nemovit s matkou a 2 bratry. Matka i br odmítli mě vyplatit Neumožňují mi užívat, vyp odmítají. Nemáme kde bydlet ani nárok na soc pomoc pro vlastnictví podílů, co mohu dělat? Díky

Hana, 13. 8. 2019, 186x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, Vaše situace je trochu složitější. Co je však zřejmé, tak vlastníce část domu společně se svojí matkou a bratry, tj. 1/4 domu. V případě, že Vás nechtějí sourozenci ani matka vyplatit,…

Právo na vnuka

Dobrý den chci se zeptat jestli jako babička mám nárok vídat svého vnuka snacha mi ho nechce vůbec ukázat

Libuše, 25. 7. 2019, 240x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, právo stýkat se s dítětem mají osoby příbuzné s dítětem, a je jedno, zda jde o příbuzné blízce či vzdáleně. A toto právo má i osoba společensky blízká, a nemusí se jednat o příbuzného. Z…

Rodinný dům

Manžel dostal před 3mi lety barák darovací smlouvou. Za dobu našeho manželství jsme barak zrekonstruovali. Máme 2 děti 2 a 5 let. Manžel platí hypotéku cca 2 miliony, já osobně jsem do RD nic neinvestovala. Mám nárok na nějaké finanční odškodnění při odstěhování se? Děkuji

Marcela, 25. 7. 2019, 301x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud Váš manžel dům dostal darem, náleží do jeho výlučného vlastnictví, tzn. že není součástí SJM. Pokud jsem do něj neinvestovala žádné prostředky a sám manžel splácí hypoteční úvěr,…

Vypořádání po rozvodu

Dobrý den, bratr získal před lety darem od rodičů dům. Za doby trvání manželství došlo k rekonstrukci domu, kde ale většinu peněz platila manželka. Nyní se bude rozvádět a zajímalo by mě, zda bude mít žena při rozvodu nárok na vložené peníze do rekonstrukce. (dům je stále bratra dle darovací sml).

Věra, 7. 7. 2019, 288x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, v takovýchto případech dochází vždy k tomu, že lze vypořádat částku vloženou do rekonstrukce. Tato by se však musela nějakým způsobem prokázat, například odhadem hodnoty nemovitosti v…

zkrácený úvazek po rodičovské dovolené

Dobrý den, řeším problém návratu do práce po rodičovské dovolené. Syn je bohužel nemocný a situace mi nedovoluje, abych se vrátila do práce na plný úvazek. Do práce se ale vrátit chci na zkrácený úvazek (zatím 0,2 - 0,3), vedení moc nemá snahu mi vyhovět. Mám na to nárok?

Zuzana, 5. 6. 2019, 263x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud vedení nemá snahu Vám vyhovět, tak se s takto nastalou situací nedá nic moc dělat. Zaměstnavatel je povinen Vám tzv. držet místo, resp. Vás po ukončení rodičovské dovolené opětovně…

Výpověď

Dobrý den,můj zaměstnavatel bude rekonstruovat prodejnu, má nárok mě poslat jinde na prodejnu,když mám ve smlouvě psané místo výkonu Orlová? Podle nás chce prodejnu uzavřít a rekonstrukce je jen záminka.Byla se ptát jiná firma na převzetí prodejny.Ale náš zaměstnavatel pořád mlží. Co bude se mnou?

Simona, 22. 5. 2019, 292x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud bude prodejna uzavřena z důvodu rekonstrukce, je v souladu se zákoníkem práce, aby Vás zaměstnavatel dočasně přeložil na jiné pracovní místo. Pokud však dojde k tomu, že Váš…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít