Manžel je jediným vlastníkem=jednatelem společnosti s.r.o., společnost zakládal se souhlasem manželky. 1)Na koho přecházejí práva a povinnosti k s.r.o. v případě úmrtí, hrají roli nezletilé děti? 2)Jak ovlivňuje "majetek" s.r.o. případné dědictví, lze nějak „chránit“ SJM před neúspěšným podnikáním?
Dobrý den, zasílám Vám obecné informace k Vámi položeným dotazům. 1) Co se týká přechodu práv a povinností k s.r.o., tak obchodní podíl je, shodně jako ostatní majetek zůstavitele, součástí…
Dobrý den, chci se zeptat jestli je možné se nechat vydědit pokud matka ještě žije a jaký je postup. Celý život se ke mě chovala velice špatně a bere si jen samé půjčky a nerada bych časem jejími dluhy ohrozil svou rodinu. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, ve Vašem případě nepřipadá vydědění v úvahu. Vydědění spočívá v tom, že zůstavitel (tedy Vaše matka) by ze zákonných mohla vydědit Vás, jako svého potomka, který se k ní chová způsobem,…
Dobrý den, moje matka zemřela a nechala závět kde odkazuje půlku dědictví mně a půlku bratrovi. Bratr nyní nemůže dědictví řešit a tak svěří mému manželovi plnou moc. Chci se zeptat, zda se může můj manžel vzdát bratrovo dědictví ve prospěch někoho jiného, popřípadě koho. Předem děkuji za odpověd.
Dobrý den, pokud je to jak říkáte, tak na základě plné moci (zejména podle jejího znění) je možné vystupovat v dědickém řízení jako jeho účastník, resp. dědic. Poté má volnou ruku k disponování s…
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Babička darovala dům svému synovi s věcným břemenem na doživotí. Syn se odstěhoval před dvěma lety do zahraničí, o babičku zájem nejeví, o dům se vůbec nestará, vše co se domu týče, platí babička. Teď ji volal, aby si rozmyslela, ke komu půjde z dalších dvou dětí ( se sourozenci vůbec taky nekomunikuje, tak ty o ničem nevědí), že potřebuje peníze a dům chce…
Dobrý den, aby bylo možné vzít si "zpět" nemovitost, resp. dar, musí být splněny zákonné předpoklady, které jsou však velice výjimečné a křehké. Jedná se o možnost odvolání daru pro nevděk, k čemuž…
Dobrý den potřebovali bychom s manželem vyřešit náš dům. Manžel chce aby dům byl můj a pak našeho syna. Máme ale z předešlých manželství už dospělé děti. Chceme aby náš dům zůstal potom jen našemu synovy a nevíme jak to právně ošetřit. Děkuji za odpověď Petríčková
Dobrý den, pokud chcete nejdříve vlastnit dům Vy, tak jej musí Váš manžel darovat (nebo převést ze společného jmění manželů) do Vašeho výlučného vlastnictví a až bude syn plnoletý, tak poté Vy…
Může mi exekuce zabavit penize které jsem zdědil po svém otci? Děkuji
Dobrý den, v případě dědictví je možné finanční prostředky, a rovněž i majetek exekučně zabavit. Nejedná se o výluku z možnosti postižení majetku, proto se i na tyto peníze vztahuje možnost…
Dobrý den. Při úmrtí otce jsme se se sestrou zřekli dědictví ve prospěch mámy. V případě jejího úmrtí bez závěti budeme dědici my se sestrou? Děkuji
Dobrý den, v případě úmrtí rodiče, vždy dědí v první skupině dědiců děti zůstavitele, a to rovným dílem. To však pouze v případě, že neexistuje manžel zůstavitele (ale to by se musela maminka znovu…
Dobrý den chtěl bych se zeptat. Rodiče vlastní rodinný dům, matka zemřela jsme čtyři sourozenci chtěl bych se zeptat jestli budeme zahrnuti do dědického řízení nebo bude dědit pouze otec.
Dobrý den, pokud je dům ve vlastnictví obou rodičů, tak po matce jste zákonnými dědici všichni. Do dědického řízení bude zahrnuta pouze část nemovitosti, která by náležela matce v případě…
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Bydlím už asi 7let mimo trvalé bydliště, ale jsem spoluvlastníkem družstevního bytu jelikož otec zemřel tím pádem je polovina bytu psaná na mě. Teď nastal problém že mě chce máma odhlásit z trvalého bydliště má na to právo? A co bude s mojí půlkou bytu? Moc děkuji
Dobrý den, trvalý pobyt je pouze evidenční údaj, a pokud jej máte uveden v nemovitosti Vaší matky, tak samozřejmě má právo jej zrušit, pokud již delší dobu v domě nebydlíte. Ale není to úplně…
Téměř rok jsem se starala, spolu se sestrou o nemohoucí maminku. Spravovala jsem i její hotovost. Zemřela a bude zahájeno dědické řízení. Mohu si z hotovosti vzít symbolickou částku za péči mou a sestry? Ostatní dědicové se na péči vůbec nepodíleli. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, tento postup bych Vám určitě nedoporučila. Jde o finanční prostředky výhradně Vaší maminky, nikoho jiného, a proto nikdo jiný není oprávněn s nimi jakýmkoliv způsobem nakládat. Jediná…