Veřejná konzultace k novému zákonu o ochraně spotřebitele

Otázka na právníka - Blog -Články z právní oblasti
Ilustrační obrázek pro článek Veřejná konzultace k novému zákonu o ochraně spotřebitele
autor: Otázka na právníka, 1 Aug, 2018
Veřejná konzultace k novému zákonu o ochraně spotřebitele

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo spravedlnosti pracuje od září 2017 na přípravě paragrafového znění nového zákona o ochraně spotřebitele. V rámci příprav znění nového zákona zahájilo Ministerstvo průmyslu a obchodu k novému zákonu veřejnou konzultaci. Proč je nutné změnit zákon o ochraně spotřebitele?

Chování spotřebitelů i podnikatelů se neustále mění. Na tuto změnu musí reagovat i spotřebitelské právo. Musí se vyvíjet. „V současné době probíhá revize spotřebitelského práva nejenom na evropské, ale i české úrovni. Naším cílem je zkvalitnění právní úpravy, a to jak posílením slabých míst v ochraně spotřebitelů, tak omezením zbytečné regulatorní zátěže podnikatelů.“ 

Jak můžou spotřebitelé a podnikatelé pomoci?


Ministerstvo průmyslu a obchodu se obrací na širokou veřejnost s žádostí o vyjádření názoru na podobu nového zákona o ochraně spotřebitele. Za tímto účelem ministerstvo připravilo dva dotazníky určené pro spotřebitele a podnikatele. 


Dotazník pro spotřebitele je dostupný ze serveru www.BusinessInfo.cz zde: http://www.businessinfo.cz/cs/online-nastroje/pruzkumy/481. 


Dotazník pro podnikatele je dostupný ze stejného serveru zde: http://www.businessinfo.cz/cs/online-nastroje/pruzkumy/461. 


Spotřebitelé i podnikatelé se rovněž můžou na ministerstvo obrátit e-mailem. Své dotazy a připomínky můžou adresovat na posta@mpo.cz. Do záhlaví zprávy by měli napsat: „Veřejná konzultace – nový zákon o ochraně spotřebitele“. 


Veřejná konzultace bude probíhat od 2. července do 31. srpna 2018. 


Zdroj: Veřejná konzultace k novému zákonu o ochraně spotřebitele. Odbor technické harmonizace a spotřebitelské legislativ 31600 [online]. © 2005 - 2018 MPO [cit. 28. 7. 2018]. Dostupné z www: https://www.mpo.cz/cz/ochrana-spotrebitele/pravni-predpisy-pro-ochranu-spotrebitele/verejna-konzultace-k-novemu-zakonu-o-ochrane-spotrebitele--238668/ 

Autor článku

Otázka na právníka

Inovativní nástroj pro advokáty a uživatele k řešení právních záležitostí on-line. Usnadňuje a zefektivňuje kontakt a komunikaci uživatelů (občanů, podnikatelů a firem) s advokáty a AK.

Další podobné články

Může si obec sama pro sebe stanovit pravidla, kdy může porušovat noční klid?

Všichni to znají, noční klid platí od 22:00 do 6:00. Obec však může obecně závaznou vyhláškou…
Otázka na právníka, 29 Jun, 2016

Může si v České republice registrovaný partner osvojit dítě?

Před Ústavní soud České republiky se dostalo ožehavé téma osvojení dítěte osobou, která žije v …
Otázka na právníka, 6 Jul, 2016

S nabytím zletilosti přichází dluhy za popelnice i za mobil

Veřejná ochránkyně práv řeší situace, kdy na čerstvě zletilé osoby přijde exekuce. Důvodem je dluh,…
Otázka na právníka, 8 Jul, 2016

Máte nárok na vrácení plné ceny zájezdu při úpadku cestovní kanceláře?

 Ústavní soud v nálezu ze dne 14. června 2016 potvrdil, že nelze použít omezení…
Otázka na právníka, 14 Jul, 2016

Vyhledat další články

REGISTRACE ADVOKÁTů
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít