Veřejná konzultace k novému zákonu o ochraně spotřebitele

Blog s články z právní oblasti
Ilustrační obrázek pro článek Veřejná konzultace k novému zákonu o ochraně spotřebitele
autor: Otázka na právníka, 1 Aug, 2018
Veřejná konzultace k novému zákonu o ochraně spotřebitele

Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo spravedlnosti pracuje od září 2017 na přípravě paragrafového znění nového zákona o ochraně spotřebitele. V rámci příprav znění nového zákona zahájilo Ministerstvo průmyslu a obchodu k novému zákonu veřejnou konzultaci. Proč je nutné změnit zákon o ochraně spotřebitele?

Chování spotřebitelů i podnikatelů se neustále mění. Na tuto změnu musí reagovat i spotřebitelské právo. Musí se vyvíjet. „V současné době probíhá revize spotřebitelského práva nejenom na evropské, ale i české úrovni. Naším cílem je zkvalitnění právní úpravy, a to jak posílením slabých míst v ochraně spotřebitelů, tak omezením zbytečné regulatorní zátěže podnikatelů.“ 

Jak můžou spotřebitelé a podnikatelé pomoci?


Ministerstvo průmyslu a obchodu se obrací na širokou veřejnost s žádostí o vyjádření názoru na podobu nového zákona o ochraně spotřebitele. Za tímto účelem ministerstvo připravilo dva dotazníky určené pro spotřebitele a podnikatele. 


Dotazník pro spotřebitele je dostupný ze serveru www.BusinessInfo.cz zde: http://www.businessinfo.cz/cs/online-nastroje/pruzkumy/481. 


Dotazník pro podnikatele je dostupný ze stejného serveru zde: http://www.businessinfo.cz/cs/online-nastroje/pruzkumy/461. 


Spotřebitelé i podnikatelé se rovněž můžou na ministerstvo obrátit e-mailem. Své dotazy a připomínky můžou adresovat na posta@mpo.cz. Do záhlaví zprávy by měli napsat: „Veřejná konzultace – nový zákon o ochraně spotřebitele“. 


Veřejná konzultace bude probíhat od 2. července do 31. srpna 2018. 


Zdroj: Veřejná konzultace k novému zákonu o ochraně spotřebitele. Odbor technické harmonizace a spotřebitelské legislativ 31600 [online]. © 2005 - 2018 MPO [cit. 28. 7. 2018]. Dostupné z www: https://www.mpo.cz/cz/ochrana-spotrebitele/pravni-predpisy-pro-ochranu-spotrebitele/verejna-konzultace-k-novemu-zakonu-o-ochrane-spotrebitele--238668/ 

Autor článku

Otázka na právníka

Inovativní nástroj pro advokáty a uživatele k řešení právních záležitostí on-line. Usnadňuje a zefektivňuje kontakt a komunikaci uživatelů (občanů, podnikatelů a firem) s advokáty a AK.

Další podobné články

Může si obec sama pro sebe stanovit pravidla, kdy může porušovat noční klid?

Všichni to znají, noční klid platí od 22:00 do 6:00. Obec však může obecně závaznou vyhláškou…
Otázka na právníka, 29 Jun, 2016

Může si v České republice registrovaný partner osvojit dítě?

Před Ústavní soud České republiky se dostalo ožehavé téma osvojení dítěte osobou, která žije v …
Otázka na právníka, 6 Jul, 2016

S nabytím zletilosti přichází dluhy za popelnice i za mobil

Veřejná ochránkyně práv řeší situace, kdy na čerstvě zletilé osoby přijde exekuce. Důvodem je dluh,…
Otázka na právníka, 8 Jul, 2016

Máte nárok na vrácení plné ceny zájezdu při úpadku cestovní kanceláře?

 Ústavní soud v nálezu ze dne 14. června 2016 potvrdil, že nelze použít omezení…
Otázka na právníka, 14 Jul, 2016

Vyhledat další články

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít