Platí 14 denní lhůta na vrácení i na slevové vouchery?

Blog s články z právní oblasti
Ilustrační obrázek pro článek Platí 14 denní lhůta na vrácení i na slevové vouchery?
autor: Otázka na právníka, 19 Mar, 2018
Platí 14 denní lhůta na vrácení i na slevové vouchery?

Nechali jste se zlákat internetovou nabídkou slevových portálů na nákup voucheru, ale později jste si uvědomili, buď že sleva není až tak výhodná, nebo že ji stejně nevyužijete?  Máte  i v tomto případě máte právo na vrácení peněz do 14 dnů.

Spotřebitel má totiž právo na odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů zpravidla u všech smluv uzavřených s podnikatelem distančním způsobem. V případě slevových portálů nakupujete dálkově prostřednictvím internetu. Důvod odstoupení od smlouvy nemusíte podnikateli uvádět. 


Existují výjimky!


Ani slevové portály vám však nemusí vrátit peníze za všech okolností, přestože jste zákonnou lhůtu 14 dnů ještě stihli. Pokud jste si totiž koupili například zájezd, u kterého je již při objednávce přímo zvolené místo a datum, obchodník vám již peníze vracet nemusí. Pokud by totiž stornoval Vaši rezervaci, mohlo by to pro něj znamenat nutnost vynaložení jistých nákladů apod. To samé platí v případě, že byste si prostřednictvím slevového portálu objednali zboží vyrobené vám na míru (například fotoalbum, hrneček s fotkou nebo šaty na vaše rozměry). 


Co když 14 dnů už uběhlo?


Po čtrnácti dnech už není povinností obchodníka vám bez uvedení důvodu peníze vrátit. Většina slevových portálů je však k zákazníkům velmi přívětivá a i po uběhnutí 14 denní lhůty se snaží zákazníkům poskytnout oboustranně výhodné řešení. Namísto zakoupeného voucheru vám pak slevové portály nabídnou například výměnu za jiný voucher nebo prodloužení platnosti


Co když jsem se službou nebyl spokojen?


Pokud jste voucher již uplatnili, avšak se službou či výrobkem jste nebyli spokojeni, máte samozřejmě právo zboží (službu) reklamovat. V případě výrobků platí klasická dvouletá záruční lhůta, avšak u služeb můžete vytýkat nespokojenost zpravidla pouze 6 měsíců

Autor článku

Otázka na právníka

Inovativní nástroj pro advokáty a uživatele k řešení právních záležitostí on-line. Usnadňuje a zefektivňuje kontakt a komunikaci uživatelů (občanů, podnikatelů a firem) s advokáty a AK.

Další podobné články

Může si obec sama pro sebe stanovit pravidla, kdy může porušovat noční klid?

Všichni to znají, noční klid platí od 22:00 do 6:00. Obec však může obecně závaznou vyhláškou…
Otázka na právníka, 29 Jun, 2016

Může si v České republice registrovaný partner osvojit dítě?

Před Ústavní soud České republiky se dostalo ožehavé téma osvojení dítěte osobou, která žije v …
Otázka na právníka, 6 Jul, 2016

S nabytím zletilosti přichází dluhy za popelnice i za mobil

Veřejná ochránkyně práv řeší situace, kdy na čerstvě zletilé osoby přijde exekuce. Důvodem je dluh,…
Otázka na právníka, 8 Jul, 2016

Co je to dluhopis?

Zákon na emitenta dluhopisů neklade žádné speciální požadavky. Nestanoví ani dohled České národní…
Otázka na právníka, 1 Aug, 2016

Vyhledat další články

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít