Právní poradna online

Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

vymáhání dluhu

usnesením soudu bylo povinnému uloženo do určitého data uhradit finanční částku, kterou dlužil. Bohužel do stanoveného termínu povinný tak neučinil, na výzvy nereaguje , jak mám dál postupovat?

Dana, 26. 6. 2017, 855x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den, paní Dano, můžete podat exekuční návrh (obrátit se na soudního exekutora), ke kterému přiložíte rozhodnutí soudu opatřené doložkou o nabytí právní moci a vykonatelnosti. Povinnost…

práva při odběru vody v pronajatem bytě

Majitel bytu při záloze1000,-minule chtěl nedoplatek 800 a ted po roce4500,-Vyhrožuje mi , že to po mě bude chtít, pro mě to problem není.Prý mám neuměrnou spotřebu teplé vody na dva lidi a když sem mu řekla, že tu nic tak zvlástního nedělám , že prý sem se vybarvila a že mrhám , Rozčiluje se na mě i když mu řeknu , že si to spočítám a vymyslím kde bych mohla ušetřit, furt na mě hulákal.,,prý že…

Marie, 5. 5. 2017, 882x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den, máte právo chtít po pronajímateli, aby Vám předložil řádné vyúčtování záloh na služby, včetně podkladu od dodavatele, či od subjektu, který vyúčtování zpracovává (tedy vyúčtování vodného,…

Bydlení bývalé přítelkyně v mém domě

Bývalá přítelkyně bydlí v mém domě,kde nemá trvalý pobyt,nemá zde ani žádnou smlouvu o nájmu,nebo podobně. Na energie nepřispívá,již několikrát jsem jí říkal,aby se odstěhovala,ale bohužel pořád nic! Dělá si zde na vše nároky.Co proti tomu mohu podniknout?

Zdeněk, 3. 4. 2017, 982x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,vyzvěte písemně osobu, aby v určité lhůtě nemovitost vyklidila, protože jí užívá neoprávněně. Když nesplní povinnost vyklidit dobrovolně, podejte žalobu na vyklizení. Soud jí uloží…

Zakaz najemnikovy

Dobrý den, chtela bych se zeptat zda může po roce užívání bytu nájemce zakázat nájemníkovi v bytě kouřit. Minuly týden mi přišla od majitele bytu smska že se dozvěděl že v bytě kouřím a že to s okamžitou platností zakazuje s tím že mi přiveze dodatek ke smlouvě kde to bude uvedeno, přitom v původní nájemní smlouvě není žádná zmíňka o tom že by si to majitel nepřál nebo to bylo zakázáno. Chtela…

Kateřina, 6. 3. 2017, 977x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,domnívám se, že samotné kouření cigaret v bytě Vám pronajímatel nemůže zakázat. Pokud byste však v souvislosti s kouřením byt poškodila, budete povinna zaplatit způsobenou škodu. Dodatek k…

Jako nájemník mám právo od města odkoupit byt. Ve smlouvě bude § 2135 zákona č.89/2012sb.

Výhrada zpětné koupě bude určena na 5 let. Chápu správně tento §, že v této lhůtě po mně bude moci chtít prodávající byt zpět? Starosta tvrdí, že je to pouze ochrana před spekulanty, kteří by byt ihned prodali. Já si myslím, že je tu riziko, že na požádání budu muset předmětný byt dát ke zpětnému odkoupení. Prosím můžete mi to nějak objasnit. Za 5 let zde totiž bude jiný starosta a pokud by to…

Jitka, 16. 2. 2017, 957x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,ze zákonného ustanovení o výhradě zpětné koupě skutečně plyne, že prodávající (ve Vašem případě obec) má právo požádat o převedení bytu zpět za úplatu. Zřídí-li se tato výhrada jako právo…

Daň z vypoádání SJM

Dobrý den, mám po rozvodu vyplácet manželku ze SJM. Prosím mohli by jste mi odpovědět jakým % se vyplacená částka daní? A kdo tuto daň má zaplatit? Děkuji za odpověď

Miluše, 30. 1. 2017, 981x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,příjem nabytý v rámci vypořádání společného jmění manželů není předmětem daně z příjmů (§ 3 odst 4 písm. c) zákona o daních z příjmů, v platném znění) ani předmětem jiné daně.S pozdravemMgr…

Stavba na cizím pozemku

V roce cca 1976 místní JZD bez souhlasu mých prarodičů na našich pozemcích postavilo chlév. Tento je řádně zkolaudován, zapsán v KN. V roce 1994 přestalo JZD chlév užívat. Od 1996 veškeré pozemky jsou mé. Ke stavbě je přístup pouze přes mé pozemky. V roce 2006 jsem začal podnikat v zemědělství. Od té doby jsem pana předsedu 3x písemně oslovil s tím, že mám zájem stavbu koupit. Žádná odpověď.…

Radek, 19. 1. 2017, 2350x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,u této předmětné stavby z obecného zadání není jasné, zda je o budovu, tedy o stavbu spojenou se zemí pevným základem.  či nikoli. 1) Když jde o případ stavby spojenou se zemí…

Právní statut letní školy

Dobrý den, Chtěl bych Vás poprosit o radu, jaký právní statut má letní škola - akce pro mladé lidi ve věku 15-26 let (SŠ a VŠ studenti) v počtu cca 60 lidí po dobu 18 dnů. Potřeboval bych zjistit hygienické požadavky. Minimální počty toalet, umyvadel, sprch a podobných věcí. O dětských táborech resp. zotavovacích akcích jsem našel hodně informací i v zákonech ale o pořádání akcí našeho typu …

Roman, 16. 1. 2017, 953x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,vaše akce nelze podřadit pod nějaký tzv. právní statut či pojem, se kterým počítá nějaký zákon. Nejde o zotavovací akci, proto se  na ni nevztahují pravidla pro zotavovací akce.Taky…

Převod vozu na kupujícího - jak dosáhnou jeho součinnost?

Dobrý den, 30.12.2016 jsem prodával auto, s kupujícím jsem se dohodl, že s autem dojede na STK kvůli evidenční kontrole a do 10 dnů jej přiveze, kvůli převodu v registru na jeho jméno. Tento požadavek jsem dal i do smlouvy s tím, že jsme se dohodli na 6.1.2017. Ovšem kupující se nedostavil a přestal komunikovat i přes to, že požadavek ve smlouvě odsouhlasil a podepsal. Je něco, co bych mohl…

Jan, 12. 1. 2017, 1254x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,zkuste písemně doporučeným dopisem vyzvat kupujícího k součinnosti potřebné k řízení o žádosti o zápis změny vlastníka silničního vozidla a ke splnění povinností, ke kterým se vůči Vám…

Změna přímení u nezletilé osoby s rozvedenými rodiči

Dobrý den, Mám dotaz ohledně svého přimení.Bude mi 16 let a moji rodiče jsou rozvedení. Já se ale nechci jmenovat po otci. Můj otec platí velmi malé výživné. Chci se zeptat, zda potřebuji ke změně jména souhlas obou rodičů a jestliže si jméno změním, tak zda můj otec bude moci přestat platit i to malé výživné, které platí (Nepravidelně). Pokud by mohl přestat platit, počkám se změnou jména po…

Jakub, 10. 1. 2017, 982x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,Vaše příjmení, tedy příjmení nezletilého dítěte lze změnit na žádost obou rodičů (se souhlasem obou). O změně rozhoduje matriční úřad, změnu nemusí povolit. Změna příjmení nemá vliv na…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít