Právní poradna online

Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

Smlouva nájemné

Nájemník má ve smlouvě uvedenou inflač.doložku o možnosti jednostranného navýšení nájmu ze strany majitele domu o míru inflace, tento rok nechci využít tuto možnost,naopak chci zaslat nájemníkovi návrh dohody o zvýšení nájmu o 10%, můžu zaslat návrh dohody o navýšení i když má ve smlouvě infl. dol?

Helena, 26. 3. 2018, 1150x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, návrh dohody o navýšení nájemníkovi zaslat můžete, jde o dohodu, tedy bez souhlasu druhé strany s navýšením nájmu o 10% k takovému navýšení dojít nemůže.

vyzivne,svereni do pece

Dobry den,mam dotaz??pokud nejsme manzele,mam na rok i vyzivne na sebe??zili jsme spolu,10,let,a mame,spolu 8,letou dceru,.a mohu,pokud pritelco odesel 2,mesice,a neplati na dceru,ani korunu chtit to zpetne???navrh byl stanoven na 3000,plus 2000,na potřeby dcery,na sebe jsem nechtěla,zatim nic.

Marcela, 21. 6. 2017, 746x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, pokud jste nebyli manželé nemáte nárok na výživné. Nárok na výživné má pouze dcera. Výživné můžete vymáhat zpětně, pravomocné rozhodnutí o určení výše výživného je exekučním titulem, proto…

Ukončení insolvence

Dobrý den, píši ohledně ukončení insolvence. Na konci ledna jsem zaslala soudu Návrh o osvobození od neuspokojených pohledávek. A mám dotaz: ,, Do kolika dní se soud má vyjádřit k návrhu?! Děkuji za vyřízení.

Jana, 1. 3. 2017, 3305x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,zákon nestanoví žádnou lhůtu pro vydání usnesení podle § 414 odst. 1 insolvenčního zákona, kterým se dlužník osvobodí od placení pohledávek, zahrnutých do oddlužení, v rozsahu, v němž…

Výživné na bývalou manželku

Dobrý den, jsem již rok rozveden, Děti jsou ve výhradní péči matky.Výživné na dvě děti platím řádně a včas,děti si beru pravidelně co druhý víkend a co druhý čtvrtek jak určil soud. Nyní, kdy jsem si kvůli nemoci jeden víkend nemohl vzít děti na víkend mi oznámila, že podává návrh na zvýšení výživného na děti a chce i na sebe, protože dává v práci výpověď a snížila se jí živ.úroveň. SJM máme…

Petr, 22. 2. 2017, 2499x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,výživné na rozvedenou manželku soud přiznává spíše výjimečně za určitých podmínek daných zákonem. Rozvedený manžel musí být neschopen sám se živit (nikoli neochoten) a tato jeho…

Správní delikt

Dobrý den, Jsem co by provozovatel vozidla řešen za správní delikt-neudal jsem řidiče za rychlou jízdu. Byl vydán příkaz o uložení pokuty, podal jsem odpor, přišlo vyrozumění o provedení důkazů mimo úst.jednání s možností vyjádřit se. Chtěl bych se zeptat, zda mám šanci uspět proti "Objektivní zodpovědnosti provozovatele vozidla" např pro porušení znění Listiny zákl. práv a svobod (viz. návrh…

Ladislav, 19. 1. 2017, 1165x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den,domníváme se, že v tuto chvíli jsou Vaše šance na úspěch velmi malé. Objektivní odpovědnost provozovatele vozidla je dána zákonem naprosto jednoznačně a předjímat jak se k věci postaví…

Náklady na právní zastoupení

Dobrý den,měla bych dotaz,ohledně nákladů za právní zastoupení.V roce 2015, jsem přes právníka podala návrh na zvýšení výživného.Právníkovi jsem zaplatila částku 5.000,-Kč za jeho zastoupení.První stání proběhlo, avšak bylo pozastaveno kvůli nesrovnalostem ze strany otce.Druhé stání bylo po 3 měsících,ale paní právnička mi nesdělila, že to stání bude stát dalších 4.700,-Kč. Tato informace,mi…

Renáta, 5. 1. 2017, 1392x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, cenu za právní zastoupení lze sjednat buď dohodou  nebo na základě příslušné vyhlášky. Záleží tedy jaký účtování odměny jste si zvolila. Pokud jste žádnou dohodu neučinily, pak by…

Insolvence - přihlášení pohledávky

Svěřil jsem své peníze osobě, která je měla zhodnocovat na online burze. Tento člověk přestal cca před půl rokem s investory komunikovat a nyní byl podán návrh na insolvenci. Rád bych se přihlásil jako věřitel. Chci se zeptat, zda je možné uvést jako výši pohledávky pouze vklad, nebo také výnosy? Případně, jak to přesně specifikovat, pokud znám výši výnosů pouze přibližně? (Byl zablokován přístup…

Jakub, 30. 12. 2016, 1077x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, Vaši pohledávkou je pouze vklad a tuto částku můžete přihlásit jako pohledávku do insolvence.

Rozhodování a vyjadřování soudu nad rámec usnesení

Je v pořádku postup, kdy jeden soud usnesením zamítne návrh na předb. opatření ve věci úpravy poměrů a související návrh na úpravu poměrů přenese k jinému soudu, kde mají zúčastnění místní příslušnost a kam byly oba návrhy původně zaslány ? V zamítavém usnesení nad rámec uvádí i svůj návrh na rozhodování, který defacto podsouvá soudu, který bude o tomto případě rozhodovat. Nyní běží čtrnácti…

Petr, 22. 11. 2016, 885x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, soud se může vyjadřovat k čemu uzná za vhodné, stejně tak Vy můžete v odvolání, pokud ho budete podávat poukázat na všechny důvody, pro které odvolání podáváte. Jestli k nim odvolací…

Podání návrhu k soudu o osvojení nezletilého

Dobrý den, chci Vás požádat o radu, odpověď na otázku zda-li je možné po pravomocném rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče před osvojením budoucím osvojitelům, a zároveň uplynutím doby 3.měsíců od souhlasu biologické matky dítěte na osvojení, podat návrh k soudu na osvojení nezletilého již během "předadopční péče" o dítě ve věku 5.měsíců.Kvůli možné delší době na rozhodnutí soudu o osvojení,…

Monika, 20. 11. 2016, 1997x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den, ano návrh na osvojení dítěte můžete podat před uplynutím šestiměsíční lhůty, po kterou má minimálně trvat tzv. předadopční péče. Soud může vydat rozhodnutí o osvojení až po uplynutí této…

Příslušnost soudu

Chci napsat návrh na vydání platebního rozkazu. Dlužníkem je pobočka obchodní společnosti v Liberci, ale centrála má sídlo v Praze. IČ pobočky je však rozdílné od IČ centrály tak, jako IČ ostatních poboček této společnosti v ČR jsou jiná než IČ centrály. Prosím o radu, který soud je místně příslušný. 

Jaroslav, 8. 11. 2016, 1073x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, má-li společnost vlastní IČ jedná se o společnost s vlastní subjektivitou. Vašim dlužníkem je společnost, která má sídlo v Liberci, má vlastní IČ tedy a je zapsaná pod vlastní…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít