Právní poradna online

Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

Vypořádání po rozvodu

Dobrý den, mám dotaz ohledně daně z nabytí nemovitosti po rozvodu. Byt jsme si pořídili ještě před svatbou, takže každý vlastníme přesně polovinu bytu (není v SJM), jsme domluveni na vyplacení manželky a byt mi následně zůstane - podléhá toto dani z nabytí nemovité věci? Děkuji

Ladislav, 22. 2. 2020, 70x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, daň z nabytí nemovité věci se platí z úplatného převodu nemovitých věcí. Pokud si s manželkou dohodnete, že si její podíl převedete, tak toto můžete učinit prostřednictvím darovací…

daň z nabytí nemovitosti

Dobrý den, v 9/2019 jsme koupili byt. jednotku v rodin. domě - stáří 50 let. V roce 2018 byl dům rozdělen na 2 jednotky. Jedná se o první koupi v rámci domu.Musíme platit daň? Počítalo by se do stavebních úprav zazdění dveří, které 2 byty spojovaly? Existují výjimky, které bychom mohli využít?

Monika, 22. 12. 2019, 141x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud jste na straně kupující, od daně osvobození nejste. Jedná se o daň z nabytí nemovité věci, které je nutné platit. Zazdění dveří je stavební úprava. Hezký den

Otázka Na právníka

Dobrý den, pokud jste na straně kupující, od daně osvobození nejste. Jedná se o daň z nabytí nemovité věci, které je nutné platit. Zazdění dveří je stavební úprava. Hezký den

Rozvod - nabytí právní moci rozsudku

Dobrý den, chci se zeptat, kdy dojde k nabytí právní moci rozsudku, pokud se jedná o nesporný rozvod manželství? Přítelkyně má do data nabytí právní moci dostávat výživné od ex-manžela a ten ho již platit nechce, protože stání již proběhlo s vyhlášením rozsudku o rozvodu.

Petr, 15. 6. 2017, 3717x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, rozsudek byl zatím pouze vyhlášen, právní moci nabude jakmile bude doručen oběma stranám a po uplynutí lhůty k odvolání (15 dnů ode dne doručení), ve které se ani jedna ze stran neodvolá.

Dan z příjmu z prodeje nemovitosti

Dobrý den, při prodeji nemovitosti jsem od daně z příjmu osvobozen v případě, že mám v dané nemovitosti trvalé bydliště 2 roky nebo ji alespoň 5 let vlastním. Počítá se tato doba od nabytí nemovitosti zápisem do katastru nemovitostí a nebo se do doby 5 let zahrnuje i vlastnictví družstevního podílu, které předcházelo převodu do osobního vlastnictví? Děkuji. Daniel

Daniel, 19. 4. 2017, 1363x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,jde o dva případy osvobození, které nelze kombinovat:1. podle § 4 odst. 1 písm. a) zákona o daních z příjmů - podmínka mít bydliště v bytě či domu bezprostředně před prodejem (tj. ještě…

Nabytí právní moci - žádost o advokáta ex-offo

Dobrý den,obdrželi jsme rozsudek pro zmeškání (z důvodu nemoci), na který se chceme odvolat. Protože nemáme právní vzdělání a jsme sociálně slabá vrstva, rádi bychom zažádali u příslušného soudu o advokáta ex-offo. Nabytí právní moci rozsudku je 29.4.2017. Pokud v pátek 21.4.2017 zažádáme o přidělení advokáta, jak to prosím bude dále s nabytím právní moci rozsudku a odvolací lhůtou. Jde nám o tom…

Helena, 19. 4. 2017, 1966x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,pokud jako žalovaný (žalovaní) zmeškáte z omluvitelných důvodů první jednání ve věci, při němž byl vynesen rozsudek pro zmeškání, soud na Váš návrh tento rozsudek usnesením zruší a nařídí…

Dědictví

Dobrý den, zdědil jsem po svém zesnulém tatínkovi pole. Po nabytí právní moc dědictví, jsem pole prodal. Musím z něj platit daň z prodeje? Děkuji

Jana, 16. 3. 2017, 1402x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobr ý den,od 1.11.2016 je poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí nabyvatel vlastnického práva k nemovité věci, tzn. kupující a nikoliv prodávající.

nabytí právní moci rozsudku

Dobrý den, dne 15.11.2016 byl vydán rozsudek krajského soudu o svěření dětí do výlučné péče matky (předchozí střídavá péče). Znění rozsudku: děti se svěřují do péče matky s účinností od 15.11.2016, Otec je povinen počínaje dnem 15.11.2016 přispívat na výživu dětí. Rozsudek je celý datován k 15.11.2016 s odvolací lhůtou 15 dní. Mě jako matce byl doručen 16.12.2016, ve stejný den právnímu…

Pavlína, 10. 1. 2017, 4528x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Dobrý den, rozsudek nabývá právní moci, jakmile uplyne lhůta těch 15 dní na odvolání od doručení poslednímu účastníku. Zavolejte si na soud, řeknou Vám, zda již je v právní moci nebo ne a běžte si…

daň z nabytí

Dobrý den kupovala jsem v roce 2016 nemovitost a v kupní smlouvě bylo zaneseno ,,že daň z nabytí nemovitosti platí kupující (tudiž já) Na finančním úřadu mi však řekli ,že pro ně to není směrodatné a daň musí zaplatit prodávající neboť mělo být uvedeno správně ,že,, poplatníkem daně bude kupující ".Chci se zeptat ,může po mne prodávající chtít uhradit ještě daň z nabytí,i když před f.ú, je to…

Karla, 6. 11. 2016, 1388x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den,v daném případě zůstal prodávající poplatníkem. Ujednání v kupní smlouvě je neurčité, mám pochyby o tom, že by prodávající uspěl u soudu s nárokem na to, abyste mu daň zaplatila. Je tu…

Smlouva o prodeji nemovitosti a daň z nabytí nemovitosti po listopadu 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.Babička prodává byt,který od ni koupí obec, která zařizuje všechny potřebné věci kolem prodeje. Smlouva o prodeji měla být podepsána v říjnu,nyni je podpis smlouvy posunut na listopad s odůvodněním,že když bude podepsána v listopadu,tak nebude muset babička platit daň z prodeje.Je to vůbec možné?

Anonym, 14. 10. 2016, 2008x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Petra Králová, Plzeň

Dobrý den, ano, od 1. listopadu 2016 je poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí nabyvatel (kupující).

Daň z nabytí nemovitých věcí - kdo platí?

Dobrý den, koupili jsem byt, do kupní smlouvy jsme nechali zavést větu dan z nabytí nemovitých věcí uhradí strana prodávající. Do dnešího dne strana prodávající daňové přiznání nepodala, ani nezaplatila, byli již několikrát vyzváni finančním úřadem.Ted jsme byli vyzváni my k objasnění situace a bylo nám řečeno, že je možné,že když strana prodávající nebude dále reagovat na výzvy, můžou chtít…

Anonym, 24. 8. 2016, 1318x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, nejprve se zkuste spojit s prodávajícím, aby Vám vysvětlil, proč daň doposud neuhradil. Pokud daň neuhradí prodávající, tak jak se zavázal ve smlouvě,  nacházíte se v pozici…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít