Odstupné

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Odstupné

Byla jsem zaměstnaná jako učitelka bez kvalifikace na dobu neurčitou. Podle zákona o kvalifikovanosti učitelů jsem dostala 30.5.2014 výpověď. Pan ředitel mi ji přinesl osobně domů, protože jsem byla v PN po operaci žlučníku. Nekvalifikovaní učitelé mohli pracovat ve školství až do 31.12.2014. Výpověď jsem sice očekávala, ale mám nebo nemám nárok na odstupné? Učila jsem 23 let. Děkuji.

Anonym, 11. 2. 2015, 2909x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dle ustanovení § 53 odstavce 1 zákoníku práce se zakazuje dát zaměstnanci výpověď pokud je uznán dočasně práce neschopným. Výpovědní doba tedy měla plynout až od prvního dne měsíce, následujícího po měsíci, kdy jste byla uznána práce schopnou. Výpověď Vám byla dána dle ustanovení § 52 písmeno f) zákoníku práce, a to pro nesplnění předpokladů stanovených právními předpisy pro výkon práce (tímto předpokladem je dosažená kvalifikace). Předpoklady jsou stanoveny zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících v platném znění.
 Dle ustanovení § 67 zákoníku práce odstupné náleží zaměstnanci v případě, kdy je pracovní poměr rozvázán výpovědí ze strany zaměstnavatele, a to z důvodů uvedených v §52 v písmenech a), b), c), d).
 Ve Vašem případě tedy bohužel nárok na odstupné nemáte a po uplynutí dvouměsíční výpovědní doby pracovní poměr končí bez dalších nároků z Vaší strany.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Je řešením exekucí rozvod?

Dobrý den. Potřeboval bych poradit.Mám manželku která neustále dělá dluhy a je bez práce. Veškeré…

Anonym, 17. 12. 2014, 5818x zobrazení

Trvalé bydliště

Staral jsem se o matku a byl jsem u ní přihlášen k trvalému pobytu v Karlových Varech. Matka…

Anonym, 30. 7. 2015, 2800x zobrazení

Převod nemovitosti | Právní servis 24

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je lepší převod nemovitosti na vnouče 5 let nebo dědictví či…

Anonym, 15. 8. 2015, 3025x zobrazení

Hodinová výpověď

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda mohu dát v zaměstnání hodinovou výpověď kvůli zdraví. A také…

Anonym, 22. 2. 2016, 4272x zobrazení

Kde se musí komu přizpůsobit při bouraní v domě?

Dobrý den, správce domu, musí provést úpravy v domě, které zahrnují bourání u nás v bytě. Musím si…

Hana, 16. 5. 2017, 1555x zobrazení

Trestní právo

Dobrý den. Prosím o radu, může koncipient advokátní kanceláře vstoupit do vazební věznice za…

Blanka, 22. 5. 2017, 1653x zobrazení

Další otázky, z kategorie Pracovní právo

Nepřihlášení na ČSSZ (OSSZ)

Dobrý den, zaměstnavatel mě nepřihlásil k ČSSZ. Pracuji od 13.8.2020 a dle IOLDP z cssz.cz jsem bez…

Martin, 17. 2. 2021, 329x zobrazení

Odstupné při ukonč.prac. poměru /12 let nepřetržité práce

Dobrý den, výpověď pro nadbytečnost, ve výpovědi odstupné 2 měsíč.prům.platy, ale pracuji 12let bez…

Anonym, 3. 3. 2016, 2305x zobrazení

Výpověď z důvodu nevyplacení mzdy

Dobrý den. Potřeboval bych vědět, kdy mohu dát okamžitou výpověď, pro nevyplacení mzdy. V…

Anonym, 24. 8. 2016, 3181x zobrazení

Výpověď z prac.poměru ze zdravot.důvodů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má personální odd.mého zaměstnavatele právo chtít po mně…

Anonym, 29. 1. 2016, 2514x zobrazení

zkrácený úvazek po rodičovské dovolené

Dobrý den, řeším problém návratu do práce po rodičovské dovolené. Syn je bohužel nemocný a situace…

Zuzana, 5. 6. 2019, 1119x zobrazení

zkusebni doba

Zdravim, mám otázku zda je pravda ze zkušebni doba neni automatická a pokud o ni nemám ve smlouvě…

Tomáš, 7. 2. 2017, 1644x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít