Zkušební doba - aplikuje se zkušební doba pro mandátní smlouvu?

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Zkušební doba - aplikuje se zkušební doba pro mandátní smlouvu?

Dobrý den, mám mandátní smlouvu, ve které není specifikovaná zkušební doba... chtěla bych ve zkušební době odejít, ukázalo se, že práce je pod stresem, za nevyhovujících platových podmínek atd... ale v mandátní smlouvě se zkušební doba neuvádí, je tam pouze zmínka o výpovědi z mé strany (podat 5 dní před koncem měsíce a lhůta začíná bežet 1. následujícího měsíce). Je to tak, že zkušební lhůta je daná ZP a je tedy vždy, i když není uvedená ve smlouvě, je ZP více než mand.smlouva? Můžu tedy odejít za podmínek daných zkušební dobou dle ZP (ihned, bez udání důvodu)? Děkuji Vám.

Anonym, 4. 6. 2015, 1855x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Zde se trochu rozchází názory. Dle mě pokud není ve smlouvě stanovena např. výpovědní lhůta, je taková smlouva,  i mandátní, neplatná od samého počátku, tedy byste mohla odejít ihned. Dle druhého názoru, neupravené věci se řídí dle příslušného základního právního předpisu tedy podle ZP tedy dle tamní výpovědní doba.

Další otázky, z kategorie Pracovní právo

Výpověď pro nadbytečnost a věk

Dobrý den, dostala jsem výpověď dle §56, odst.c. a k tomu odstupné 2 průměrné měsíční platy.…

Anonym, 22. 2. 2016, 2365x zobrazení

Pracovní úraz-ztrátové poranění | Právní servis 24

Dobdrý den 19.5 jsem měl v práci pracovní úraz,a následkem toho,jsem přišel o první dva články na…

Anonym, 11. 8. 2015, 2351x zobrazení

Ukončení pracovního poměru - okamžitá výpověď

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možná okamžitá výpověď pokud mi zaměstnavatel nevyplatil do…

Anonym, 12. 5. 2016, 1966x zobrazení

Dohoda o rozvázání pracovního poměru

Dobrý den, mou kamarádku dnes vyhodili z práce s tím, že dostala do ruky dohodu o rozvázání…

Markéta, 9. 3. 2017, 1512x zobrazení

Konkurenční doložka

Dobrý den, s bývalým zaměstnavatelem mám uzavřenou konkurenční doložku podle paragr, 29a zákoníku…

Anonym, 22. 3. 2016, 1983x zobrazení

Zaplacení přesčasů - pracovní právo

Dobrý den, u zaměstnavatele pracuji na dohodu o pracovní činnosti. Zaměstnavatel po mně chce, abych…

Soňa, 20. 2. 2017, 1346x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít