Právní poradna online

poraďte se - poznejte - spojte se - uspějte!
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna

Je podání výpovědi textovou zprávou prostřednictvím mobilu ve zkušební době zaměstnancem bráno jako platná výpověď?

Dobrý den, mám dotaz. Je podání výpovědi textovou zprávou prostřednictvím mobilu ve zkušební době zaměstnancem bráno jako platná výpověď? Děkuji za Vaši odpověď. 

Anonym, 9. 6. 2016, 2579x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, zrušení pracovního poměru ve zkušební době musí mít písemnou formu jinak se k němu nepřihlíži. Za písemnou formu zcela jednoznačně nelze považovat sms zprávu, a proto pracovní poměr stále…

Komu platit nájem?

Dobrý den. Mám pronajatý byt. V září minulého roku požádala sestra majitelky soudně o zpětvzetí daru, soud jí vyhověl, paní, se kterou mám smlouvu, se odvolala. Nyní se obě ženy soudí, navíc je prý chyba v zápisu na katastru, údajně špatně zapsané podíly domu. Obě strany po mě chtějí nájem a obě hrozí ukončením nájmu. Kdo je v právu? Nemůžu platit dvojí nájem. Děkuji za odpověď

Anonym, 9. 6. 2016, 1491x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, nejvhodnějším řešením pro Vás je najít si nový byt a tento nájem ukončit, protože soudní spor může mít dlouhé trvání a můžete do něj být naprosto účelově stranami sporu zatažena.…

Náhrada mzdy za svátky

Dobrý den, nevím na koho poslat můj dotaz tak píši Vám. Pracuji ve velké společnosti,kde se nyní řeší vánoční svátky. Jde mi o to: dne 24.12.2016 je státem uznaná otevírací doba hypermarketu do 12 hodin. Jelikož pracujeme na 12 ti hodinové směny,krátký a dlouhý týden a tento svátek nám vychází pracovně,chce po nás vedení zbytek hodin přeplánovat do dalších směn. Můj dotaz je :pokud je…

Anonym, 17. 8. 2016, 1790x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, dle našeho názoru se v případě rozvržení zbytku hodin ze směny bude jednat o práci přesčas nad rámec Vašeho sjednaného pracovního úvazku. Zaměstnavatel Vám tedy hodiny může rozvrhnout na…

Ukončení nájmu na dobu určitou

Dobrý den, v nájemní smlouvě na dobu určitou máme uvedeno že nájem lze ukončit uplynutím doby nebo dohodou, majitel se však odmítá jakkoliv domluvit. Z důvodu pracovního poměru cca 100km od místa nájmu jsme tedy chtěli podle paragrafu 2287 nájem ukončit a našli jsme, že v tomto případě není v zákoně stanovena výpovědní doba a lze tedy nájem ukončit hned. Majitel však tvrdí že zde platí výpovědní…

Anonym, 10. 6. 2016, 2486x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, je pravdou, že při výpovědi nájemní smlouvy za použití ustanovení §2287 OZ není z textu zákona zřejmé, jestli se  uplatní výpovědní doba či nikoliv. Převažující názor, ke…

Jak je to s vypořádáním vlastnictví u rozchodu partnerů?

Dobrý deň, rozcházíme se s přitelkyní po 10 letech spol.života. Společne nevlastnime nic. To co vlastníme si každý do vzťahu privezl na začátku vzťahu. Ja ale vlasnim pár nemovitostí v SR. Může po mně expřitelkyne něco požadovať? Děkuji za odpoveď.

Anonym, 18. 8. 2016, 1437x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, expřítelkyně po Vás nemůže požadovat jakékoliv majetkové plnění, protože na žádný Váš majetek ji nevznikl právní nárok.

Řízení vozidla pod vlivem alkoholu

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal a poradil se o svém případu. V nočních hodinách jsem řídil vozidlo pod vlivem alkoholu (cca 2,5 promile) a viděl jsem policejní hlídku, radši jsem za rohem hned zastavil, vypnul motor a přelezl si na zadní sedačky ke kamarádům. Hlídka byla samozřejmě hned u nás a já tvrdil že jsem neřídil. Hlídka mě zadržela a umístila do cely kde jsem byl 14 hodin. U výslechu…

Anonym, 10. 6. 2016, 1907x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Šance na úspěch není příliš velká, někdo vozidlo řídit musel a pokud je vozidlo Vaše, tak přestupková komise nebo soud Vašemu trvzení, že řídila neznámá osoba, těžko uvěří, obvzlášť pokud je v…

Stenice na dovolene

Dobry den 23.7. Jsme byli na 5 noci s manzelem a 8 tydennim miminkem v Praze ubytovany pres jednu z nejvetsich realitnich spolecnosti v Cr, bohuzel prvni noc jsme objevili v posteli stenice..kousance mame po celem tele..pote nas stehovali behem 5 noci 4 x jelikoz nemeli jinou variantu kde bychom mohli zustat na cely zbytek pobytu.Mame pravo po nich vymahat zpet penize za ubytovani a i za letenky…

Anonym, 15. 8. 2016, 1654x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Doporučuji dát agentuře na výběr, buď nahradí kompletně náklady, nebo vše zveřejníme v hodnocení na booking.com a tripadvisor /jinde. Pokud už jste negativní hodnocení napsali,…

Má OSPOD nárok nařídit protialkoholní léčbu?

Přeji pěkný den, má kamarádka má problém se sociální pracovnicí.Má syna,který bude mít teď 6let,kde bydlet,co jíst a syn chodí do školky jak má.Kdž syn zůstane doma má to vždy potvrzené od lékaře.Jednou syna hlídal otec a syn mu utekl tak nařídil soud dohled.Teď paní z OSPODu řekla mé kamarádce,že pokud se nepůjde zavřít na 3měsíce do protialkoholní léčebny tím pádem malého musí dát na tu dobu do…

Anonym, 10. 6. 2016, 1836x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, OSPOD protialkoholní léčbu nařídit nemůže, toto opatření může nařídit pouze soud. Ovšem aby Vaše kamarádka předešla odebrání dítěte, bylo by vhodnnější po dobu trvání…

Reklamace

Dobrý den, nechala jsem si opravit starou střechu na rodinném domě za novou. Zhotovitel (prodejce) na materiál, služby a zapůjčené lešení vystavil fakturu, vše bylo zaplaceno. Střecha se po cca 3 měsících začala loupat. Zhotovitel nemá problém střechu opravit, pokud bude uznán vadný materiál od výrobce, ale vyžaduje znovu úhradu na zapůjčení lešení. Problém nastává okamžiku, kdy já odmítám znovu…

Veronika, 12. 7. 2016, 1206x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dobrý den, dle našeho názoru zhotovitel musí nést náklady na zapůjčení lešení sám. Dílo má vady, za které odpovídá zhotovitel a zhotovitel je povinen je odstranit na jeho náklady. Pokud pro…

Výpověď z organizačních důvodů

Majitel firmy se rozhodl firmu prodat. Nový majitel firmu stěhuje do Staré Boleslavi, tudíž stávající zaměstnance nezaměstná. Výpověď poběží od 31. 8. 2016 s dvouměsíční výpovědní lhůtou, pracovní poměr tudíž skončí 31. 10. Stávající zaměstnavatel tvrdí, že zaměstnanci nemají nárok na odstupné, že je pro ně výhodnější podepsat výpověď dohodou ke dni 31. 10. 2016. Můžete mi prosím poradit, jak to…

Anonym, 17. 8. 2016, 1762x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Zaměstnanci mají nárok na odstupné, váš stávající zaměstnavatel nemluví pravdu. Pokud je již firma prodána, pak jste již zaměstnanci nového zaměstnavatele, tedy společnosti, která koupila Vašeho…

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít