Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

Dobrý den, Včera mě propustil zaměstnavatel ve zkušební době na základě falešných informací od mistra podle paragrafu § 66. Moje otázka zní, má na to nárok když mě propustil po 9 kalendářních dnech i přes to, že v zákoníku je uvedeno že zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů? Jak se mám bránit? Lze to dohnat k soudu, když mám všechny smlouvy i s datem nástupu a ukončení?

David, 7. 2. 2017, 1404x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Dobrý den,


zaměstnavatel je oprávněn zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. K tomu zkušební doba slouží. Oněch 14 dnů, které zmiňujete, je ochranná doba pro případ, kdy je zaměstnanec v pracovní neschopnosti. Pokud nejste, nevztahuje se na Vás.


Ještě prosím zkontrolujte, zda máte platně sjednanou zkušební dobu. Zkušební dobu lze sjednat nejpozději v den, který byl sjednán jako den nástupu. Pokud jste pracovní smlouvu podepsal později, byla by taková zkušební doba sjednaná neplatně. Pak by Vám zaměstnavatel výpověď dle § 66 ZP dát nemohl. Pro jistotu se tedy podívejte, který den máte v pracovní smlouvě sjednán jako den nástupu a kdy je podepsaná pracovní smlouva.


S pozdravem,


Lucie Demeterová, advokátka



Další otázky, z kategorie Pracovní právo

Odměna

Dobrý den, dostala jsem výpověď ze zdravotních důvodů pro dlouhodobou neschopnost vykonávat…

Anonym, 29. 7. 2015, 2360x zobrazení

Přesun na jinou pracovní pozici

Dobrý den, letos jsem nastoupila k ČD , kde pracuji jako vnitrostátní osobní pokladník. Abych…

Anonym, 25. 5. 2016, 1976x zobrazení

Výpověď z pracovního poměru

Dobrý den, předal jsem zaměstnavateli výpoveď.Nepodepsal převzetí, ale vzal si ji.Po 3 dnech jsem…

Tomáš, 7. 1. 2018, 1153x zobrazení

Dostat zaplaceno když je zavreno kvůli nařízení vlady

Dobrý den ráda bych se chtěla zeptat jsem zaměstnáná v obchodní centru v C&A jako prodavačka . A…

Pavlína, 16. 3. 2020, 127x zobrazení

Výpověď pro nadbytečnost a věk

Dobrý den, dostala jsem výpověď dle §56, odst.c. a k tomu odstupné 2 průměrné měsíční platy.…

Anonym, 22. 2. 2016, 2171x zobrazení

zkrácený pracovní úvazek

Na OSSZ jsem se dozvěděl,že zaměstavatel mi bez mého vědomí už 2,5 roku zkrátil prac.úvazek na 6h…

Vašíček, 22. 6. 2017, 1514x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít