Zaměstnavatel /bývalý partner/ chce ukončit nestandardně pracovní poměr se mnou - na co mám právo?

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Zaměstnavatel /bývalý partner/ chce ukončit nestandardně pracovní poměr se mnou - na co mám právo?

Dobrý den, pracuji ve firmě svého bývalého přítele. Od zaměstnavatele /bývalého partnera/ jsem obdržela sms , že na základě zpráv s mou maminkou a dcerou končí náš vztah a prosí mě abych ukončila náš pracovní vztah. Následující den v práci jsem dostala k podepsání přeřazení na jinou činnost. Toto jsem podepsala s tím, že nesouhlasím a žádám vysvětlení na základě čeho jsem přeřazená. Zaměstnavatel mi řekl, že na základě kontroly mého počítače. Požádala jsem ho o písemné vyjádření, kým , kdy a jak byla kontrola provedena. Zaměstnavatel mi dal písemné vyádření a jmenoval pracovnice, které v mém pc četly mou soukromou korespondenci a její kopii předali zaměstnavateli. Jak mám postupovat? Děkuj

Anonym, 28. 4. 2015, 2282x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Zaměstnavatel je oprávněn převést Vás na jinou práci pokud dal zaměstnanci výpověď z důvodů uvedených ustanovení § 52 písm. f) a g) a dále pokud bylo proti zaměstnanci zahájeno trestní řízení pro podezření z úmyslné trestné činnosti spáchané při plnění pracovních úkolů a nakonec pokud zaměstnanec dočasně pozbyl předpoklady stanovené zvláštními právními předpisy pro výkon sjednané práce. Z Vašeho dotazu nevyplývá ani jeden z těchto důvodů, a proto zaměstnavatel nebyl oprávněn převést na jinou práci.
 
Zaměstnavatel není oprávněn číst Vaši soukromou korespondenci. Na stranu druhou, Vy nejste oprávněna v pracovní době na počítači zaměstnavatele vyřizovat soukromé záležitosti. Toto však nemůže být důvod pro převedení na jinou práci.
 
Obraťte se na Inspektorát práce, který je oprávněn provést u zaměstnavatele kontrolu. Pokud je firma Vašeho bývalého přítele, zvažte ukončení pracovního poměru dohodou, ovšem tak, aby Vám bylo vyplaceno odstupné.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Dědické řízení

Dobrý den, prosím o odpověď na otázku, jak je to s platností závěti, jež byla sepsána zůstavitelem…

Anonym, 26. 1. 2015, 3389x zobrazení

Invalidní důchod

Dobrý den, chtěl bych se zeptat od kdy mám nárok na invalidní důchod. V lednu tohoto roku jsem…

Jakub, 9. 6. 2015, 5212x zobrazení

Zranění psa

Dobrý den, sousedka mi zranila psa, když byla u nás na návštěvě v červenci 2015. V době zranění…

Anonym, 12. 5. 2016, 2074x zobrazení

Výpoveď pro nadbytečnost

Dobrý den, manželka dostala výpověď v zaměstnání z důvodu reorganizace. Nedostala žádnou nabídku…

Anonym, 29. 8. 2016, 2280x zobrazení

soudní vystěhování

Dobrý den- kdo může zrušit soudní vystěhování z bytu. Jak zrušit soudní vystěhování? Děkuji

Michal, 30. 12. 2016, 3487x zobrazení

Určení otcovství a test DNA

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak by probíhal průběh soudu o určení otcovství. S přítelem máme 4…

Jana, 28. 12. 2016, 2361x zobrazení

Další otázky, z kategorie Pracovní právo

Ukončení pracovního poměru - okamžitá výpověď

Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možná okamžitá výpověď pokud mi zaměstnavatel nevyplatil do…

Anonym, 12. 5. 2016, 2407x zobrazení

Ukončení pracovního poměru

Dobrý den, můžu ukončit okamžitě pracovní poměr když sem za sebe našel náhradu? Jedná se o…

Roman, 21. 9. 2021, 64x zobrazení

Propuštění ze zaměstnání v těhotenství

Dobrý den, pokud se vracím do zaměstnání po RD (po 3 letech), smlouvu mám na dobu neurčitou, ale…

Anonym, 18. 8. 2016, 2240x zobrazení

Dovolená, nemocenské, těhotenství

Dobrý den nevim na koho se se svoji otázkou obrátit proto zkusim vás,jsem zaměstnaná pracovni pomer…

Anonym, 25. 1. 2016, 2295x zobrazení

zkrácený úvazek po rodičovské dovolené

Dobrý den, řeším problém návratu do práce po rodičovské dovolené. Syn je bohužel nemocný a situace…

Zuzana, 5. 6. 2019, 1119x zobrazení

Konkurenční doložka

Dobrý den, s bývalým zaměstnavatelem mám uzavřenou konkurenční doložku podle paragr, 29a zákoníku…

Anonym, 22. 3. 2016, 2362x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít