Strata bytu - dá sa byt stratiť?

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Strata bytu - dá sa byt stratiť?

Muj sučasny manžel si kupil byt1+1nechal v ňom bývať syna ex-manželky s tym že mu bude platit najom 5000Kč.Postupom času nechal byt napisať v Katastri na toho syna s tym že budu sjeho mamou mať na dovolenku.Po čase mu už majitel toho jeho bytu dal vypoveď s tym že byt je jeho, Manželka ho vyhodila z bytu pan mal v tej dobe asi 65rokou Dnes aj on vidi ako ho využili a zobrali strechu nad hlavou .Vidim že ho to stale trapi dnes ma72rokov.Sme spolu 5rokov v zaři sme sa zobrali sme manželia.Byvame v podnajmu ja ešte pracujem manžel je dochodca.Budem vďačna ak mi napišete či by sa s tym dalo niečo robit.Manžel ma dekret od bytu a všetky dokumenty len nevie ako by mal postupovať.Ďakujem

Anonym, 7. 1. 2016, 2004x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Vašemu dotazu rozumíme tak, že Váš manžel synovi své bývalé manželky daroval byt, a to za účinnosti starého občanského zákoníku (před 1.1.2014). Dle tehdy platné právní úpravy se dárce může domáhat vrácení daru, pokud se obdarovaný chová k němu nebo členům jeho rodiny tak, že tím hrubě porušuje dobré mravy. Nejprve by tedy Váš manžel musel u soudu prokázat, že se obdarovaný vůči němu choval v hrubém rozporu s dobrými mravy a od takového chování by nesměla uplynout promlčecí doba, která činí 3 roky (dle právní úpravy platné v době darování).

Další otázky, na které advokát odpověděl

Omezení vstupu na pracoviště při ukončení prac.poměru

Dobrý den, v pátek mi byla předána zaměstnavatelem výpověď pro § 52 c) zákoníku práce s tím, že od…

Anonym, 13. 4. 2015, 3576x zobrazení

Prodej mobilního telefonu bez smlouvy - jak dostat peníze?

Dobrý den,  prodal sem kamarádovy mobilní telefon . Peníze zneho dostat nemohu. Chtěl bych se …

Anonym, 4. 9. 2015, 2374x zobrazení

Těhotenství

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s příspěvky od státu když jsem studentem soukromé…

Anonym, 19. 1. 2016, 2127x zobrazení

Úmrtí maminky při porodu

Dobrý den,chtěla bych radu, co udělat, jak postupovat.Moje maminka zemřela 25.6.2008 v nemocnici…

Anonym, 10. 6. 2016, 2636x zobrazení

Podnikání OSVČ

Může mít OSVČ tichého společníka? Děkuji.

Stanislav, 10. 11. 2017, 1520x zobrazení

Jak vystěhovat ženu co neplatí nájem?

Paní má 50 tisíc dluh na nájmu v bytě družstva. K soudu se nedostavila a údajně to soud neřeší a…

Mark, 26. 3. 2018, 1753x zobrazení

Další otázky, z kategorie Nemovitosti

Kácení dřeviny (tuje) na straně souseda, které větve přesahují 2/3 do mé nemovitosti

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, jaké existují možnosti odstranění dřeviny (tuje) nebo její větve…

Milan, 14. 8. 2020, 470x zobrazení

Smlouva o smlouvě budoucí kupní a možnost jejího postoupení

Vážení , obracím se na Vás s dotazem, který se týká smlouvy o smlouvě budoucí a jejího postoupení…

Anonym, 7. 1. 2016, 3377x zobrazení

Převod DB do OV během manželství

Dobrý den, mám družstevní byt z doby před manželstvím a prosím o odpověď, zda při převodu tohoto…

Anonym, 8. 8. 2015, 2613x zobrazení

Půjčka

Dobrý den, půjčka se zástavou nemovitosti,nebo půjčku na směnku.Co je jistější? Když půjčím peníze…

Martina, 28. 8. 2020, 426x zobrazení

Darovaci smlouva - musím strpět sourozence když je nemovitost moje?

Dobrý den moje přítelkyně dostala darem od své matky byt, sice není ještě vklad na katastru, ale…

Anonym, 30. 7. 2015, 2598x zobrazení

Jak se můžu odepsat z hypotéky za kterou ručím?

Před několika lety jsem se nechal přemluvit na ručení u hypotéky, ze které jsem měl prý být po 6ti…

Martin, 14. 11. 2016, 1923x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít