Nárok na volno pro učitelku ZŠ před státní závěrečnou zkouškou

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Nárok na volno pro učitelku ZŠ před státní závěrečnou zkouškou

Dobrý den,vykonávám práci učitelky na základní škole a letos budu plnit státní závěrečné zkoušky. Se zaměstnavatelem nemám sepsanou kvalifikační dohodu. Chci se proto zeptat, zda mám nárok na čerpání studijního volna a volna na napsání diplomové práce či ne? Mockrát děkuji.

Anonym, 17. 4. 2015, 3811x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Podle ust. § 24 odst. 4 písm. b) ve spojení s ust. § 24 odst. 7 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, přísluší k dalšímu vzdělávání pedagogickým pracovníkům volno v rozsahu 12 pracovních dnů ve školním roce, nebrání-li tomu vážné provozní důvody. Pokud nemáte kvalifikační dohodu zákonným způsobem sjednánu, nelze se domáhat pracovního volna dle ust. § 232 zákoníku práce.

Další otázky, z kategorie Pracovní právo

Propuštění ze zaměstnání v těhotenství

Dobrý den, pokud se vracím do zaměstnání po RD (po 3 letech), smlouvu mám na dobu neurčitou, ale…

Anonym, 18. 8. 2016, 2679x zobrazení

Čerpání dovolené ve výpovědní době?

Dobrý den, ačkoliv jsem podobných otázek našel spousta, žádná ze zmiňovaných neodpověděla na můj…

Anonym, 6. 4. 2016, 3389x zobrazení

Spolehlivost

Pracoval jsem jako straznik u MP. Po ukonceni pracovniho pomeru (leden 2017) jsem zjistil, že z…

Jakub, 22. 5. 2017, 1886x zobrazení

Ukonceni pp

Dobry den dnes mi zamestnavatel oznamil ze bud mi zkrati uvazek na 10 hodin tydne(misto 25) a nebo…

Iva, 31. 1. 2017, 2334x zobrazení

Pracovní úraz-ztrátové poranění | Právní servis 24

Dobdrý den 19.5 jsem měl v práci pracovní úraz,a následkem toho,jsem přišel o první dva články na…

Anonym, 11. 8. 2015, 3253x zobrazení

Mohu jako manžel podnikat ve stejném oboru jako manželka která má konkurenční doložku?

Dobrý den, manželka je zaměstnána v administraci e-schopu - vkládání sortimentu. Ve smlouvě je…

Anonym, 13. 9. 2016, 2795x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít