Může SVJ zastavit teplou vodu když dlužím na nájemném?

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Může SVJ zastavit teplou vodu když dlužím na nájemném?

Dobrý večer. Mám prosbu, chtěla bych se informovat zda společenstvo vlastníků my může zastavit teplou vodu když dlužím na nájemném když jsem vlastník bytu. Jsem si vědoma dluhu a snažím se to splácet dle finanční situace.Děkuji

Anonym, 12. 3. 2015, 3106x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

S ohledem na formulaci otázky není možno jednoznačně odpovědět. Píšete, že jste vlastník bytu a zároveň platíte (neplatíte) nájem, což je v podstatě nemožné, jelikož jako vlastník nájemné neplatíte. Nájemné se platí u nájemního vztahu. Vaše otázka by vyžadovala náročnější konzultaci. V obecné rovině Vám mohu říci, že i přes to, že neplatíte včas nájemné, nebo zálohy na vodu, nelze jen tak bez dalšího vodu odpojit a tímto Vám znemožnit řádné užívání bytu, ať již Vašeho, tak v případě, že jste v nájmu. Osoba takto jednající by se mohla v krajním případě dopustit dokonce trestného činu podle ust. § 208 trestního zákoníku. Doporučuji konzultaci s advokátem, který Vám bude po sdělení přesných informací schopen sdělit přesnější informace.

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Pronájem bytu - vstup pronajímatele do bytu se třetí osobou

Dobrý den, mám v pronájmu byt v rodinném domě, a tento dům chce pronajímatel po skončení nájemní…

Anonym, 15. 11. 2015, 3141x zobrazení

Vadná zásilka - odpovědnost za vady

Dobrý den. Zakoupila jsem si troje stejné interiérové dveře pouze jiných rozměrů přes internetový…

Anonym, 6. 5. 2015, 2877x zobrazení

Dotaz na dobytek vedle mého pozemku

Dobry den muže si farmář vedle mého pozemku pást krávy které teď dost smrdí a když i vítr tak ještě…

Michal, 23. 5. 2020, 1518x zobrazení

Zřízení přechodného popř.trvalého pobytu nájemníkovi | Právníservis24.cz

Dobrý den,pronajímám byt v OV. na dobu určitou,občanovi Slovenské národnosti,který mne po necelém…

Anonym, 27. 8. 2015, 3387x zobrazení

Vystěhování neplatícího nájemníka

Dobrý den, prosím o radu. Pronajala jsem svůj byt a dočasně bydlím v bytě svého syna. Nájemníci od…

Anonym, 29. 12. 2015, 5356x zobrazení

Platnost smlouvy

Je smlouva platná, pokud jsem ji prve podepsal já a až dva dny poté druhá strana, která do ní ručně…

Jan, 22. 6. 2017, 2583x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít