Majetkové vypořádání - je možné mimosoudní vypořádání s nezletilým?

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Majetkové vypořádání - je možné mimosoudní vypořádání s nezletilým?

Přeji pěkný den. Jsem vlastníkem 5/6 nemovitosti a můj nevlastní nezletilý synovec 1/6 nemovitosti ( dědictví). Matka nezletilého žádá okamžité mimosoudní vyrovnání.Můžete mi prosím poradit, jaké mám možnosti? Myslím, že mimosoudní vypořádání s nezletilým možné není a navíc ani nedisponuji finanční hotovostí, která by pokryla onu 1/6 nemovitosti. Mnohokrát děkuji. 

Anonym, 28. 6. 2015, 2324x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Dobrý den,

Váš dotaz můžeme rozdělit na několik oblastí. Předně je otázkou, z jakého důvodu po Vás někdo žádá, abyste si kupovala určitý podíl na nemovitosti (nejedná se o žádné mimosoudní vyronání). Pro odpověď na tuto otázku bychom museli znát, zda se jedná o využívaný či nevyužívaný pozemke, nebo např. dům atd.

Rodiče nezletilého jsou ze zákona zástupci při takových právních jednáních. Kupní smlouva nebo jiné právní jednání, uzavřena být může, ale ke své platnosti potřebuje schválení soudem ve smyslu ust. § 898 občanského zákoníku.

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Prodej mobilního telefonu bez smlouvy - jak dostat peníze?

Dobrý den,  prodal sem kamarádovy mobilní telefon . Peníze zneho dostat nemohu. Chtěl bych se …

Anonym, 4. 9. 2015, 1985x zobrazení

Vystěhování z bytu

Dobrý den, rád bych se zeptal, za jakých podmínek lze "zneplatnit" smlouvu o osobním závazku na…

Anonym, 9. 6. 2015, 3040x zobrazení

Poškozený plot

Sousedovy kozy a ovce nám poškodily plot a soused to nebere na vědomí a dělá, že se ho to netýká,…

Anonym, 19. 3. 2015, 2832x zobrazení

Ukončení nájmu na dobu určitou

Dobrý den, v nájemní smlouvě na dobu určitou máme uvedeno že nájem lze ukončit uplynutím doby nebo…

Anonym, 10. 6. 2016, 2756x zobrazení

Zbaveni svéprávnosti

Dobrý den mám tetičkou, je ji šedesát má těžkou cukrovku, je slepá tudíž se o sebe nemůže starat…

Anonym, 3. 7. 2015, 2710x zobrazení

Jak to udělat aby auto v SJM nešlo v případě smrti jednoho z partnerů do dědictví?

Dobrý den. Prosím o radu. Koupili jsme si s manželem auto, které je napsané na jeho jméno. Jak to…

Anonym, 25. 1. 2016, 2008x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít