Výpověď dle §52, písmene e.

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Výpověď dle §52, písmene e.

Dobrý večer. Jsem zaměstnána jako učitelka první a druhé třídy v malotřídní škole. Mám ukončené vzdělání na VOŠ pedagogické. Mám ukončený 1. ročník magisterského studia učitelství pro první stupeň. V polovině druhého ročníku jsem požádala o přerušení studia vzhledem k plánovanému rodičovství, kdy mi toto bylo doporučeno lékařem. Stala jsem se nestudující a nesplňuji zákonou podmínku. Výpověď bych měla obdržet k xxxx.2015. Včera jsem podstoupila IUI v centru asistované reprodukce a nastoupím nemocenskou (ještě před prokázáním gravidity). Může mi dát zaměstnavatel v době nemocenské výpověď z pracovního poměru pro nesplnění oné zákoné podmínky a tedy §52, písm.e?

Anonym, 20. 3. 2015, 7689x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

V ust. § 53 zákoníku práce jsou taxativně vymezeny situace, kdy je zakázáno dát zaměstnanci výpověď. Na Vámi popsanou situaci by se dal vztáhnout důvod podle ust. § 53 odst. 1 písm. a) v době, kdy je zaměstnanec uznán dočasně práce neschopným, pokud si tuto neschopnost úmyslně nepřivodil nebo nevznikla-li tato neschopnost jako bezprostřední následek opilosti zaměstnance nebo zneužití návykových látek, a v době od podání návrhu na ústavní ošetřování nebo od nástupu lázeňského léčení až do dne jejich ukončení, eventuálně podle ust. § 53 odst. 1 písm. d) v době, kdy je zaměstnankyně těhotná nebo kdy zaměstnankyně čerpá mateřskou dovolenou nebo kdy zaměstnankyně nebo zaměstnanec čerpají rodičovskou dovolenou. 

 
Podle mého názoru na základě skutečností, které uvádíte by se na Vás vztahoval výpovědní důvod podle ust. § 52 písm. f) zákoníku práce - nesplňuje-li zaměstnanec předpoklady stanovené právními předpisy pro výkon sjednané práce nebo nesplňuje-li bez zavinění zaměstnavatele požadavky pro řádný výkon této práce (nikoliv podle písmene e) jak píšete). S ohledem na shora uvedené zákazy se ovšem domnívám, že výpověď nyní dostat nemůžete.

Další otázky, z kategorie Pracovní právo

Zadržení výplaty

Jsem ve vypovedi a v neschopností zamést mi zadržuje mzdu z důvodu nepředani částí účetní agendy.…

RENATA, 19. 9. 2018, 1482x zobrazení

Okamžité zrušení pracovního poměru

Dobrý den. Můj zaměstnavatel mi poslal dopis, ve kterém stojí, že se mnou okamžitě ruší pracovní…

Lucie, 30. 3. 2017, 2347x zobrazení

Nemocenská a ukončení pracovního poměru na dobu určitou

Dobrý den, od května 2018 jsem zaměstnán, mám smlouvu na dobu určitou a to do 31.12.2019, v…

Petr, 1. 11. 2019, 1593x zobrazení

Výpověď z práce v těhotenství

Dobrý den,v práci mi hrozí výpověď z organ.důvodů (zrušení jen mého prac. místa v rámci oddělení)…

Veronika, 6. 8. 2019, 903x zobrazení

Mám být minimálně celý měsíc doma za 60% průměrné mzdy?

Dobrý den, prosím o radu. Můj zaměstnavatel mě nyní nutí pracovat 6 dní v týdnu (po dobu 1 měsíce -…

Anonym, 12. 5. 2016, 4506x zobrazení

Dostat zaplaceno když je zavreno kvůli nařízení vlady

Dobrý den ráda bych se chtěla zeptat jsem zaměstnáná v obchodní centru v C&A jako prodavačka . A…

Pavlína, 16. 3. 2020, 680x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít