Proplacení přeplatku inkasa

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Proplacení přeplatku inkasa

Po ukončení nájmu a předání bytu bylo dohodnuto že do 20 dalšího měsíce bude vyúčtování za půl rok uhrazeno. Na dotaz kdy přeplatky přijdou, jelikož 20. nepřišli, mi bylo sděleno, že vyúčtování bude až příští rok, do dubna. Je to v pořádku?

Anonym, 2. 7. 2015, 2096x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Ustanovení § 2252 určuje povinnost pronajímateli umožnit nájemci na jeho žádost zpravidla nejpozději do 4 měsíců po skončení zúčtovacího období nahlédnou do vyúčtování nákladů na poskytnuté služby za minulý kalendářní rok. Nedoplatek i přeplatek záloh na poskytnuté služby jsou splatné  k témuž dni; není-li ujednána jiná doba, jsou splatné do tří měsíců po uplynutí lhůty uvedené v předchozí větě. Záleží tedy, na který měsíc připadl konec zúčtovacího období. Pronajímatel by se mohl dohodnout s poskytovatelem služeb, aby mu vyúčtování poskytnul dříve.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Dědění

Dobrý den, jedná se o situaci ohledně dědění, kdy byt po manželovi je ve vlastnictví jeho sestry.…

Anonym, 8. 7. 2015, 2335x zobrazení

Trvalý pobyt v pronajatém bytě | Právní servis 24

Syn je vlastníkem družstevní garzonky v Praze, kterou v současné době pronajímá. S podnájemnicí…

Anonym, 15. 8. 2015, 3260x zobrazení

Stavební povolení

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně rekonstrukce nemovitosti. Rádi bychom s manželem…

Anonym, 2. 9. 2015, 1885x zobrazení

Odstoupení od objednávky na službu - jídelníček

Dobrý den, mohu odstoupit od objednávky na službu (jídelníček). Písemně v den podpisu objednávky…

Anonym, 3. 3. 2016, 1492x zobrazení

Pracovní volno ve výpovědní lhůtě

Dobrý den, jsem ve dvouměsíční výpovědní lhůtě a na internetu jsem si přečetla, že bych měla mít…

Šárka, 5. 1. 2017, 4234x zobrazení

Má moje matka nárok vídat vnuky?

Již 3 roky se nestýkám kvůli špatné situaci v rodině se svou matkou. Během této doby jsem se…

Lukáš, 16. 5. 2017, 1709x zobrazení

Další otázky, z kategorie Nemovitosti

Dědictví po otci, má na něj právo i jeho sestra?

Děda dal za života před 19 lety mému otci dům, ve kterém s babičkou žili. Babička s dědou měli jen…

Anonym, 20. 1. 2016, 1735x zobrazení

Příjezdova cesta k pozemku

Dobrý den vlastnime stavebni pozemek ale bohuzel prijezdova cesta nam nepatri a tak nemuzeme dostat…

Jana, 15. 6. 2017, 1380x zobrazení

Najemne

Dobry den, dne 19.12.2014 jsme podepsali najemni smlouvu na pronajem rodinneho domu. Dle najemni…

Anonym, 2. 9. 2015, 1303x zobrazení

Podil lesa v exekuci

Dobry den, zdedil jsem idealni polovinu lesa, kde zbyvajicim dvema dedicum jsem slibil, ze se o les…

Anonym, 3. 8. 2016, 1637x zobrazení

Má bývalý majitel nemovitosti právo udělat znovu odhad?

Dobrý den, přítel před půl rokem koupil nemovitost. Ted´ přišel bývalý majitel s tím, že si…

Anonym, 28. 4. 2015, 2029x zobrazení

Ochrana majetku

Dobrý den, nastěhovali jsme se do rodinného domu, který z 2/3 patří mojí babičce a z 1/3 mé matce.…

Anonym, 27. 8. 2015, 2231x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít