Odstoupení od smlouvy

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Odstoupení od smlouvy

Dobrý den, chtěl bych požádat o posouzení odstoupení od smlouvy. Máme zakoupený zájezd u CK Blue Style do Tuniska. Jelikož se za poslední tři měsíce stal již druhý atentát, tak bych z bezpečnostních důvodů chtěl zájezd zrušit. Do odjezdu mi zbývá více než 60 dnů. Má CK nárok na storno poplatek dle VOP odstavce 6.2.2. ? Dle mého názoru nikoli, protože mám do čerpání zájezdu více než 60 dnů. Velice děkuji za odpověď. 

Anonym, 13. 7. 2015, 2585x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

V případě zájezdů do Tuniska jsou CK poměrně vstřícné a svým klientům mění destinace bez nějakých problémů, není to však jejich povinností a obecně platí ustanovení VOP. Text VOP nám není znám, muselo by v nich být uvedeno, že zákazník může odstoupit od smlouvy bez storno poplatku případně s nižším storno poplatkem v době delší než 60 dní před odjezdem, pak byste nemusel platit storno poplatek nebo byste platil nižší storno poplatek.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Správnost postupu při ukončení pracovního poměru, nárok na odstupné a na podporu v nezaměstnanosti

Dobrý večer, píši za minimálně 36 osob, které se bojí chyb z neznalosti i poté následků. Zahr…

Anonym, 30. 3. 2015, 1870x zobrazení

Trvalý pobyt v pronajatém bytě | Právní servis 24

Syn je vlastníkem družstevní garzonky v Praze, kterou v současné době pronajímá. S podnájemnicí…

Anonym, 15. 8. 2015, 3064x zobrazení

Služební cesty ČR

Dobrý den,chci se prosím zeptat, zda mám nárok na stravné v rámci účtování služebních cest, když…

Anonym, 30. 12. 2015, 1718x zobrazení

Prisvojeni pravomoci uradu podle §328 tz

Dobry den, Dne 7.6.2016 jsem byl predvolan na policii CR a bylo mi predan zaznam o sdeleni…

Anonym, 10. 6. 2016, 1165x zobrazení

Má OSPOD nárok nařídit protialkoholní léčbu?

Přeji pěkný den, má kamarádka má problém se sociální pracovnicí.Má syna,který bude mít teď 6let,kde…

Anonym, 10. 6. 2016, 1840x zobrazení

Je možné nějakým způsobem napadnout zaslání exekučního příkazu exekutorem?

Dobrý den. Je možné nějakým způsobem napadnout zaslání exekučního příkazu exekutorem po pěti letech…

Anonym, 29. 9. 2016, 1365x zobrazení

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Dědictví po otci ze společného jmění manželů

Dobrý den, zemřel mi otec, který má pouze byt v SJM s maminkou. Z prvního manželství má syna,…

Anonym, 9. 6. 2015, 3126x zobrazení

Může po dlužníkovi požadovat zaplacení celého dluhu ihned?

Vážení, moje dcera půjčila svému již bývalému přítelovi větší obnos peněz. Nakonec má alespoň…

Anonym, 28. 12. 2015, 1819x zobrazení

Nárok na porodné?

Dobrý den, až stydím se to zde napsat, ale jsem od cca 2014 nezaměstnán, nejsem ani veden na UP a…

Anonym, 3. 3. 2016, 1530x zobrazení

Náhrada škody - dcera dala na diskotéce facku kamarádce

Dobrý den, moje 17 letá dcera dala na diskotéce facku kamarádce, která ji vyprovokovala, kamarádka …

Anonym, 6. 8. 2015, 1976x zobrazení

Výhružky právnikem

Mám problém, žádal jsem o pujčku, chtěli poplatek předem, tak jsem půjčku odmitl, teď mi vyhrožují…

Anonym, 11. 9. 2015, 1793x zobrazení

Koupě v e-shopu, vrácení tovaru a vrácení peněz

Zaregistroval jsem se v eshopu a koupil zboží. Platbu jsem neprovedl já, ale třetí strana …

Anonym, 8. 8. 2015, 1631x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít