Lze zvýšit výživné i zpětně za 3 roky?

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Lze zvýšit výživné i zpětně za 3 roky?

Dobrý den, lze zvýšit výživné na zletilého i zpětně za 3 roky, když platím pravidelně celou částku? Nebo jen od poddaní návrhu?

Anonym, 19. 2. 2015, 3431x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Úprava NOZ tuto problematiku výslovně neřeší, neboť oproti staré úpravě neobsahuje ustanovení o možnosti zletilého podat návrh na zvýšení výživného.  Vzhledem k tomu, že občanský zákoník v ustanoveních týkajících se změny poměrů a výživného výslovně hovoří o nezletilých dětech, domníváme se, že u zletilých dětí změna výživného není možná. 

Další otázky, na které advokát odpověděl

Má manžel právo nařídit své bývalé manželce aby si po rozvodu změnila příjmení?

Dcera se před dvěma roky rozvedla, má nezletilé děti a na žádost exmanžela bylo rozhodnuto o…

Anonym, 18. 12. 2014, 4414x zobrazení

Rozvod - je možné omezit vyživovací povinnost manžela?

Dobrý den, je přípustné aby v rozvodové smlouvě byla vyživovací povinnost manžela omezena třeba jen…

Anonym, 17. 2. 2015, 2413x zobrazení

Omezení vstupu na pracoviště při ukončení prac.poměru

Dobrý den, v pátek mi byla předána zaměstnavatelem výpověď pro § 52 c) zákoníku práce s tím, že od…

Anonym, 13. 4. 2015, 3630x zobrazení

Zvýšení výživného když je otec ve starobnímu důchodu

Dobrý večer,bývalý partner platí od roku 2008 á x000,-Kč výživné na nezletilého syna.Nyní syn je…

Anonym, 16. 7. 2015, 2644x zobrazení

Pozůstalost, dar a vyrovnání se sourozenci

Dobrý den.Prosím o radu.V dubnu 2015 zemřel náš otec, mám dvě sestry a nyní probíhá po otci…

Anonym, 27. 8. 2015, 4087x zobrazení

Jak postupovat v případě podepsání "smlouvy" s DAD Deutscher Adressdients GmbH

Do firmy přišel dopis od firmy DAD z Hamburku, který vypadal jako upravení údajů v Evropském…

Kateřina, 25. 1. 2017, 2286x zobrazení

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Rozchod partnerů - nesezdaných a svěření dcery do péče otce

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu z oblasti rodinného práva - rozcházím se s přítelkyní,…

Anonym, 3. 3. 2016, 4389x zobrazení

Finanční otázky v manželství

S manželkou jsem se rozvedl pro stálé nekontrolovatelné půjčky které si brala a neplatila. Platím…

Anonym, 21. 4. 2016, 2116x zobrazení

Anonymní dopis - fotky "inflagranti" jako důkaz u soudu?

Dobrý den, dostala jsem "anonymní dopis" s intimními fotkami dokazujícími nevěru mého partnera. Vím…

Anonym, 24. 2. 2015, 3410x zobrazení

Rodinný dům

Manžel dostal před 3mi lety barák darovací smlouvou. Za dobu našeho manželství jsme barak…

Marcela, 25. 7. 2019, 1159x zobrazení

Jak vyjmout majetek z vlastnictví obou manželů?

Jsme manželé v důchodu,vlastníme mimo drobností byt ve společném vlastnictví,kde bydlíme,další byt…

Anonym, 6. 8. 2015, 2647x zobrazení

Komu mám platit výživné po dosažení plnoletosti dcery?

Dobrý den,je problém,když dcera na kterou platim výživné matce dosáhla už před rokem plnoletosti a…

Stanislav, 9. 5. 2017, 4140x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít