Dědictví po otci, má na něj právo i jeho sestra?

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Dědictví po otci, má na něj právo i jeho sestra?

Děda dal za života před 19 lety mému otci dům, ve kterém s babičkou žili. Babička s dědou měli jen dvě děti-tátu a dceru.Můj otec před 6 l. zemřel, děda zemřel rok nato.Dědictvím přešel dům z táty rovnou na mě.Babička stále žije a v domě má VB. Já se o babičku poslední roky starám, ale nyní je v domově důchodců se speciální péčí, protože má Alzheimera a nemůže v 89 l. zůstat sama, nikoho nepoznává, bloudí atd.Já dům udržuji .Moje otázka zní -  zdědila jsem dům i s vybavením? A když věci v něm užívám(zůstala tam televize), je moje,nebo ji budu muset její dceři po případné smrti babičky dát? Na co má její dcera po smrti babičky právo? Co vlastně babička ještě může odkázat své dceři?

Anonym, 20. 1. 2016, 2875x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dům jste po otci zdědila Vy, a to včetně vybavení, které bylo jeho. Co se týče vybavení domu, které je ve vlastnictví babičky, jakož i ostatní věci ve vlastnictví babičky po její smrti zdědí její dcera, pokud babička nesepíše závěť, kde upraví poměry dědiců jinak.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Povinnost zaměstnavatele nabídnout jinou pozici při výpovědi

Dobrý den, byla mi doručena výpověď pro nadbytečnost podle § 52 c) ZP. V době předání této výpovědi…

Anonym, 28. 4. 2015, 3178x zobrazení

Stavební povolení

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně rekonstrukce nemovitosti. Rádi bychom s manželem…

Anonym, 2. 9. 2015, 2730x zobrazení

Zpětvzetí návrhu oddlužení

Dobrý den, prosím, mám dotaz týkající se poddání návrhu na oddlužení. Nechali jsme si jednou firmou…

Anonym, 20. 11. 2015, 3431x zobrazení

Minimální mzda a další peníze na ruku - jak se nenechat obrat při výpovědi?

Dobrý den, mám dotaz. V teď už bývalý práci sem byl dohodnutý ústně na peníze za den. Ale smlouvu…

Anonym, 23. 12. 2015, 2809x zobrazení

Lze jako sídlo spolku uvést bytovou jednotku?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda lze jako sídlo spolku uvést bytovou jednotku, popř. přímo…

Anonym, 12. 7. 2016, 2995x zobrazení

Ochrana osobních údajů

Mají rodiče již zletilé osoby (27 let) právo zjistit od pojišťovny citlivé informace, jako dlužné…

Jiří, 10. 11. 2017, 1966x zobrazení

Další otázky, z kategorie Nemovitosti

Darování

Koupili jsme s přítelkyni zahradu a napsala se jen na mě. Teď ji chci zapsat jako spoluvlastníka je…

Daniel, 6. 11. 2019, 1339x zobrazení

Je možné prodat byt s věcným břemenem dožití?

Dobrý den, jsem vlastníkem bytu 1+kk s věcným břemenem dožití (ve prospěch babičky). Bohužel…

Anonym, 31. 3. 2016, 3377x zobrazení

Koupě bytu - spoluvlastnictví

Dobrý den, s přítelem jsme si koupili byt. Polovinu z prodávající ceny nemovitosti jsme uhradili v…

Radka, 24. 11. 2016, 2596x zobrazení

Najemne

Dobry den, dne 19.12.2014 jsme podepsali najemni smlouvu na pronajem rodinneho domu. Dle najemni…

Anonym, 2. 9. 2015, 2113x zobrazení

která právní oblast?

Byt byl zaplaven kvůli silnému dešti. Pojišťovna odmítla platit. Společenstvo vlastníků…

Jana, 13. 7. 2020, 842x zobrazení

Spolupodílnictví na pozemku

Dobrý den, chci se zeptat ohledně rozparcelování pozemku, jsme spoluvlastníci (9 lidí). Chceme…

Klára, 30. 9. 2020, 990x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít