Služebnost stezky

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Služebnost stezky

Dobrý den, soused chodí do své stodoly přes můj pozemek, má tam vrata a je pravda, že jinudy se do těch vrat nedostane. Ovšem na druhé straně stodoly, má své dvě zahrady, které bezprostředně sousedí s veřejnou silnicí, plot má osazený bránou a nic mu nebrání tudy jak chodit, tak i vjíždět. Nicméně z této strany nemá do stodoly vstup, je zde pouze jedno okno. Tvrdí mi, že když mu nebudu umožňovat vstup do stodoly přes můj pozemek, tak mě zažaluje. Já jsem přesvědčený, že když je jeho pozemek s kůlnou přístupný z veřejné komunikace, tak mu soud služebnost stezky nezřídí a to, že na té druhé straně nemá dveře je čistě jeho problém. Mám pravdu? 

Anonym, 26. 5. 2015, 1630x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Máte pravdu, soud může vlastníkovi nemovitosti uložit zřídit si vchod z místa jinak přístupného než průchodem přes Váš pozemek. Je zde ovšem problém, který nemusíte vědět a to dohoda někdy z budoucna že průchod ke stodole je možný a soused se dovolá vydržení práva průchodu a nebo můžete se soudem domluvit nba zřízení věcného břemene, kdy Vám bude za průchod ročne hradit nějakou částku.

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Pronájem bytu - vstup pronajímatele do bytu se třetí osobou

Dobrý den, mám v pronájmu byt v rodinném domě, a tento dům chce pronajímatel po skončení nájemní…

Anonym, 15. 11. 2015, 1530x zobrazení

Ůročení vkladních knížek

Dobrý večer, můj dotaz se týká jistého bankovního domu, u kterého jsem založila 4 dětské vkladní…

Anonym, 22. 1. 2015, 2461x zobrazení

Oprava koupelny v bytě

U vany se postupem času zničila izolace a bohužel trochu to protéká. Závada byla nahlášena a…

Alžběta, 25. 10. 2018, 369x zobrazení

Převod nemovitostí - kolik kde budu platit?

Dobrý den, chtěla bych celý svůj nemovitý majetek převést na zletilého syna. Co pro to musím udělat…

Anonym, 19. 2. 2015, 2031x zobrazení

Jako nájemník mám právo od města odkoupit byt. Ve smlouvě bude § 2135 zákona č.89/2012sb.

Výhrada zpětné koupě bude určena na 5 let. Chápu správně tento §, že v této lhůtě po mně bude moci…

Jitka, 16. 2. 2017, 1045x zobrazení

Zastupování právníkem

Dobrý den, chci se zeptat, jstli právník, který zastupoval u soudu mě při výživném na syna, teď…

Petra, 23. 1. 2018, 743x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít