Jak postupovat při dědění majetku, abych ho nemusel při mém případném rozvodu dělit 1/2?

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Jak postupovat při dědění majetku, abych ho nemusel při mém případném rozvodu dělit 1/2?

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou jak nejlépe by se měl zachovat můj táta, když chce na mě nechat přepsat chalupu i s pozemky a to tak, aby při mém případném rozvodu, nenabyl status SJM a nebyl tedy dělitený na 1/2 ale zůstal pouze mě. Předmanželskou smluvu nemám. A nebo jak bych se měl zachovat já? Mám se s manželkou dohodnout na rozvodu před děděním a při tom s ní normálně bydlet i nadále?

Anonym, 16. 2. 2016, 2131x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Nemusíte mít žádné obavy, majetek, který nabyl dědictvím jeden z manželů se nestává součástí SJM, ale stává se výlučným majetkem manžela, který dědil. Stejné platí při darování, je tedy na Vás, resp. na Vašem otci, kterou cestu zvolíte. Majetek vždy nabydete pouze Vy.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Od kdy platí střídavá péče?

Vážení, dcera po rozvodu absolvovala soudní jednání ohledně střídavé péči nezletilých dětí, kterou…

Anonym, 17. 12. 2014, 3923x zobrazení

Nedostavení se k soudu z důvodu dovolené | Právníservis24.cz

Dobrý den, v září mám jet již na zaplacenou dovolenou a čekám pozvánku k soudu ohledně výchovy a…

Anonym, 27. 8. 2015, 4302x zobrazení

Nezaviněná nehoda a průtahy pojišťovny

Dobrý den Dne xx.2015 mi poškodil klient ČPP osobní automobil. K vině se přiznal a my vše ještě…

Anonym, 15. 9. 2015, 1864x zobrazení

Manko, hmotná zodpovědnost

Dobrý den, dnes ráno jsem přišla do zaměstnání, zaměstnavatel si mě zavolal stranou a informoval me…

Anonym, 27. 4. 2016, 2607x zobrazení

náhrada nezaviněné škody

Má pronajímatel právo požadovat poměrnou část úhrady oprav poškozených vchodových dveří domu . …

Daniela, 3. 3. 2017, 1294x zobrazení

Přihlášení k trvalému pobytu a placení poplatků

Dobrý den, když mám trvalý pobyt u rodičů a nežiji tam a jsem odhlášená ze služeb, platí rodiče…

Monika, 23. 1. 2018, 1201x zobrazení

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Bydlení - může nás partner vystěhovat z domu?

Pred 4 roky jsem se se svými nezl.dětmi nastěhovala k ...Nyní chce,aby jsme odešli z jeho domu. Ale…

Anonym, 2. 9. 2015, 2476x zobrazení

Můžu požadovat podíl na úhradě opravy auta od prodávajícího?

Dobrý den, v ČR jsem koupil vozidlo které bylo servisováno v autorizovaném servisu.…

Anonym, 21. 1. 2015, 2523x zobrazení

Vracení daru bez darovací smlouvy

Dobrý den, chci se zeptat zda je možné zažádat o vracení daru za nevdek. Bohužel nemám sepsanou…

Andrea, 13. 10. 2019, 478x zobrazení

Pomoc rodičům

Dobrý den, můj bratr bydlí s rodiči v rodinémdomku, jeho vlastník je matka. Bratr tento měsíc…

Anonym, 30. 7. 2015, 2218x zobrazení

Jako nájemník mám právo od města odkoupit byt. Ve smlouvě bude § 2135 zákona č.89/2012sb.

Výhrada zpětné koupě bude určena na 5 let. Chápu správně tento §, že v této lhůtě po mně bude moci…

Jitka, 16. 2. 2017, 1419x zobrazení

Podlaha sousedů

Dobrý den, bydlím v obecním bytě, 70% bytů z baráku SVJ ,my v nájmu obce sml. doba neurčitá.…

Anonym, 26. 3. 2015, 2276x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít