Majetkové vypořádání v případě smluvného rozvodu

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Majetkové vypořádání v případě smluvného rozvodu

Dobrý den, prosím o radu jak postupovat, chceme rozvést, formou tzv. smluveného rozvodu, synovi je již 18 let je tedy zletilý.Vlastnili jsme byt ve společném vlastnictví, který jsme prodali, z jeho prodeje se zakoupil jiný byt kde žije manželka se synem, dohodli jsme se že, částka kterou mi manželka má v rámci vyrovnání doplatit bude část na pronájem a zařízení mého bytu. Dále jsem z peněz z prodeje bytu pořídil automobil, který mi také zůstane ve vlastnictví. Problém je, že v prodaném bytě máme oba stále uvedené trvalé bydliště, protože družstvo stále nedodalo novou smlouvu. Synovi budu také platit veškeré zbývající náklady spojené se studiem do ukončení. Prosím jak MV formulovat. Děkuji

Anonym, 8. 4. 2015, 2011x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

K rozvodu i smluvenému je třeba krom žádosti o rozvood samotný doložit majetkové vyrovnání a také výživné na zletilého syna, pokud ještě studuje. Pokud se týká MV tedy společného jmění manželů, je třeba krom uvedení dat o osobách, samotný text rozčlenit do několika článků. Jeden článek je o tom co vše jste za manželství zakoupily a tvoří společné jmění. V druhém článku pak jeho rozdělení k jednotlivým osobám smlouvy (kromě tzv movitých věcí jako TV, DVD, Auto, nábytek a pod.) i majetek nemovitostí tj. jak byly provedeno jejich rozdělení i třeba prodejem a pořízením nových bytů kdo je bude užívat a i že v rámci vyrovnání bude někdo hradit nájemné a pod. (viz jak jste psal) Dále je třeba též vypořádat účty u bank a komu který připadne a pod. také dluhy pokud nějaké m&aacut e;te a jak budou splaceny a kým. Dále pak to již máte je třeba vypořádat bydlení (to máte tím že máte dva byty) a také že ani jeden z manželů nebude požaqdovat výživné na rozvedeného manžela. To vše napsat 3jmo nechat aspoň podpis  ověřit u notáře či na czechpointu. Jeden výtisk je pak třeba dodat s návrhem na rozvod k soudu, stejně jako smlouvu mezi každým z rodičů na výživné na syna neboť je zletilý. Pokud nebude tatao smlouva nemělo by to soudu vadit, ale může brzdit tím, že požádá syna aby na každého z rodičů podal žalobu na výživné.

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Vyživovací povinnost vůči manželce | Právníservis24.cz

Dobrý den.Jsem v plném invalidním důchodu/RS/.Manžel mne psychicky týrá,nevím jaký jiný výraz…

Anonym, 27. 8. 2015, 2328x zobrazení

Mohu z finanční tísně prodat nějaký společný majetek?

Dobrý den ...prosím o radu. Přepsali jsme s manželem rodinný dum na syna a po roce jsem byla nucena…

Monika, 25. 1. 2017, 1238x zobrazení

Rozvod a vyplaceni

Dobry den,zajima me, jak by to bylo s vyplacenim kdyz zijeme v rodinnem dome, ktery nam v…

Natty, 19. 9. 2018, 601x zobrazení

Právní pomoc

Dobrý den.Jsem ze Znojma.31 let jsem zila v mynzelstvi,ve kterem jsme s dcerou byly vystavovany…

Iveta, 21. 6. 2017, 886x zobrazení

Byt v SJM - převod a vyplacení po rozvodu

Jsme rozvedeni a stále máme byt v SJM. Manžel mě má vyplatit, je o tom i Dohoda o vypořádání SJM,…

Anonym, 22. 1. 2015, 3409x zobrazení

Rozvod

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat když mi manžel projel facebook a přečetl si všechny zpravy a chce…

Michaela, 2. 6. 2017, 1032x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít