Majetkové vypořádání v případě smluvného rozvodu

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Majetkové vypořádání v případě smluvného rozvodu

Dobrý den, prosím o radu jak postupovat, chceme rozvést, formou tzv. smluveného rozvodu, synovi je již 18 let je tedy zletilý.Vlastnili jsme byt ve společném vlastnictví, který jsme prodali, z jeho prodeje se zakoupil jiný byt kde žije manželka se synem, dohodli jsme se že, částka kterou mi manželka má v rámci vyrovnání doplatit bude část na pronájem a zařízení mého bytu. Dále jsem z peněz z prodeje bytu pořídil automobil, který mi také zůstane ve vlastnictví. Problém je, že v prodaném bytě máme oba stále uvedené trvalé bydliště, protože družstvo stále nedodalo novou smlouvu. Synovi budu také platit veškeré zbývající náklady spojené se studiem do ukončení. Prosím jak MV formulovat. Děkuji

Anonym, 8. 4. 2015, 2828x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

K rozvodu i smluvenému je třeba krom žádosti o rozvood samotný doložit majetkové vyrovnání a také výživné na zletilého syna, pokud ještě studuje. Pokud se týká MV tedy společného jmění manželů, je třeba krom uvedení dat o osobách, samotný text rozčlenit do několika článků. Jeden článek je o tom co vše jste za manželství zakoupily a tvoří společné jmění. V druhém článku pak jeho rozdělení k jednotlivým osobám smlouvy (kromě tzv movitých věcí jako TV, DVD, Auto, nábytek a pod.) i majetek nemovitostí tj. jak byly provedeno jejich rozdělení i třeba prodejem a pořízením nových bytů kdo je bude užívat a i že v rámci vyrovnání bude někdo hradit nájemné a pod. (viz jak jste psal) Dále je třeba též vypořádat účty u bank a komu který připadne a pod. také dluhy pokud nějaké m&aacut e;te a jak budou splaceny a kým. Dále pak to již máte je třeba vypořádat bydlení (to máte tím že máte dva byty) a také že ani jeden z manželů nebude požaqdovat výživné na rozvedeného manžela. To vše napsat 3jmo nechat aspoň podpis  ověřit u notáře či na czechpointu. Jeden výtisk je pak třeba dodat s návrhem na rozvod k soudu, stejně jako smlouvu mezi každým z rodičů na výživné na syna neboť je zletilý. Pokud nebude tatao smlouva nemělo by to soudu vadit, ale může brzdit tím, že požádá syna aby na každého z rodičů podal žalobu na výživné.

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Rozvod a vrácení darovaného domu

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu? Před časem jsem se rozvedla a znovu provdala za jiného muže,…

Anonym, 31. 8. 2015, 3188x zobrazení

Zrušení předběžného opatření během probíhajícího řízení

Dobrý den, prosím moc o odpověď. Právě probíhá soud. řízení o svěření dcery do péče, je ve fázi,…

Anonym, 22. 6. 2016, 2428x zobrazení

Výživné na zletilého syna

Zletilý syn žijící ve společné domácnosti s otcem mě žaluje o stanovení alimentů, které mu platím…

Anonym, 2. 9. 2015, 2544x zobrazení

Účelové těhotenství kvůli alimentům

Dobrý den, je to zhruba půl roku, kdy jsem se seznámil se současnou partnerkou. Průběžně na mě…

Honza, 20. 11. 2016, 1969x zobrazení

Co patří do SJM?

Dobrý den, těsně před svatbou, jsme si pořídily s přítelkyní byt. Nyní v něm 5 let žijeme jako…

Tomáš, 16. 1. 2017, 2709x zobrazení

Popření otcovství

Dobrý den. Rád bych poprosil o radu, zda mohu podat žalobu na popření otcovství. Objevili se…

Anonym, 24. 8. 2016, 2572x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít