Je možné u soudu použít diktafon na nahrání celýho soudního stání jako účastník řízení?

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Je možné u soudu použít diktafon na nahrání celýho soudního stání jako účastník řízení?

Dobrý den , chtel by jsem se zeptat ,prosím Vás ,jestli mužu u soudu požádat o použití diktafonu na nahrání celýho soudního stání ,když jsem účastník rízení. Jedná se o navýšení alimentu , exmanželka lže co se týče všeho a já by jsem to chtel mít nahraný z duvodu osobních. Pokud ano podla jakýho § se mužu dovolat ,aby mi to bylo umožneno a pokud ne ,tak na co se mužu odvolat.Dekuji a jsem s pozdravem.

Anonym, 18. 2. 2015, 1507x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Pořizovat zvukové záznamy z průběhu soudního jednání lze s vědomím předsedy senátu nebo samosoudce. Takové oprávnění vyplývá z ustanovení § 6 odst. 3 zákona č. 6/2002 Sb., o soudech a soudcích. Doporučil bych Vám tedy hned na úvod jednání předsedovi senátu, resp. samosoudci sdělit, že si pořizujete zvukový záznam na příslušné elektronické zařízení. Kdyby způsob pořizování zvukového záznamu mohl narušit průběh nebo důstojnost jednání, může předseda senátu nebo samosoudce pořizování zakázat.
 

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Prodej nemovitosti/omezená svéprávnost

Dobrý den, jsem podílově většinovým spoluvlastníkem rodinného domu, který se bude dávat do prodeje.…

Anonym, 22. 6. 2015, 2279x zobrazení

Stažení trestního oznámení

Dobrý den. Je možné stáhnout trestní oznámení na bývalého přítele.? Trestní oznámení bylo podáno z…

Regina, 16. 11. 2018, 754x zobrazení

Nákup v e-shopu

Dobrý den, dne xx 2015 jsem si vybrala myčku nádobí xx v e-shopu xxxxx. Myčku jsem objednala a od…

Anonym, 25. 2. 2015, 1968x zobrazení

Koupě v e-shopu, vrácení tovaru a vrácení peněz

Zaregistroval jsem se v eshopu a koupil zboží. Platbu jsem neprovedl já, ale třetí strana …

Anonym, 8. 8. 2015, 1506x zobrazení

Může po dlužníkovi požadovat zaplacení celého dluhu ihned?

Vážení, moje dcera půjčila svému již bývalému přítelovi větší obnos peněz. Nakonec má alespoň…

Anonym, 28. 12. 2015, 1634x zobrazení

Poškozování cizích věcí podle § 228 odst.1

Dobrý den ještě jednou. Dostal jsem předvolání k zahájení trestního stíhání ve věci poškození.…

Anonym, 3. 5. 2015, 2524x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít