Autorské právo na název, logo a slogan

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Autorské právo na název, logo a slogan

Dobrý den, jsem studentka bankovnictví. Mám povinnou praxi v bance. Mým problémem je, že xxx, učitelka marketingu, přivedla začínající firmu, která zprostředkovává zakázkový nábytek, s odůvodněním, že se od nich něco přiučíme. Paní xxx nám oznámila, že je to mimoškolní projekt, že nejlepší z nás dostanou odměnu a pokud se nebudeme snažit, tak to bude mít vliv u zkoušky. Projekt se skládá z vytvoření dotazníku pro truhláře+ vyplnění dotazníku na vlastní náklady- mám za truhláři dojet nebo jim zavolat. S tím souvisí i představení firmy. Další úkol je vymyslet název, logo a slogan. Jsem povinna se účastnit pod pohrůžkou snížení hodnocení? Mám na logo atd. autorská práva? Děkuji za odpověď

Anonym, 8. 3. 2015, 4855x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Z Vašeho dotazu nevyplývá, zda-li studujete na soukromé nebo veřejné vysoké škole. Každá vysoká škola by měla studenty předem seznámit se studijním programem daného oboru. Pokud studujete bankovnictví, tak byste neměla mít v rámci studia praxi jinde, než právě v bance. Jak sama uvádíte, vyučující Vás seznámila s tím, že jde o mimoškolní projekt, který navíc nijak nesouvisí s bankovnictvím a tedy by tento projekt měl být čistě na bázi dobrovolnosti a nikoliv na povinné bázi, navíc s dodatkem, že Váš přístup bude zohledněn při následné zkoušce. Navíc není možné, aby po Vás vyučující požadovala investici v podobě Vašeho času případně i finančních prostředků. Doporučujeme informovat o tomto podivném postupu vyučující vedoucího příslušné katedry nebo proděkana pro studium, s tím že je od Vás toto požadováno a že s postupem vyučující nesouhlasíte. Chování vyučující nasvědčuje tomu, že Vás chce využít jako "levnou" pracovní sílu. Ideální by bylo, aby tuto stížnost podpořilo co nejvíce studentů.
Obecně, pokud bude výstupem Vaší činnosti autorské dílo, pak v okamžiku, kdy je dílo vyjádřeno v jakékoliv objektivně vnímatelné podobě Vám k tomuto dílu vzniká autorské právo a vy se stáváte autorem ve smyslu autorského zákona.
 

Další otázky, na které advokát odpověděl

Byt v SJM - jaký podíl patří manželce když nemovitost platí manžel?

Dobrý den, jsme s manželem rok v manželství a nedávno jsme si koupili byt který máme v SJM, ale…

Anonym, 9. 6. 2015, 4351x zobrazení

Výpověd ze zaměstnání | Právní poradna online

Dobrý den, dávám v zaměstnání výpověd, boužel jsem to posílala e-mailem aby mi to zaměstnavatel…

Anonym, 5. 8. 2015, 5160x zobrazení

Neuznaná reklamace mobilního telefonu zakoupeného na splátky

Dobrý den, mám problém a nevím jak postupovat, předem děkuji. Před necelým rokem jsem si…

Anonym, 11. 1. 2016, 4061x zobrazení

Trvalé bydliště

Dobrý den. Již od narození mám já a nyní i moje dcera trvalé bydliště v domě, který chce moje matka…

Anonym, 9. 6. 2016, 3716x zobrazení

Jaké reklamace zboží musím jako prodejce akceptovat?

Plánuji otevřít prodejnu s Vánočním zbožím, vánoční ozdobí umělý vánoční stromečky girlandy.  …

Anonym, 24. 8. 2016, 2936x zobrazení

Vrácení zboží

Dobrý den, máme problém s vrácením zboží. Objednávka byla podána formou emailu a platba byla…

Ján, 6. 6. 2017, 2753x zobrazení

Další otázky, z kategorie IP, duševní vlastnictví, autorské právo

Výroba didaktických pomůcek - jsou předmětem ochrany autorského práva?

Dobrý den, jsem OSVČ a chci vyrábět a prodávat drobný didakticky materiál převážně z papíru (karty,…

Anonym, 4. 9. 2015, 3582x zobrazení

Darování bytu

Dobrý den, babička mi chce darovat byt. Sepsala listinu, v níž popisuje, že jsem jí na koupi bytu…

Anonym, 13. 9. 2016, 4894x zobrazení

Dluh u VZP

Dobrý den, přišel mi dluh od VZP, kde je vyměřen jak dluh, tak penále od roku 2010-2015. Po…

Anonym, 30. 3. 2015, 4998x zobrazení

Maření dohody o vypořádání společného jmění manželů

Dobrý den, jsem bezradná v této záležitosti. Do tří let po rozvodu manželství jsme uzavřeli dohodu…

Anonym, 19. 2. 2015, 4023x zobrazení

Promítání zdarma podle autorského zákona

Dobrý den, ráda bych promítala 1. díl seriálu (má celkem 3 řady po 13 dílech), ideálně v menším…

Michaela, 8. 3. 2017, 2620x zobrazení

Zaplacení školného po vyloučení ze studia

Dobrý den, Obracím se na Vás s problémem, do kterého jsem se dostala. Jedná se o to, že jsem byla…

Anonym, 10. 8. 2016, 3232x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít