Vznik závazku v insolvenci druhého z manželů

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Vznik závazku v insolvenci druhého z manželů

Dobrý den, matka si chce vzít hypotéku na dům ve svém vlastnictví, vzhledem k jejímu věku i když má nadstandardní příjmy požaduje banka spolužadatele. Tím mohu být já, ovšem automaticky se stává spoludlužníkem má žena, jelikož nemáme zúžené SJM . Může manželce vzniknout typ tohoto závazku vzhledem k insolvenčnímu zákonu, porušuje nějaké ustanovení? Závazky zahrnuté v insolvenci vznikly před uzavřením našeho manželství.Insolvence vyhlášena za manželství. Zbývá rok do ukončení. Děkuji

Anonym, 19. 3. 2015, 3142x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Vaše manželka žádné ustanovení insolvenčního zákona neporušuje, jelikož nebude účastníkem žádného závazkového vztahu. Dlužníkem bude pouze Vaše matka a Vy, pokud uvádíte, že budete také smluvní stranou. Vaše manželka se tak automaticky nestává "spoludlužníkem" jak uvádíte. Otázka společného jmění manželů má vliv na případný výkon rozhodnutí (exekuci), pokud by snad došlo k tomu, že závazek nebudete hradit a věc by došla až do této fáze. Poté by zjednodušeně řečeno mohl být postižen majetek patřící do Vašeho společného jmění manželů (viz ust. § 262a zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád).

Další otázky, z kategorie Exekuce, Insolvence

insolvence

Mám splacenou insolvenci. Ins. správce mi nadále zadržuje vzniklý přeplatek a bude mi posílat pouze…

Miroslava, 15. 1. 2019, 1672x zobrazení

insolvence

Dobrý den, od 1/2014 jsme spolu s manželkou v procesu oddlužení, avšak v říjnu 2016 mi manželka…

Aladár, 21. 12. 2016, 2232x zobrazení

Zpětvzetí návrhu oddlužení

Dobrý den, prosím, mám dotaz týkající se poddání návrhu na oddlužení. Nechali jsme si jednou firmou…

Anonym, 20. 11. 2015, 2934x zobrazení

Družstevní byt a insolvence

Dobrý den, přítel zvažuje o insolvenci, jediný majetek, který má je družstevní byt a členský podíl…

Anonym, 18. 8. 2016, 4757x zobrazení

Je možné převedení dluhu na jinou osobu?

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, zda je možné převedení dluhu na jinou osobu? Konkrétně…

Anonym, 18. 2. 2016, 6615x zobrazení

Exekuce za prodané auto

Dobrý den, Vznikla nám situace, před třemi lety 2013 jsme prodali auto, kupujícímu jsme dali plnou…

Magdaléna, 23. 2. 2017, 1896x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít