Určování a popírání otcovství

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Určování a popírání otcovství

Dobrý den,mám dítě,které je počato po rozvodu,jenže do porodu neuběhla lhůta 300 dní,tudíž je v rodném listě dítěte uveden bývalý manžel.S biologickým otcem nejsem a o dítě nemá zájem,ted nás čeká soud o určení otcovství.Má otázka je když se k otcovství dozná biologický otec, jak je to s výživným, musí mi biologický otec zaplatit výživné zpětně od doby narození dítěte? A nebo mi má plattit výživné "otec" který je uveden v rodném listě po dobu než proběhne soud o určení otcovství. A popřípadě papírový otec, může pak žádat po biologickém otci výživné zpět? A co v případě že papírový otec mi nedává alimenty, tak mi výživné bude muset od narození dítěte platit zpětně biologický otec? Děkuji

Anonym, 21. 3. 2015, 2350x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Odpověď na toto najdete v Občanském zákoníku (89/2012 Sb) § 777. Odpovědět není tak nějak jednoduché neboť pokud jste rozvedená a do 300 po rozvodu se narodilo dítě pak je otcem manžel. TZ, je povinnen na základě tohoto platit výživné na dítě včetně nějakých nákladů na výbavu dítěte a to vše na základě rozhodnutí soudu a to vše zpětně ke dni narození dítěte.

Pokud testy otcovství prokáží že je otcem někdo jiný, pak výživné včetně dalších nákladů začne platit biologický otec. Domnělý otec z manželství pak může po skutečném otci žádat náhradu za vynaložené výživné.

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Utratil peníze z prodeje RD který byl v SJM

Dobrý den,prodali jsme RD, který byl ve SJM. Peníze jsem bohužel nechala poslat na manželův osobní…

Jarmila, 13. 11. 2019, 367x zobrazení

Účinná lítost při neplacení výživného

Četl jsem na internetu článek, komentář či výklad „K trestným činům proti rodině a dětem v novém…

Anonym, 15. 9. 2015, 2153x zobrazení

Exekuce po svatbě

Dobrý den, prosila bych Vás o Vaši radu. S přítelem se chci letos vdát, ale obáváme se toho, co…

Anonym, 13. 1. 2015, 3768x zobrazení

Doložení dokladu o ukončení školy | Právní poradna online

Dobrý den, oznámila jsem svému otci, že jsem ukončila VŠ a tudíž nemusí platit dále výživné, otec…

Anonym, 11. 8. 2015, 2190x zobrazení

O co vše mohu zažádat soud ohledně rodinného práva?

Dobrý den, dá se někde prosím dohledat o co vše mohu zažádat soud - ohledně rodinného práva? Jde mi…

Anonym, 16. 8. 2016, 1906x zobrazení

Byt v SJM - převod a vyplacení po rozvodu

Jsme rozvedeni a stále máme byt v SJM. Manžel mě má vyplatit, je o tom i Dohoda o vypořádání SJM,…

Anonym, 22. 1. 2015, 3852x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít