Promlčecí doba v případě pozastaveného řízení

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Promlčecí doba v případě pozastaveného řízení

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když bylo pozastaveno řízení ve věci půjčených peněz a na soudu mi rekli, že je možno podat žalobu ve stejné věci znovu (novou žalobu). Chci se zeptat jak je to s promlčecí dobou. Původní žaloba byla podána ještě před uplynutím promlčecí doby tj.tři roky od půjčky. Avšak od pozastavení již opět nějaká doba uplynula. Bohužel jsem se ze zdravotních důvodů dostala do inv.důchodu tak časové prodlevy byly větší.A ještě bych se ráda zeptala zda ve věci nevrácení půjčených peněz,když to ten dotyčný udělal s jasným úmyslem peníze získat a nevrátit,mohu podat trestní oznámení pro úmyslné klamáni za účelem obohatit se?

Anonym, 30. 3. 2015, 3417x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Ve věci bude rozhodující, co je ve skutečnosti ono Vámi zmiňované "pozastavení řízení". V obecné rovině nelze pro stejnou věc (stejný předmět řízení se stejnými účastníky) zahájit další řízení. V daném případě soud i bez návrhu nové řízení zastaví, jelikož se jedná o tzv. překážku litispendence. Za probíhající řízení se považuje i řízení, které bylo přerušeno. Po dobu, co je vedeno řízení u soudu, promlčecí lhůta neběží. Pokud se domníváte, že došlo k úmyslnému jednání, kdy Váš dlužník již od počátku nechtěl půjčenou částku vrátit zpět, můžete podat trestní oznámení a orgány činné v trestním řízení prověří, zda se nemohl dopustit trestného činu podvodu.

Další otázky, z kategorie Soudy, úřady, řízení

Svědčení u soudu

Dobrý den,Mám otce ve vězení kvůli neplacení alimentů 8.6. 2017 by se měl konat soud a jsem tam…

Tereza, 24. 5. 2017, 3002x zobrazení

Exekuce ?

Dobrý den.Dneska mi zablokovali účet a ze dlužím 27 000.Ja ale o ničem nevím.Prosim poraďte mi…

Lucie, 3. 10. 2019, 1972x zobrazení

Trestní příkaz

Dobrý den, loni v listopadu jsem si objednal na portále Bazoš lego za 1200,-Kč to nebylo doručeno.…

Tomáš, 15. 6. 2015, 3914x zobrazení

Nevyzvednutí soudní obsílky

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat jak je možné postupovat ve věci neplacení výživného ze strany…

Anonym, 25. 1. 2016, 4812x zobrazení

Význam předvolaní

Dobrý den, přišlo mě od soudu že mě předvolavají k řízení výchovného opatření.oduvodnění tam je…

Zlata, 21. 2. 2017, 2857x zobrazení

Datová schránka

Jsem držitelem datové schránky (DS). Potřebuji jednoznačně vědět, zda mají orgány veřejné moci (OVM…

Miroslav, 16. 3. 2017, 3006x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít