Péče o dítě

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Péče o dítě

Dobrý den, známý se oženil se ženou, která byla rozvedená a měla 2 děti. Bohužel zemřela po pěti letech manželství a to velice nečekaně. Zůstal po ní tedy manžel(vdovec), syn 12 let, dcera 8 let. Malou 8 letou dceru si vzal do péče po smrti zpět biologický otec,bez domluvy. Syn 12 letý zůstal zatím bydlet tedy u otčíma se kterým žil i s matkou 5 let. Nyní nastal problém, že kluka chce zpátky do péče biologický otec, ale otčím nemá nic soudně dané, aby kluk u něj zůstaval. Chlapec, ale nechce a odmítá se nastěhovat zpět ke svému bilogickému otci, kde už tedy žije jeho mladší sestra. Má otčím nárok na kluka, když to chce samo dítě, když 5 let žili ve společné domácnosti?

Anonym, 8. 7. 2015, 2883x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dítě nebylo svěřeno otčímovi soudem do péče, a proto nemá žádná práva, která by uplatnil vůči biologickému otci dítěte, který má o dítě zájem a vede řádný život. Můžete se obrátit na OSPOD (orgán sociálně právní ochrany dětí) jestli jim z jejich praxe není známa situace, kdy se v takovéto situaci povedlo dítě svěřit do péče otčíma, ovšem domníváme se, že to není možné.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Prodej nemovitosti s věcným břemenem

Dobrý den vlastním polovinu rodinného domu, který bych chtěla prodat, ale na domě je věcné břemeno.…

Anonym, 29. 1. 2015, 4002x zobrazení

Zaměstnavatel /bývalý partner/ chce ukončit nestandardně pracovní poměr se mnou - na co mám právo?

Dobrý den, pracuji ve firmě svého bývalého přítele. Od zaměstnavatele /bývalého partnera/ jsem…

Anonym, 28. 4. 2015, 2280x zobrazení

Změna školy v době rozvodu - potřebuji souhlas manžela?

Dobrý den, s manželem se rozvádíme a já se potřebuji z finančních důvodů přestěhovat do jiného…

Anonym, 8. 8. 2015, 3023x zobrazení

Od kdy platí vyživovací povinnost na dítě

Dobrý den, jsem s manželkou v rozvodovém řízení dohodou. Máme rozdělený majetek podepsaný u notáře.…

Anonym, 4. 9. 2015, 2567x zobrazení

Chyba zaměstnavatele

Se zam.jsem se dohodla na ukončení PP podle ust. § 49 ZP s tím, že mi bude vyplacena náhrada ve…

Andrea, 8. 3. 2017, 1743x zobrazení

Zubní ošetření v době prac. neschopnosti.

Hezký večer přeji. Mám prosím dotaz. Jsem od 1. listopadu 2017 v prac. neschopnosti a 7. listopadu…

Rostislav, 10. 11. 2017, 1546x zobrazení

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Vyživovací povinnost- kombinovné studium VŠ

Dobrý den, Budu tento rok, po 2 leté pauze od SŠ, nastupovat do 1. ročníku kombinovaného studia na…

René, 20. 9. 2020, 428x zobrazení

Exekuce

Dobrý den.  Řeším takový problém v rodině, nevím jak přesně to vysvětlit aby to bylo…

Anonym, 18. 8. 2016, 1846x zobrazení

Návrh na výkon rozhodnutí

Dobrý den, mám s nesezdaným partnerem stanoven rozsudek o úpravě poměrů k nezl. dětem a stanovené…

Simona, 6. 1. 2021, 438x zobrazení

Lze zvýšit výživné i zpětně za 3 roky?

Dobrý den, lze zvýšit výživné na zletilého i zpětně za 3 roky, když platím pravidelně…

Anonym, 19. 2. 2015, 3423x zobrazení

předmanželská smlouva

Dobrý den, s přítelkyni se chceme brát a poté plánujeme stavbu rodinného domu. Dům bude stát na mém…

Tomáš, 9. 1. 2017, 1928x zobrazení

Rozvod - nabytí právní moci rozsudku

Dobrý den, chci se zeptat, kdy dojde k nabytí právní moci rozsudku, pokud se jedná o nesporný…

Petr, 15. 6. 2017, 5569x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít