Má manžel právo nařídit své bývalé manželce aby si po rozvodu změnila příjmení?

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Má manžel právo nařídit své bývalé manželce aby si po rozvodu změnila příjmení?

Dcera se před dvěma roky rozvedla, má nezletilé děti a na žádost exmanžela bylo rozhodnuto o střídavou péči obou dětí. Bývalý manžel žádá dceru, aby si změnila příjmení, ona ale nechce, on však tvrdí, když tak neučiní, tak jí dá k soudu. Má právo nařídit své bývalé manželce, aby si příjmení změnila?

Anonym, 18. 12. 2014, 3545x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Rozvedený manžel  nemá právo žádat, aby bylo rozvedené manželce uloženo neužívat jeho příjmení, které při sňatku přijali jako společné.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Dotaz k reklamaci

Dobrý den, již jsme byli jednou v kontaktu ohledně stejného problémů. Jednalo se o reklama či…

Anonym, 9. 2. 2015, 2004x zobrazení

Výstavba dotovaného RD na cizím pozemku

Dobrý den, má životní partnerka (nejsme manželé) má zasíťovaný pozemek určený ke stavbě a chceme…

Anonym, 6. 4. 2015, 1892x zobrazení

ZOK § 59 -61 + stanovy - nenaplnění zákona

Jsem členem BD. 25.6.2014 dle právně platných ZOK a NOZ od 1.1.2014 máme nové stanovy . Statutáři…

Anonym, 11. 8. 2015, 1939x zobrazení

Mám být minimálně celý měsíc doma za 60% průměrné mzdy?

Dobrý den, prosím o radu. Můj zaměstnavatel mě nyní nutí pracovat 6 dní v týdnu (po dobu 1 měsíce -…

Anonym, 12. 5. 2016, 2540x zobrazení

Je podání výpovědi textovou zprávou prostřednictvím mobilu ve zkušební době zaměstnancem bráno jako platná výpověď?

Dobrý den, mám dotaz. Je podání výpovědi textovou zprávou prostřednictvím mobilu ve zkušební době…

Anonym, 9. 6. 2016, 2196x zobrazení

Nákup na internetovém obchodě

Objednal jsem si boty v eschopu a zaplatil kartou hned jak požadovali. Peníze se mi strhli z učtu a…

René, 10. 11. 2017, 914x zobrazení

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Jak vyjmout majetek z vlastnictví obou manželů?

Jsme manželé v důchodu,vlastníme mimo drobností byt ve společném vlastnictví,kde bydlíme,další byt…

Anonym, 6. 8. 2015, 1905x zobrazení

snížení alimentů

Dobrý den, bývalý manžel dnes zažádal o snížení alimentů z částky 4000 Kč na 3000 Kč z důvodu…

Šárka, 15. 3. 2017, 2310x zobrazení

Střídavá pěče a úprava alimentů

Dobrý večer, s bývalým přítelem mám už dva roky střídavou péči, ale fungovala asi půl roku od…

Anonym, 7. 1. 2015, 2831x zobrazení

Výživné

Dobrý den,chtěla bych se zeptat když mi bývalý přítel neplatí celé výživné a nevím kde pracuje na…

Iveta, 25. 1. 2018, 834x zobrazení

Výživné na zletilého

Dobrý den,můj manžel má z prvního manželství 21 syna, který má dodělanou základní školu a střední…

Anonym, 19. 2. 2015, 2180x zobrazení

Výživné

Dobrý den, jsem student a otec na mě platí výživné. K závěrečným zkouškám jsem nebyl připuštěn…

Lukáš, 25. 5. 2017, 976x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít