Dědictví

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Dědictví

Dobrý den, žádám Vás o radu v následující situaci. Můj otec před rokem zemřel a měl a stále má dvě sestry. Starší sestra vlastní rodinný dům se zahradou(po rodičích). Je sama a neměla nikdy manžela, ani děti. Mladší sestra bydlí ve městě samostatně. Tedy otcova starší sestra, neboli moje teta je již ve věku, kdy se neobejde bez cizí pomoci a já ji denně pomáhám. Můj dotaz zní... Jak by to bylo s dědictvím?? Její nejbližší žijící rodinný příbuzný je její sestra, se kterou se již leta nevídá. Dědidila by jen ona nebo bych já jako její synovec měl taky na půl dědictví nárok po mém zesnulém otci(jejím bratrovi)?? Teta žádnou sepsanou závěť nemá ani se nechystá. Děkuji za odpověď.

Anonym, 26. 11. 2015, 2907x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Pokud Vaše teta nemá ani děti ani manžela, mohla byste dědit Vy, pokud budete žít s tetou ve společné domácnosti nejméně po dobu jednoho roku před její smrtí a o tuto domácnost budete pečovat. Při splnění této podmínky budete dědit společně s Vaši druhou tetou.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Kolikkrát mi zaměstnavatel může prodloužit smlouvu na dobu určitou?

Dobrý den, můj zaměstnavatel, jedná se o akciovou společnost, se mnou uzavřel pracovní smlouvu na…

Anonym, 1. 2. 2016, 3840x zobrazení

odcizené zboží

Dobrý den, byl jsem vedoucí menší prodejny elektro, hodinky a stříbro. Chtěl jsem odejít a tak se…

Anonym, 2. 7. 2016, 2380x zobrazení

Odstupné

Dobrý den, pracuji ve firmě .... jako řidič, moje pozice se ruší a od řijna to má převzít jiná…

Anonym, 8. 9. 2016, 2432x zobrazení

Nájemní smlouva

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jak napsat do nájemní smlouvy výši nájmu tak, aby s ní šlo hýbat. …

Petra, 13. 12. 2016, 2296x zobrazení

Věcné břemeno

Dobrý den. Koupil jsem pozemek, na kterém je věcné břemeno kojál - vysílač českých radiokomunikací…

Jaromír, 14. 2. 2017, 2303x zobrazení

dědictví

Dobrý večer, potřebuji radu, kam se obrátit ohledně dědictví. Jedná se mi o to, že známá je v…

Jana, 1. 3. 2017, 2726x zobrazení

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Mám po rozvodu nárok na penzijní pojištění které mi platil manžel?

Dobry den, chtěla bych se prosím zeptat na jednu věc, odešla jsem od manžela, budeme se i snad…

Anonym, 7. 4. 2015, 4812x zobrazení

Podlaha sousedů

Dobrý den, bydlím v obecním bytě, 70% bytů z baráku SVJ ,my v nájmu obce sml. doba neurčitá.…

Anonym, 26. 3. 2015, 3123x zobrazení

Dědictví po otci

Dobrý den,mám dotaz jak se bude postupovat v tomto případě - můj otec zdědil po babičce (jeho matce…

Anonym, 3. 7. 2015, 3500x zobrazení

Dědictví - lze se finančně vypořádat už za života rodičů?

Dobrý den, obracím se na vás s dotazem, zda existuje nějaký způsob, jak dle zákona vyřešit…

Anonym, 4. 9. 2015, 3573x zobrazení

Prodej ojetého automobilu autobazarem soukromé osobě za cenu bez DPH ve zvláštním režimu dle §90 zákona o DPH 235/2004

Dobrý den, v AUTO Esa jsem koupil 31.7.2015 auto Hyundai Tucson. Bohužel jsem si nevšiml, že auto…

Anonym, 15. 8. 2015, 3491x zobrazení

Jak napsat žádost o soudní vystěhování

Dobrý den, matka -majitelka domu neschopna o sobě rozhodovat, já -dcera od dubna 2020 opatrovník,…

Lenka, 21. 11. 2020, 2151x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít