Zatajené a dodatečné dědictví

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Zatajené a dodatečné dědictví

Dobrý den, před 20lety umřel manželův dědeček, po kterém zůstala jen manželka (druhá) a vnuci (synové a první žena zemřeli). Do dědictví, které prováděla notářka se nedal celý majetek, některé pozemky a stavby tam nedala(nevíme proč ) měla všechny podklady o kterých jsme věděli. Po 20letech nám přišlo znovu od soudu dědictví ve kterém je zbytek pozemků a staveb. Nyní si máme zajistit ocenění nemovitostí ke dni úmrtí zůstavitele nevíme jestli to není chyba notářky, která to dělala před 20lety.A víme,že před 20lety se zatajili a ztratily vkladní knížky s více jak 750 000 Kčs.Dá se s tím ještě něco udělat a nebo už je vše promlčeno?

Anonym, 29. 5. 2015, 5708x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Podle mého názoru promlčení o majetku zemřelého by se jednat němělo, neboť jak píšete snažili jste se nemovitosti a další iplatnit v době dědického řízení. Pokud se ozvala notářka, pak jistě je třeba provést ocenění a to buď znalcem a nebo odhadem osobním pokud k tomu notářka přistoupí. Jedná se o dodatečné projednání dědictví a měl by o tom vědět místně příslušný soud, který by měl sdělit proč dědictví otevřel.

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Podílové spoluvlastnictí

Dobrý den, vlastím podíl 1/3 rodinného domu a zbylé 2/3 vlastní mí rodiče jako společné jmění…

Anonym, 14. 5. 2015, 3133x zobrazení

Dobrý den, nedávno jsem si objednala dovolenou u jedné známé cestovní agentury.

Neměla zájem o vyřízení víz a cestovního poj.Na moji objednávku reagoval tel.zaměstnanec agentury.…

Anonym, 14. 5. 2015, 3011x zobrazení

Důchod po zemřelém

Dobrý den.Prosím o radu. Tchán zemřel xx. prosince 2014 a jeho důchod ve výši xx.000,-kč byl i po…

Anonym, 12. 4. 2015, 5225x zobrazení

Recenze na špatné jednání firmy

Zajímá mě zda se nedopustím protiprávního jednání, pokud svou špatnou zkušenost s velkou firmou…

Kamil, 28. 4. 2019, 2237x zobrazení

Pronájem bytu - vstup pronajímatele do bytu se třetí osobou

Dobrý den, mám v pronájmu byt v rodinném domě, a tento dům chce pronajímatel po skončení nájemní…

Anonym, 15. 11. 2015, 3493x zobrazení

Muže mě kdokoli odhlásit z trvalého pobytu

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Může mi partner zrušit trvalý pobyt aniž bych o tom věděla, nebo…

Anonym, 19. 5. 2015, 6531x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít