Žaloba na sourozence

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Žaloba na sourozence

Dobrý den, matka darovala bratrovi dům (xx), měla věcné břemeno. V roce xxx ho zrušila, jelikož ji bratr řekl, že si chtějí koupit nové auto a že aby dostali půjčku, nesmí být u baráku věcné břemeno. Na domě, jehož majitelem jsou bratr s ženou je v katastru napsán úvěr xxx Kč. Dům prodali. Nyní se řeší poslední záležitosti. Matka tedy bude bezdomovec a bratr, který se jí dušoval, že tak to nikdy nebude a slíbil, že se o matku postará dělá jako že nic. Prosím o radu, jak postupovat? Je nějaká možnost? 

Anonym, 4. 3. 2015, 1852x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

K položené otázce je mnoho neznámých. První jaké bylo původní věcné břemeno a jak bylo toto věcné břemeno zrušeno. To že na domu je úvěr i když je zapsán v katastru nemovitostí je při prodeji věc vedlejší neboť onen úvěr by měl mít projednán s poskytující bankou, která úvěr buď dostane zaplacen od Vašeho bratra a nebo je převeden jako plomba na nového majitele.

 

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Rozvod vypořádání SJM

Manžel od 4/2016 s námi nežije ve spol.dom. (já +děti 12,15), výživné na děti neplatí i když čerpá…

Anonym, 22. 6. 2016, 2027x zobrazení

Střídavá péče a odpady

Dobrý den chtěl jsem se zeptat , zda u střídavé péče jsou oba rodiče se povinně stejně podílet na…

Anonym, 14. 5. 2015, 1932x zobrazení

Svěření dětí do péče otci a povinnost najít matce náhradní ubytování

Dobrý den, předem děkuji za odpověď. Partneři x let mají děti x a x let, žijí v společné domácnosti…

Anonym, 9. 2. 2015, 2415x zobrazení

Řízení o nárocích neprovdané matky dítěte

Dobrý den, ráda bych se zeptala, je-li součástí řízení o nárocích neprovdané matky dle ust. § 920…

Anonym, 25. 6. 2015, 1877x zobrazení

Doložení příjmů - úprava styku a výživné

Dobrý den, s bývalým manželem řešíme úpravu styku a výživné před soudem. Od soudu mi došlo…

Anonym, 31. 8. 2015, 1642x zobrazení

Dítě do péče v zahraničí

Dobrý den rozvedla jsem se v roce 2009, obě společně děti mi byli svěřeny do péče. Před dvěmi lety…

Anonym, 21. 1. 2016, 1543x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít