Střídavá péče

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Střídavá péče

Dobrý den, mám dotaz ohledně toho že jsem se s bývalým přítelem dohodla na střídavé péči, zatím mám syna v péči já, samozřejmě, soudně. Syn navštevuje 3 ročník školy v mém bydlišti. Dohodli jsme se že nastoupí na souběžné vzdělávání s ředitelkou a teď mi řekla, že jí Krajský úřad poslal e-mail že pokud nebylo soudem vydáno písemné rozhodnutí o střídavé péči, nemůže se souběžně vzdelávat na dvou školách. Chtěla jsem se zeptat, jak to tedy je? Může dítě navštěvovat dvě základní školy bez rozhodnutí soudu o střídavé péči?

Anonym, 22. 2. 2015, 2753x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

Mgr. Radek Hanák, Praha

Podmínkou proto, aby dítě mohlo střídavě navštěvovat dvě základní školy je rozhodnutí soudu, kterým je dítě svěřeno do střídavé péče obou rodičů. Pokud dojde mezi rodiči dítěte k dohodě, musí takovouto dohodu soud také schválit. Bez soudního rozhodnutí tedy není možné, aby dítě navštěvovalo střídavě dvě různé základní školy.
 

Další otázky, na které advokát odpověděl

Pochybení soudu - jak se bránit proti rozhodnutí o náhradě soudních a advokátnich výloh?

Soud pravomocně rozhodl o náhradě soudních a advokátních výloh oprávněného, aniž povinnému (synovi…

Anonym, 29. 1. 2015, 2497x zobrazení

Noční směny na čerpací stanici

Manželka pracuje na čerpací stanici, kde pravidelně má 12 hodinové směny (denní i noční). Konkrétní…

Anonym, 16. 4. 2015, 2364x zobrazení

Poděkování panu Mgr. Hanákovi za odpověď

Dobrý den pane Mgr. Hanáku. Moc Vám děkuji za odpověď pro babičku. Ještě Vás poprosím o radu.…

Anonym, 11. 1. 2016, 1930x zobrazení

Nevyplacené mzdy po dobu 4 měsíců

Dobrý den, prosím o radu ve věci nevyplacení mzdy zaměstnavatelem. Můj partner pracoval u…

Anonym, 10. 6. 2016, 1754x zobrazení

Chyba zaměstnavatele

Se zam.jsem se dohodla na ukončení PP podle ust. § 49 ZP s tím, že mi bude vyplacena náhrada ve…

Andrea, 8. 3. 2017, 1327x zobrazení

Vraceni preplatku exekuce

Dobrý den prosím o radu měla jsem exekuci je zaplacena a přišlo mi vyrozumění ze je vše vyrovnane a…

Věra, 11. 9. 2017, 1507x zobrazení

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Otcovstvi

Dobry den, v prosinci 2016 jsem se rozvedla,v lednu 2017 se narodil syn,ktery je meho noveho…

Pavla, 21. 6. 2017, 1281x zobrazení

Vystěhování

Dobrý den, nejsem vdaná a s bývalým přítelem žiji ve společné domácnosti 16 let. Dům ve kterém…

Anonym, 31. 8. 2015, 2328x zobrazení

Vyvázání z hypotéky

Dobrý den. Po rozvodu skoro 2 roky. Jaké mám možnosti na vyvázání z hypotéky, když bývalý manžel…

Martina, 28. 4. 2019, 942x zobrazení

Navýšení výživného | Právníservis24.cz

Dobrý den, mám z bývalého manželství dceru 15 let, již déle jak 3 roky se mnou nekomunikuje ani mne…

Anonym, 27. 8. 2015, 2189x zobrazení

Výživné na plnoleté dítě - má vliv trvalý pobyt?

Dobrý den, měla bych otázku ohledně výživného na mou již plnoletou sestru. Již 2. rok se dobrovolně…

Blanka, 30. 12. 2016, 2820x zobrazení

Společný majetek manželů

Dobrý den, žijeme s manželem v neshodě, pravděpodobně dojde k rozvodu. Mám obavu, aby společné…

Eva, 9. 1. 2017, 1887x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít