Placení exekuce do výše majetku

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Placení exekuce do výše majetku

Ráda bych se zeptala zda je možné splácet exekuci pouze do výše vlastního majetku? Jedná se o mou babičku která po nevlastním dědovi v 69 letech zdědila 1,8 milionu kč dluhu. O dluzích nevěděla měli pouze společný úvěr na rekonstrukci domu a ten děda také přestal platit ,a napůjčoval si všude okolo.Po zjištění exekuce od dědy odešla. Děda před měsícem zemřel. Od notáře se nyní dozvěděla že dluh dělá 1,8 milionu. Bylo ji řečeno že zřeknout dědictví se nedá a že ona a syn to budou muset platit. Syn 1/4 dluhu a ona 3/4 dluhu. Na internetu jsem se dočetla že je možné splatit dluhy nepřekračující hodnotu majetku který vlastní. Znalecký posedek na dům dělá 700tis kč.Je možné se zbylého dluhu zř..

Anonym, 6. 5. 2015, 2201x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Nezdá se mi že odpověď notáře je správná dle právních předpisů, neboť každý má právo na zřeknutí se dědictví nebo odmítnutí dědictví s následkem že nic nedědí a to ani dluhy ani aktiva. Dle mě pokud nechcete přijít o nemovitost pro babičku pak jste povinna uhradit tu výši dluhu, která Vám připadá a to do celé výše pasiva které po zemřelém zůstaly. Pokud je Vás víc pak v podílech které podle zákona pokud není závěť připadají. Ale pokud odmítnete dědictví na což je nárok ze zákona. Myslím, že se na Vás vztahuje toto ustanovení Občanského zákoníku : § 1487

(1) Odmítnutí dědictví vyžaduje výslovné prohlášení vůči soudu. Dědictví lze odmítnout do jednoho měsíce ode dne, kdy soud dědice vyrozuměl o jeho právu odmítnout dědictví a o následcích odmítnutí; má-li dědic jediné bydliště v zahraničí, činí lhůta k odmítnutí dědictví tři měsíce. Jsou-li pro to důležité důvody, soud dědici lhůtu k odmítnutí dědictví přiměřeně prodlouží.

Další otázky, z kategorie Jiné

Dotaz na exekuce

Dobrý den mám dotaz - bydlíme s manželkou v rodiném domě u známých, kde máme i trvalé bydliště. Dům…

Anonym, 24. 8. 2015, 2446x zobrazení

zpětné výživné

dobrý den chci se zeptat zda je možné udat vlastní matku za to že na mě neplatila alimenty je mi 25…

Barbora, 26. 10. 2018, 1020x zobrazení

Svedení vody na náš pozemek

Dobrý den, soused na své zahradě na hranici našeho pozemku vyskládal kamennou zeď a vytvořil koryto…

Markéta, 25. 7. 2019, 438x zobrazení

zrušení pracovní smlouvy

Dobrý den, mám pracovni smlouvu do 31.8.., v červnu jsem podepsala novou smlouvu s nástupem od 1.9.…

Iveta, 30. 7. 2019, 576x zobrazení

Úmrtí maminky při porodu

Dobrý den,chtěla bych radu, co udělat, jak postupovat.Moje maminka zemřela 25.6.2008 v nemocnici…

Anonym, 10. 6. 2016, 2238x zobrazení

Jak postupovat když nám dělají sousedé nad námi nepřiměřený hluk.

Oni se tam nastěhovali zhruba loni v únoru 2015 do podnájmu ale nevím jistě protože jsem slyšel že…

Anonym, 3. 3. 2016, 1997x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít