Exekuce - zabavení věcí za součinnosti policie

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Exekuce - zabavení věcí za součinnosti policie

Dobrý den, mám dotaz. Dnes mi volal exekutor, s tím že dojde k zabavení movitých věcí, ale tím že jsem prý špatně dohledatelný člověk, požádá o součinnost policii. Na adrese trv. bydliště se nezdržuji což je pravda, přestěhovala jsem se kvůli práci do jiného města a zde trvalé bydliště zatím nemám. Je to možné aby mě hledala policie, kvůli zabavení movitých věcí?

Anonym, 9. 2. 2016, 3051x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Soudní exekutor má možnost požádat obecní policii o součinnost, tedy o informace o Vaší totožnosti, pobytu a majetkových poměrech. U majektových poměrů lze sdělit, že se jedná pouze o ty informace, které již obecní policie vede v určitých evidencích nebo jsou jí přímo známy z její dosavadní činnosti. 

Policie ČR oproti obecní policii má navíc  ze zákona povinnost poskytnou soudnímu exekutorovi součinnost podle zákona o Policii České repubilky. Zde se má na mysli § 21 tohoto zákona, který hovoří o ochraně osoby provádějící výkon rozhodnutí a o součinnost při provádění samotného výkonu exekuce. 

Tedy to, že by po Vás policie pátrala a aktivně Vás hledala pouze na základě žádosti exekutora o součinnost, se stát nemůže. 

 

 
 

 

Další otázky, z kategorie Jiné

Osobní ohodnocení

Zdravím zaměstnavatel chce celé firmě snížit platy na osobním ohodnocením na základě finanční krize…

David, 18. 4. 2020, 423x zobrazení

Ušlý zisk z důvodu karantény

Dobrý den, mám dotaz ohledně ušlého zisku. Jsem OSVČ a nemám státem nařízenou karanténu, ale firma…

Tomáš, 20. 3. 2020, 464x zobrazení

Navýšení úroku na úvěru

Když končila tříletá fixace, tak jsem obdržel dopis s dalším navýšením úroků o více jak 100% na 28%…

Marek, 10. 11. 2016, 1801x zobrazení

Prodej nemovitosti - mohu být donucen k prodeji své poloviny nemovitosti?

S bratrem vlastníme nemovitost každý 50%, bratr to chce prodat protože bydlí jinde, já nemám…

Anonym, 9. 6. 2015, 2974x zobrazení

Trvalé bydliště

Dobrý den, prodáváme byt, za 2 měsíce se budeme stěhovat do nového, tyto 2 měsíce budeme bydlet u…

Pavlína, 20. 5. 2019, 734x zobrazení

Škoda na rodinném domku sesunutím skal

Dobrý den.Mám na vás dotaz.V únoru 2015 nam na rodinný dům spadla skála ,kterou máme těsně za domem…

Anonym, 7. 4. 2015, 2038x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít