Dědictví SJM

Právní poradna online
Právní poradnaonline
Poptávka právní
právní služby
Telefonická právní poradna
Dědictví SJM

Dobrý den, můj nevlastní otec si vzal mojí matku, z předchozího manželství má otec již 2 dospělé děti, matka má jen mě, než si vzal mojí matku měl ve svém výlučném vlastnictví náš rodinný dům. Dům po svatbě nechali rozšířit do společného jmění manželů (sjm), v případe smrti jak mého nevlastního otce tak mé matky připadne půl domu mě a druhá půlka dětem nevlastního otce? Nebo oni mají nárok na vetší podíl, když dříve byl dům jenom nevlastního otce? Děkuji za odpověď

Anonym, 14. 5. 2015, 2882x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Sice nechápu některé věci, ale chápat je nemusím. Jde o to že Váš nevlastní otec měl Váš barák ve svém plném vlastnictví, ale tohle řešit nebudu.

Pokud je nemovitost v SJM pak i tak Vás nepotěším, neboť může být vyhotovena závěť oběma rodiči, kdy bude úprava, která může vše změnit a podle současného práva Vám zbude max. 10% majetku. V případě, dědění, vždy 1/2 dědí druhý z manželů a pak všivhni ostatní tu zbylou polovinu majetku.

Další otázky, z kategorie Občanské právo

Skrytá závada při koupi automobilu od fyzické osoby

Dobrý den, dneškem nám končí půlroční reklamační lhůta na ojetý automobil koupený od fyzické osoby.…

Anonym, 30. 12. 2015, 2032x zobrazení

Výpověď z nájmu

Dobrý den,pronajímám byt-v mém os.vlastnictví.Byt bych potřebovala uvolnit pro svého partnera/otce…

Anonym, 30. 10. 2018, 506x zobrazení

Ukončení nájmu na dobu určitou

Dobrý den, v nájemní smlouvě na dobu určitou máme uvedeno že nájem lze ukončit uplynutím doby nebo…

Anonym, 10. 6. 2016, 2247x zobrazení

Je odnětí živnostenského listu protiprávní?

Dobrý den, chci se zeptat, když jsem nebyl trestán, pouze krivě obviněn, je možné odejmuti živnosti…

Anonym, 29. 3. 2015, 1629x zobrazení

Jako nájemník mám právo od města odkoupit byt. Ve smlouvě bude § 2135 zákona č.89/2012sb.

Výhrada zpětné koupě bude určena na 5 let. Chápu správně tento §, že v této lhůtě po mně bude moci…

Jitka, 16. 2. 2017, 1042x zobrazení

Vypovězení smlouvy

Dobrý den, cca před měsícem jsem měla telefonát ohledně vitamínů. Jako odměnu za zodpovězení…

Anonym, 14. 5. 2015, 2413x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít