Anonymní dopis - fotky "inflagranti" jako důkaz u soudu?

Právní poradna online

Poptejte přímo služby u advokáta/advokátky Mgr. Radek Hanák

Online konzultace s advokátem
Telefonická konzultace
Právní zastoupení
Anonymní dopis - fotky "inflagranti" jako důkaz u soudu?

Dobrý den, dostala jsem "anonymní dopis" s intimními fotkami dokazujícími nevěru mého partnera. Vím, že to není podvrh. Jak mohu s fotkami nakládat? Jde mi o to, že partner mi vyhrožuje, že pokud ho opustím bude požadovat naše dítě min. do střídavé péče (nikdy se o něj nijak zvlášť nezajímal). Mohou být předloženy soudu? Děkuji.

Anonym, 24. 2. 2015, 2464x zobrazení
Advokáti, kteří odpověděli na tuto otázku:

advokát

Dobrý den, podle ust. § 120 občanského soudního řádu jsou účastníci povinni označit důkazy k prokázání svých tvrzení, kdy soud rozhoduje, které z navrhovaných důkazů provede. Nový občanský zákoník (obdobně též dříve účinný občanský zákoník) v ust. § 84 konstatuje, že zachytit jakýmkoli způsobem podobu člověka tak, aby podle zobrazení bylo možné určit jeho totožnost, je možné jen s jeho svolením. V občanskosoudním řízení tak soud s největší pravděpodobností takový důkaz nepřipustí a neměl by mít vliv na případné rozhodnutí. Judikatura v tomto směru se ovšem stále vyvíjí a pokud takové fotky předložíte, nebude Vám to k tíži.

Mgr. Radek Hanák, Praha

Dle znění Vašeho dotazu se domníváme, že s partnerem nejste manželé a soud by rozhodoval pouze o svěření dítěte do péče. Zmíněné fotografie můžete uvést u soudu jako důkaz, avšak pokud otec dítěte projeví o dítě zájem a je schopen se o dítě starat lze očekávat, že soud rozhodne o svěření dítěte do střídavé péče rodičů, neboť jedním ze základních práv dítěte je právo na oba rodiče.

Další otázky, na které advokát odpověděl

Vyškrknutí ze soupisu

Dobrý den, zajímá mě zákonná doba 30 dnů na možnost vyškrknutí věcí ze soupisu. Jestli jsem tuto…

Anonym, 3. 6. 2015, 1877x zobrazení

Žaloba na stát | Právníservis24.cz

Dobrý den. Měl bych jednu všeobecnou otázku. Chtěl bych se zeptat, jestli mohu jako občan bez…

Anonym, 27. 8. 2015, 2773x zobrazení

Odpor - co dál?

Dobrý den, dostal jsem trestní příkaz a podal odpor. Poté mi přišlo, že trestní příkaz nabyl…

Anonym, 18. 2. 2016, 1436x zobrazení

Vedení a.s. - může akciovou společnost vést fyzická osoba na ŽL?

Dobrý den, chci se zeptat: může akciovou společnost vést fyzická osoba - ředitel, který pracuje na…

Anonym, 16. 2. 2016, 1448x zobrazení

Převod nebo darování mezi manželi, tak aby na RD neměla nárok dcera z prvního manželství

Rádi bychom se poradili, jak převést 1/2 RD, na který má manžel nárok (SJM) na mě, jako na manželku…

Anonym, 18. 4. 2016, 2603x zobrazení

dědictví po otci

Dobrý den, chtěla bych se optat, zda mám nárok na část dědictví po svém biologickém otci v případě,…

Eva, 21. 11. 2016, 2393x zobrazení

Další otázky, z kategorie Rodinné právo, SJM, děti, rozvod

Alimenty

Dobry den,manzel plati na dceru-19 let alimenty, ted v kvetnu neudelala maturitu,v zari dela…

Michaela, 16. 5. 2017, 1044x zobrazení

Právo na děti

Dobrý den, jmenuji se ....... mám dvě děti. Dceru 14 a syna 6 let. S manželem jsem se rozvedla před…

Anonym, 6. 4. 2015, 2031x zobrazení

soudní vystěhování

Dobrý den- kdo může zrušit soudní vystěhování z bytu. Jak zrušit soudní vystěhování? Děkuji

Michal, 30. 12. 2016, 2416x zobrazení

Má moje matka nárok vídat vnuky?

Již 3 roky se nestýkám kvůli špatné situaci v rodině se svou matkou. Během této doby jsem se…

Lukáš, 16. 5. 2017, 1303x zobrazení

Byt v SJM - převod a vyplacení po rozvodu

Jsme rozvedeni a stále máme byt v SJM. Manžel mě má vyplatit, je o tom i Dohoda o vypořádání SJM,…

Anonym, 22. 1. 2015, 3357x zobrazení

Zda jsem v právu

Dobrý den,v roce  xxx mi manžel převedl peníze na jeho účet, na kterém jsem měla asi x let…

Anonym, 22. 12. 2014, 2545x zobrazení

Vyhledejte další dotazy z právní poradny

PREZENTACE ADVOKÁTNÍCH KANCELÁŘÍ
Právní konzultace
Telefonická konzultace
Poptávka právní služby
...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
zavřít