prepis bytu

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
prepis bytu

Dobrý deň Chcem prepísať byt na seba ,zatiaľ ho mám s priateľkou.Priateľka s tým súhlasí. Čo obnáša tento prepis(nejaké položky konkrétne)?Stačí ísť iba do banky? Ďakujem pekne za skorú odpoveď s pozdravom M.Remenec

Miroslav, 19. 4. 2017, 2488x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Pokiaľ ste podieloví spoluvlastníci nehnuteľnosti a Vaša priateľka má záujem jej podiel Vám predať alebo darovať je potrebné vyhotoviť kúpnu alebo darovaciu zmluvu. Kúpna zmluva je odplatná je potrebné preto stanoviť kúpnu cenu za podiel. Darovacia zmluva je bezodplatná. Oba úkony musia byť písomné a musia obsahovať zákonné náležitosti. Zmluva sa následne po podpise podáva s návrhom na vklad do katastra, ktorý rozhoduje o povolení vlastníckeho práva. Správny poplatok je 66 EUR. Okrem tejto zmluvy je možní spraviť aj dohodu o vyporiadaní podielového spoluvlastníctva. O vyhotovení listín sa poradte s advokátom, pričom advokáti často disponujú aj elektronickým podpisom a vedia Vám správny poplatok aj znížiť. Pokiaľ je byt zaťažený úverom musíte ísť samozrejme aj do banky. ktorá musí s prevodom súhlasiť.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Zrušenie vyživovacej povinnosti

Dobrý deň, chcela by som odpoveď na pár otázok týkajúcich sa platenia výživného. Mladší syn v júni…

Predaj zdedeného bytu

Dobrý deň, mám otázku týkajucu sa predaja bytu. S bratom sme zdedili byt a chceme ho predať,…

V prípade rozvodu má aké majetkové právo na majetkok manželka?

Pred svadbou mi darovali rodičia dom, a po svadbe ďalší dom. V liste vlastníctva som výlučným…

Kedy a ako môžem požiadať o zákaz priblíženia

Na súkromnom pozemku v osobnom vlastníctve som bol fyzicky napadnutý susedom. Výsledkom boli…

Jozef, 16. 5. 2017, 9994x zobrazenie

závet

Dobrý deň, prosim vás prečo pri závete písaným notárom netreba overovať podpisy? ďakujem za odpoveď

Natália, 24. 5. 2017, 2344x zobrazenie

Pozemok

Boli sme traja spoluvlastníci pozemku, 1/4,1/4 a 1/2. Najvačší spoluvlastník predal svoju časť…

Ida, 20. 7. 2017, 2409x zobrazenie

Prevod vlastníckeho práva

Dobrý deň, s rodičmi sme dohodnutí, že byt, ktorí vlastnia, prepíšu na mňa. Ak by sme byt chceli…

vydedenie deti

som tazko chory a moje deti sa o mna nezaujimaju uz 20 rokov ani teraz v tazkej chorobe ako ich…

Vladmir, 19. 5. 2017, 2591x zobrazenie

Trakanska17\14

Dobry deň Pracovala som v roku 2007-2009 v spolcnosti C &K Group - finacna spolocnost kde sme…

Silvia, 7. 3. 2017, 2420x zobrazenie

Možnosti vymáhania odškodného

Dobrý deň, bol som napadnutý druhou osobou súd mi uznal odškodné za ublíženie na zdraví vo výške…

Zastupovanie maloletého, ktorý spáchal prečin ublíženia na zdraví

Dobrý deň. Prosím o vysvetlenie. Môj syn bol odsúdený za prečin ublíženia na zdraví. Dnes dostal…

Vymáhanie dlhu 5 rokov po smrti poručiteľa

Po smrti poručiteľa bola nehnuteľnosť prepísaná na 3 dedičov. Jeden z dedičov dom užíva, no zmluvu…