prepis bytu

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
prepis bytu

Dobrý deň Chcem prepísať byt na seba ,zatiaľ ho mám s priateľkou.Priateľka s tým súhlasí. Čo obnáša tento prepis(nejaké položky konkrétne)?Stačí ísť iba do banky? Ďakujem pekne za skorú odpoveď s pozdravom M.Remenec

Miroslav, 19. 4. 2017, 2365x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Pokiaľ ste podieloví spoluvlastníci nehnuteľnosti a Vaša priateľka má záujem jej podiel Vám predať alebo darovať je potrebné vyhotoviť kúpnu alebo darovaciu zmluvu. Kúpna zmluva je odplatná je potrebné preto stanoviť kúpnu cenu za podiel. Darovacia zmluva je bezodplatná. Oba úkony musia byť písomné a musia obsahovať zákonné náležitosti. Zmluva sa následne po podpise podáva s návrhom na vklad do katastra, ktorý rozhoduje o povolení vlastníckeho práva. Správny poplatok je 66 EUR. Okrem tejto zmluvy je možní spraviť aj dohodu o vyporiadaní podielového spoluvlastníctva. O vyhotovení listín sa poradte s advokátom, pričom advokáti často disponujú aj elektronickým podpisom a vedia Vám správny poplatok aj znížiť. Pokiaľ je byt zaťažený úverom musíte ísť samozrejme aj do banky. ktorá musí s prevodom súhlasiť.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Kamerovanie bez povolenia - nadriadený ma požiadal o natáčnie osoby bez jej súhlasu - možem?

Dobrý deň, chcel by som sa informovať aké má, alebo nemá právo môj nadriadený žiadať odomňa…

Vymáhanie pohľadávky

Dobrý deň, Spoločnosť Intrum Justitia Slovakia s. r. o. vymáha o odo mňa sumu 77,56 € ale suma už…

uver neplatenie exekutor

Dobrý den . mám nepodareného brata ktorý zobral úver 12 000 od banky, platil chviľu a prestal, 3…

Zneužitie zákazníka

Dobrý deň. Starý otec chodieva do krčmy požívať alkohol a keď je opitý, ludia ho zneužívajú aby za…

Ivan, 23. 5. 2017, 1894x zobrazenie

Hypoteka

DObry vecer, Beriem na seba hypoteku a budem jediny vlastnik nehnutelnosti. Je mozne po urcitom…

Lenka, 26. 5. 2017, 2197x zobrazenie

predvolanie

Predvolanie ako 2 stranu na vysluch mam ist na sud neni tu uvedene kvoli comu ani ohladom coho sa…

Andrej, 8. 6. 2017, 2296x zobrazenie

Bojim sa ist pozrem maminku,ale chcem ju vidiet,čo mam robit.

Dobry den,mam problem so švagrom byva s mojou maminkou,ked ju pridem pozret tak ma uraža,dava mi…

Iveta, 17. 7. 2017, 2202x zobrazenie

Može byť byt ktorý je v OV a je na ňom hypo daný do dražby koli dlhu byt. družstvu?

Dobrý deň. Mám byt v osobnom vlastníctve. Na bytovom družstve mi ale vznikol dlh čiastočne mojou…

udelenie doživotného prava na bývanie

žijem s partnerom už 8 rokov, neni sme zobratí, bývame v našom dome, kde som majitelkou polovice…

Viera, 23. 10. 2017, 2819x zobrazenie

Dostala som okamžitú výpoveď bez predchádzajúceho varovania, je taká výpoveď platná?

Dobrý deň, chcem sa spýtať, na živnost som vykonávala opatrovateľské služby pre denné centrum. V…

Spor o nehnuteľnosť

Dobrý deň, chcem sa informovať, ako vyriešiť situáciu, keď nehnuteľnosť vlastnia 2 blizke osoby a…

Prieťahy v konaní a podnet na prešetrenie veci

Dobrý deň, spis ohľadom trestného konania mal byť zaslaný psychiatrovi na posúdenie...spis sa,…