Predaj zdedeného bytu

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Predaj zdedeného bytu

Dobrý deň, mám otázku týkajucu sa predaja bytu. S bratom sme zdedili byt a chceme ho predať, brat žije v zahraničí, od dedičskeho konania ubehli 3 mesiace a na katastre niesme zapísaní ako vlastnici. Môzme byt predať len s rozhodnutim od notára a prepis spraviť rovno na noveho majitela?

Anonym, 13. 9. 2016, 3107x zobrazenie
Advokáti, ktorí odpovedali na túto otázku:

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň, V prípade ak ste v dedičskom konaní zdedili byt len Vy dvaja s bratom stali ste sa obaja podieloví spoluvlastníci nehnuteľnosti. Osvedčenie o dedičstve kataster zapisuje záznamom po jeho právoplatnosti na základe žiadosti notára. Ak nie je iná skutočnosť môžete podpísať kúpnu zmluvu s treťou osobou, Váš podpis ako aj podpis Vášho brata musí byť overený ale návrh na vklad možno podať až potom, keď bude osvedčenie o dedičstve podané na zápis na kataster. Skôr by došlo k zamietnutiu návrhu na vklad kúpnej zmluvy. Tretia osoba (ktorej máte záujem byt predať) sa stane vlastníkom bytu až po zápise osvedčenia o dedičstve a následne po rozhodnutí katastra o vklade vlasníckeho práva na základe kúpnej zmluvy.

 

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Vymáhanie pohľadávky bez písomnéj zmluvy?

Ako mám postupovať pri vymáhaní peňazí od známej osoby,keď na to nemám písomnú potvrdenie.Dlžiteľ…

Anonym, 18. 7. 2016, 3088x zobrazenie

Vymáhanie škody po polroku, dohoda o uznaní dlhu

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať či môže bývalý zamestnávateľ odo mňa požadovať podpísať dohodu o…

Anonym, 26. 9. 2016, 2694x zobrazenie

Upovedomenie o podani obžaloby

Dobrý deň.Dňa 19.1.2017 bola na mňa podaná obžaloba podľa § 234 ods 1 Trestného poriadku za prečin…

Oto, 30. 1. 2017, 2716x zobrazenie

Ako postupovať pri vymáhaní pohľadávky?

Prosím o radu.V roku 2014 som bývalému priateľovi požičala postupne 200€. O všetkom mám…

Lucia, 28. 4. 2017, 2441x zobrazenie

Kúpa domu z HU

Dobrý deň. Kupujeme dom. V deň podpisu kúpnej zmluvy sme zaplatili časť kúpnej ceny, podali návrh…

Katarina, 9. 5. 2017, 2525x zobrazenie

Vazba odsúdeného

Može byť trestne stíhaný a odsúdený nepodmienečne za krádež v hodnote 2€ na 6mesiacov? Kedy má…

Jana, 1. 2. 2018, 2317x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Jiné

Zákaz priblíženia

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, od malička mám problémy s otcom. Je v tom aj alkohol, aj…

Anonym, 22. 11. 2016, 3377x zobrazenie

Predaj bytu ktorý je na hypotekárny úver

Dobrý deň. Predávam byt na ktorý je hypotekarny úver. Kupujúci ho kupuje za hotovosť, z vlastných…

Anonym, 12. 8. 2016, 2556x zobrazenie

Sexuálne obťažovanie online?

Porušuje FO zákon, ak vypisuje nevyžiadané online správy, či emaily sexuálneho podtónu (rozličné…

Známa, 16. 5. 2017, 2396x zobrazenie

Vymáhanie dohody

Uzavrel som s vlastným bratom Dohodu o odstúpení 5 novinových stánkov za mesačnú odplatu 660€…

Anonym, 9. 11. 2016, 2580x zobrazenie

Nesplácal som požičku od Excredit, teraz chcú 7000eur, ako sa mám brániť?

Dobrý deň, pred 9 rokmi som zobral požičku 30 000sk /1000 e/ od Ex credit , medzi tým som niečo…

Anonym, 30. 10. 2016, 2661x zobrazenie

Užívanie pozemkov

Jedná sa o zdedené pozemky. Po totalite ich malo družstvo, potom štátny majetok, s ktorým sme…

Anonym, 10. 2. 2016, 3575x zobrazenie

Vyhľadajte ďalšie otázky z právnej poradne

PREZENTÁCIA ADVOKÁTSKYCH KANCELÁRIÍ
Právna konzultácia
Telefonická konzultácia
Požiadajte o ponuku služby
...
Tieto webové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Informácie o tom, ako tieto webové stránky používate, sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webových stránok súhlasíte s použitím súborov cookie.
zatvoriť