Ako zastaviť exekúciu?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Ako zastaviť exekúciu?

Dobrý deň. Môj otec si yobral úver od spoločnosti Pohotovost pri strate zamestnania nebol schopný splácat úver a tak sa dostal do omeškania.Exekútor JUDr.Kxxx od neho žiada sumu vo výške 4015,77, istina s toho tvorí sumu 602,93.Momentálne teraz je na starobnom dôchodku ktorý poberá vo výške 300 eur po pri dôchodku si začal pracovat kde zarobí sumu vo výške 60 eur mesačne, na každý príjem mu dal exekúciu.Tento úver v nebankovke bral niekedy v roku 2006 nemá úverovú zmluvu.Ako zastavit túto ex..

Mária, 9. 5. 2017, 2993x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. V prvom rade je potrebné zistiť na základe akého exekučného titulu začalo exekučné konanie. Ak to bol napríklad rozhodcovský rozsudok treba sa obrátiť na súd, môžete aj cestou exekútora a požiadať o zastavenie exekúcie z dôvodu neplatnosti rozhodcovského rozsudku, ako exekučného titulu. Rozhodcovská doložka by v tomto prípade mohla byť neprijateľnou zmluvnou podmienkou. Neviem v akom štádiu je exekučné konanie, ale ak len začalo tak do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie môžete voči nej podať námietky. O námietkach bude rozhodovať súd, takže v nich treba uviesť aj skutočnosti o neplatnosti exekučného titulu. Odporúčala by som Vám navštíviť advokáta, ktorý po posúdení všetkých podkladov odporučí ďalší postup.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Ako postupovať pro rozšírení BSM?

Dobrý deň, manželka získala už počas trvania nášho manželstva dom s pozemkom v ktorom žijeme a to…

Spoluvlastníctvo-platí zápis v katastre alebo čo je v zmluve?

Dobrý deň prajem, Chcela by som sa informovať ohľadom listiny Zmluva o prevode vlastníckeho práva k…

Michaela, 15. 2. 2017, 2883x zobrazenie

Zatajenie dedičstva

Dobrý deň Pri dedičskom konaní bol zatajený hnuteľný majetok.S odstupom času som zistila kde sa…

Renata, 3. 3. 2017, 3917x zobrazenie

Prenájom nehnuteľnosti rodine s dieťatom

Prenajímame 2-i byt mladej dvojici. Teraz čakajú dieťa. Sme s nimi spokojní, ale ako sa právne…

Daniela, 9. 3. 2017, 10745x zobrazenie

Predaj nehnuteľnosti

Mama spolu s bratom zdedili dom po rodičoch teda po mojej babke každy polovicu.Dom je na predaj…

Stefan, 15. 3. 2017, 2600x zobrazenie

Správne uvedenie predávajúcej na kúpno-predajnej zmluve

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o právny názor. Kupujem nehnuteľnosť a zistil som, že…

Stanislav, 20. 10. 2017, 2191x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Exekuce, Insolvence

Zabezpečenie hnuteľných vecí bytu

Dobrý deň, stačí ako ochrana pred exekúciou,že vlastník bytu je majiteľom všetkých hnuteľných vecí…

Pavol, 2. 2. 2017, 2431x zobrazenie

Budem oslobodená od súdneho poplatku?

Mám exekučný titul, ktorý mi priznáva náhradu škody, ktorá mi vznikla ublížením na zdraví. Chcem…

Eva, 27. 2. 2017, 2251x zobrazenie

info

Dobrý deň. Bola na mňa uplatnená exekúcia a z účtu mi zobrali cca 244eur. Návrh na exekúciu podala…

Tomáš, 3. 3. 2017, 2497x zobrazenie

Osobný bankrot

Rád by som sa spýtal ohľadom osobného bankrotu, čo sa týka poplatku 500e. Nemám našetrené peniaze,…

Robert, 21. 4. 2017, 2694x zobrazenie

Ako zastaviť exekúciu?

Dobrý deň. Môj otec si yobral úver od spoločnosti Pohotovost pri strate zamestnania nebol schopný…

Mária, 9. 5. 2017, 2993x zobrazenie

exekucia na vyzivne

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či mám šancu uspieť u exekútora v prípade že mi ex dlží 40 eur…

Lenka, 5. 3. 2017, 2536x zobrazenie