Spoluvlastníctvo-platí zápis v katastre alebo čo je v zmluve?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Spoluvlastníctvo-platí zápis v katastre alebo čo je v zmluve?

Dobrý deň prajem, Chcela by som sa informovať ohľadom listiny Zmluva o prevode vlastníckeho práva k nehnuteľnosti. Na tejto listine som uvedená ako kupujúca výhradne ja, slobodná. V katastri nehnuteľností sme však už kupujúci dvaja- ja a priateľ. Ktorá listina, ktorý fakt je teda právne platný? Kto je vlastníkom? Sme ním obaja alebo majú nejakú váhu aj informácie plynúce zo Zmluvy o prevode vlastníckeho práva k nehnuteľnosti? Ďakujem za odpoveď.

Michaela, 15. 2. 2017, 2883x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Na základe čohos a Váš priateľ stal spoluvlastníkom nehnuteľnosti. Vlastníctvo k nehnuteľnosti možno získať len na základe právneho titulu a to buď kúpou, darovaním alebo dedením. Treba zitiť na základe akej zmluvy sa Váš priateľ stal spoluvlastníkom nehnuteľnosti a či bol tento právny úkon platný. Zatiaľ je sperodajný zápis v katastri nehnuteľností.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Určenie výživného

Dobrý deň, chcem sa informovať ohľadne prípadu mojej priateľky, ktorá má takýto problém: Mala…

Zaplatenie peňažného trestu

Dobrý deň. Potrebovala by som právnickú radu. Zo súdu mi prišla výzva na zaplatenie finančného…

Vklad do katastra

Je možné v jednom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností previesť majetok viacerých osôb…

Milan, 21. 4. 2017, 2561x zobrazenie

Kúpa domu z HU

Dobrý deň. Kupujeme dom. V deň podpisu kúpnej zmluvy sme zaplatili časť kúpnej ceny, podali návrh…

Katarina, 9. 5. 2017, 2537x zobrazenie

Platobný rozkaz

Môže sa zaloba alebo platobný rozkaz stiahnuť ak veriteľ a dlžník sa dohodnú na splátkach aj keď…

Kupa pozemku

Dobrý večer.Mám záujem kúpiť vedľajší pozemok o ktorom som zistil že nieje vysporiadaný,nakoľko…

Martin, 15. 6. 2017, 2320x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Nemovitosti

Predaj nehnuteľnosti

Mama spolu s bratom zdedili dom po rodičoch teda po mojej babke každy polovicu.Dom je na predaj…

Stefan, 15. 3. 2017, 2599x zobrazenie

Zalozne pravo na dieta (zastupca)

Dobry den, chcem chcem zobrat hypoteku na rodicovsky dom ale vlastnik je neplnolety so svojou…

Jan, 28. 5. 2017, 2364x zobrazenie

založené právo

Založila som byt,kt.som výlučnou vlastníčkou,v prospech bývalého priateľa,otca našich 2detí(okrem…

Kristína, 2. 2. 2017, 2428x zobrazenie

dom

Dobrý deň, chcela by som informacie o tom, že keď, žijeme spolu s priateľom, ktorý teraz stavy dom,…

Eva, 14. 3. 2017, 2594x zobrazenie

Patrí garáž ktorú sme kúpili do BSM?

Dobrý deň, manželia sme od roku 1974, pred rokom 1989 sme kupili garáž, bez pozemku, nakoľko tam…

Maria, 2. 5. 2017, 2632x zobrazenie

Vysporiadanie majetku po rozvode

Dobrý deň, rozviedla som sa s manželom, teraz v decembri bol rok. Mimosúdne sme si až teraz…

Marta, 3. 2. 2017, 2929x zobrazenie