Spoluvlastníctvo-platí zápis v katastre alebo čo je v zmluve?

Právna poradňa online

Požiadajte priamo služby u advokáta/advokátky Luptáková Lucia JUDr.

Online konzultácia s advokátom
Telefonická konzultácia
Právne zastúpenie
Spoluvlastníctvo-platí zápis v katastre alebo čo je v zmluve?

Dobrý deň prajem, Chcela by som sa informovať ohľadom listiny Zmluva o prevode vlastníckeho práva k nehnuteľnosti. Na tejto listine som uvedená ako kupujúca výhradne ja, slobodná. V katastri nehnuteľností sme však už kupujúci dvaja- ja a priateľ. Ktorá listina, ktorý fakt je teda právne platný? Kto je vlastníkom? Sme ním obaja alebo majú nejakú váhu aj informácie plynúce zo Zmluvy o prevode vlastníckeho práva k nehnuteľnosti? Ďakujem za odpoveď.

Michaela, 15. 2. 2017, 2765x zobrazenie

Luptáková Lucia JUDr., Kremnica

Dobrý deň. Na základe čohos a Váš priateľ stal spoluvlastníkom nehnuteľnosti. Vlastníctvo k nehnuteľnosti možno získať len na základe právneho titulu a to buď kúpou, darovaním alebo dedením. Treba zitiť na základe akej zmluvy sa Váš priateľ stal spoluvlastníkom nehnuteľnosti a či bol tento právny úkon platný. Zatiaľ je sperodajný zápis v katastri nehnuteľností.

Ďalšie otázky, na ktoré advokát odpovedal

Okamžitá výpoveď zo strany zamestnanca kôli prechodu na lepšiu prácu?

Dobrý deň, pracujem vo firme 7 rokov, vyzerá to , že sa mi naskytne nová lepšia práca v inej firme,…

Rozbijanie manzelstva - ako sa branit

Dobry den, chcem sa opytat na nasledovny problem: moj svokor mi rozbija manzelstvo a rodinu.…

testament

dobrý večer mám otázku dostali sme závet testament a je tam určitý dátum pojednavania a je tam aj…

Maria, 2. 2. 2017, 2491x zobrazenie

vydedenie deti

som tazko chory a moje deti sa o mna nezaujimaju uz 20 rokov ani teraz v tazkej chorobe ako ich…

Vladmir, 19. 5. 2017, 2421x zobrazenie

Zastavenie trestného stíhania

čo to v praxi znamená? Ak sa zastaví trestné stíhanie vyšetrovatelom môže sa obnoviť po nejakom…

Dedičstvo

Sme traja súrodenci a mame dediť dom po rodičoch. Náš brat chce, aby sa celý majetok previedol na…

Mirka, 10. 10. 2017, 2196x zobrazenie

Ďalšie otázky, z kategórie Nemovitosti

Byt po rozvode

Prosim o radu ako postupovat ... som 6 rokov po rozvode.v byte byvaju 3 dospele deti.ja som v…

Iveta, 31. 1. 2017, 2692x zobrazenie

Darovacia zmluva

Dobrý deň, na základe darovacej zmluvy, ktorá bude zahŕňať aj vecné bremeno doživotného užívania…

Patricia, 9. 5. 2017, 2548x zobrazenie

Pozemok

Boli sme traja spoluvlastníci pozemku, 1/4,1/4 a 1/2. Najvačší spoluvlastník predal svoju časť…

Ida, 20. 7. 2017, 2301x zobrazenie

Najomne

Som najomca bytu,v kt. zijem s 3 detmi a manzelom.Vlastnik bytu je obec.Chcem ukoncit najomnu…

Zuzana, 19. 5. 2017, 2245x zobrazenie

Prepis domu

Dobrý deň môj priateľ si zobral pred dvoma rokmi doma na hypotéku . Hypotéka mu zostava platiť ešte…

Kornelia, 18. 10. 2017, 2050x zobrazenie

Prepis bytu

Dobrý deň, chceli by sme vedieť ako postupovať keď chce manžel previesť vlastníctvo bytu na…

Andrea, 9. 2. 2017, 2412x zobrazenie